X
Forum

Forum

SOLAX X3-HYBRID-10....
 
Notifications
Clear all

SOLAX X3-HYBRID-10.0-M G4

191 Posts
30 Users
13 Likes
26 K Views
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@smotek7 já mám už Solax WB na zdi, ale Loxone WB by se mi líbil více ;-). To zapojení mohu někdy zkusit, ale varianta je, že dám CT pro Wallbox a CT pro stridac a pak mám volný modbus ve stridaci. Ale teď mi už nepadá co jsem ho fixul na jedno AP.


   
ReplyQuote
 fida
(@fida)
New Member
Joined: 9 months ago
Posts: 1
 

Ahoj, chci se zeptat zda máte zkušenost s připojením Modbus TCP na Solax LAN Dongle 2.0, nebo zda je nutný Solax LAN Dongle 3.0. Děkuji za odpověď.


   
ReplyQuote
(@ondrej)
New Member
Joined: 11 months ago
Posts: 1
 

Potřeboval bych poradit, potřeboval bych registry na čtení hodnot ze střídače . Máte na to někdo už šablonu , třeba v loxon libery. A když mám dva střídače, stačí mi data číst z jednoho střídače nebo musím spojovat hodnoty z obou dvou?

Mockrát děkuji


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 51

   
ReplyQuote
(@ragulin83)
New Member
Joined: 7 months ago
Posts: 2
 

@koty007 Povedlo se Vám nějak zprovoznit to přepínání SolarChargerUseMode? Snažím se teď o totéž, ale měnič nereaguje na změnu...


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@ragulin83 Jj, jede mi to, používám to na přepnutí na manual + force charge ze sítě. jaký registr tam máte připojený?


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Pánové, prosím info. 70 Measured Power mi ukazuje třeba okolo 900W, ale modbus elektroměr okolo 770W, kde je ten rozdíl? Může to být vlastní spotřeba střídače? Kde vzít skutečná data o spotřebě domu?


   
ReplyQuote
(@tissot)
Eminent Member
Joined: 7 months ago
Posts: 34
 

@koty007 

Vlastní spotřeba je okolo 80-120W, takže to je asi ten rozdíl. Navíc měření v měniči má značné odchylky, takže do 200W to nemá smysl řešit.


   
ReplyQuote
(@tissot)
Eminent Member
Joined: 7 months ago
Posts: 34
 

Nevím jestli to tady už někdo dával ... přikládám šablonu pro Solax G4 kde jsou vstupy/ výstupy. Je možné řídit proud střídače, napětí ap.

 

20230921 161446

 

Komunikaci doporučuji přes Modbus extension, protože odezva je rychlejší než přes TCP.

Mám v Loxone udělané BMS pro řízení LiFePo uložišť.


   
vita_k reacted
ReplyQuote
(@tissot)
Eminent Member
Joined: 7 months ago
Posts: 34
 

@koty007 

image
image

 


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@tissot díky, zajímavě to máš udělaný. Já teď řeším jak ošetřit idle mód, když chci nabíjet v noci, ale SOC je třeba 10%, v 1:00 padne nízká cena ale střídač se nepřepne, čeká na normal mod, nějaký tip jak to udělat? Nepomůže to přesunout na modbus RTU?


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Zkoušel jsem zapojit na RTU a nejede to, provozujete to někdo vůbec? 


   
ReplyQuote
(@tissot)
Eminent Member
Joined: 7 months ago
Posts: 34
 

To je měnič G4 nebo G3?

S IDLE je potíž, po přechodu do tohoto režimu měnič vypne DSP a tím pádem měnič nereaguje na příkazy po modbus. Je jedno jestli TCP nebo RTU. Na výše uvedeném uložišti mám svoje baterie a BMS. Komunikuji přes modbus RTU. Po přechodu do IDLE modu vypínám DC napětí. Pokud dám příkaz k nabíjení, znovu se baterie připojí a měnič zapne DSP. Normálně to měnič zapne po východu slunce a detekci DC napětí.

Občas to ale blbne a neprobudí se to.

Zkus tam napřed poslat heslo k odemčení (je to totéž jako zadání hesla v aplikaci). Mělo by to reagovat na příkazy po modbus.

IO adresa je 0 viz. foto

image

Následně na IO adresu 31 poslat 3 (manual režim) a na IO adresu 32 poslat 1 (import)

image

 


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@tissot zkusím. btw je to G4. Ještě mě napadlo, co kdybych dal na master baterce ten DIP switch na 5, to je 1 slave ale start ze tmy, to by mělo pomoct ale zase se bude vybíjet. A změna na RTU asi nepomůže ne?


   
ReplyQuote
(@tissot)
Eminent Member
Joined: 7 months ago
Posts: 34
 

to jsem nezkoušel. Doma mám G3 a baterky Triple a řídím nabíjení podobně a probouzí se to. Akorát teda posílám příkaz na IO 31 "1" Feed in priority, k tomuto ale musí být nastaven v aplikaci časovač od 00:00 do 23:59 jinak se to neprobudí. 

Otázka je, jestli ti to bere příkazy po modbus nebo ne. Co monitor modbus píše? 

Pokud to neveme příkaz, tak to "spí". Pokud reaguje, tak nastavit časovač pro nabíjení.

Ještě je nutné deaktivovat tohle

image

 


   
ReplyQuote
Page 7 / 13
Share: