X
Forum

Forum

SW na kreslení elek...
 
Notifications
Clear all

SW na kreslení elektroschémat RD

14 Posts
11 Users
0 Likes
8,940 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak dote´d jsem používal prográmek hodně podobný AutoCadu a jmenoval se DraftSight64. Dnes mi nějak vypověděl službu. Tak jako tak to nebyl SW pro kreslení schémat a dost blbě se v něm dělalo. 

JAKÝ SW POUŽÍVÁTE ?

Už jsem se rozhodl, že celý dům překreslím i když to bude hrůůůůza. Mám to na cca 20 listů takže už se těším. na druhou strano pokud bych to překreslil do něčeho inteligentnějšího, asi by to stálo za to. Takto je pro mě každá změna malá katastrofa.

 


   
Quote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tiez by ma to zaujimalo. Ja som hrube plany robil ako zvysok domu - v sweethome 3d, ale su to len orientacne data, ziadne schemy. Vzhladom na mnozstvo kabelaze a potrebu mat nejake detailnejsie cisla k vyrobe rozvadzaca som sa aj ja rozhodol, ze to zakreslim schematicky - a pravdepodobne na to "zneuzijem" designspark pcb - aj ked na to primarne vobec nie je urceny. Schemy v nom ale idu robit dobre, takze ked tam clovek nepotrebuje vidiet podorys, tak to asi bude bez problemov.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Ne o půdorys vůbec nejde. Měl by to být nějaký CAE software. CAD je dobrý na návrhy domu (já použil Archicad) ale na elektrické schémata to chce něco, co si např upravuje spoje při změně pozice prvku atd...


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ja používám autocad. Mám tam vse ve vlastních vrstvách. Jediný co zvazuju, tak přesne pře kreslení rozvadece v necom co umi jističe atd naprimo


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ja jsme pudorysy a schemata kreslil v autocadu, kde jsem si vytvoril ruzne bloky a s nima to pak jde dobre.

Schemata (zapojeni rozvadece) jde kreslit i v programech typu Autodesk Electrical, ECScad,... ale pro nase ucely je to az zbytecne slozite.

Dulezity ji si na zavatku vymyslet system. Ja jsem si udelal Kabelovou listinu (nazev kabel, typ, delka, odkud, kam, jisteni, co je na nej zapojeno) a Soupis datovych bodu (obsazeni I/O Loxone) a teprve podle toho sem delal schema zapojeni rozvadece.

edit: ty elektro soft,co jsem psal umi prave to, ze ti sami delaji spoje, hlidaji jestli nekde nespojis zem a nulu, sami delaji odkazy napr. u kontaktu rele, ale rikam nez se s tim naucis delat, pripravis bloky ktere,potrebujes tak u toho stravis mladi...


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Pro kreslení schémat rozvaděčů používám proficad. Je to takové "malování" vylepšené o pár užitečných funkcí a knihovny součástek a jako bonus je to free. ☺ Určitě doporučuju vyzkoušet.


   
ReplyQuote
(@miratas)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 4
 

Pro opetovne zprovozneni Draftsight je potreba nainstalovat hotfix:  https://www.3ds.com/products-services/draftsight-cad-software/free-download/?id=em_ds_2017sp1_03042017


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Ano 🙂 už jsem to udělal.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Neměl by někdo instalační soubor Draftsight pro Win 32-bit 2016 SP1 a vyšší nebo pokud byla verze 2017 tak jakoukoli 2017 verzi? 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Díky. Konečně funkční verze 🙂


   
ReplyQuote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

Já použil zkušební verzi ProfiCAD.

Ale asi mám nějakou starší, protože ta popisovaná omezení u současné verze nemám.


   
ReplyQuote
 peta
(@peta)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 1
 

Můžete sdílet? 🙂


   
ReplyQuote
(@semeraji)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 1
 

Narazil jsem na zajímavý online nástroj na tvorbu schémat, třeba se bude někomu hodit. Po registraci je free.

https://www.digikey.com/schemeit


   
ReplyQuote
Share: