X
Forum

Forum

SOLAX X3-HYBRID-10....
 
Notifications
Clear all

SOLAX X3-HYBRID-10.0-M G4

191 Posts
30 Users
13 Likes
25.8 K Views
 rk22
(@rk22)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

@chucky Ahoj, budu mít taky střídač SOLAX X3-HYBRID-10.0-M G4 a chci ho integrovat s Loxone. Ve střídači budu mít WIFI modul. Potřebuji ještě loxone modbus ext. nebo to může komunikovat přes modbus TCP? Mohl bych poprosit o návod pro laika, ještě jsem s modbusem nic nedělal. Kdyžtak klidně soukromě, rád i zaplatím konzultaci. Díky.


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Ahoj,

na cz trhu se stridaci Solax panuje bouře... 🙁 a někdo dodáva wifi moduly V3.0 a někdo V2.x.

Já mám zatím vyzkoušený nejnovější HW V3.0 a ten (ač je to wifi) má integrovaný MODBUS TCP protokol.

Tedy nepotřebujes žádný jiný HW.. modbus registry si můžeš stáhnout z loxone library.

 


   
ReplyQuote
 rk22
(@rk22)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

@chucky Díky. Ta šablona v loxone library je pro G3, takže je to stejné i pro G4?


   
ReplyQuote
(@davidmachan)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 2
 

Dobrý den,

marně hledám seznam MB registrů pro G4. Prošel jsem knihovnu loxone a registry použité tam jsou některé v G4 mrtvé.

Pokud by někdo měl funkční knihovnu pro G4 na loxone nebo jen funkční tabulku registrů byl bych vděčný.

Jinak mám použitý LAN dongle 2.0 a modbus tcp neumí.

Musel jsem se připojit na konektor COM piny 4 a 5 kde je MB RTU.

This post was modified 2 years ago by davidmachan

   
ReplyQuote
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
 

@chucky Ahoj som čerstvým majiteľom Solax X3 Hybrid G4 a mám k nemu pripojený WIfi Pocket V3.0. Prosím ťa, ako máš spravené to, že ti ho Loxone cez Modbus TCP nájde?

V loxconfigu mám stiahnutú šablónu z library.

Ako zistím IP adresu toho meniča, ktorú je tam potrebné zadať + port? V nastaveniach meniča nie je o tom ani slovo.

Prípadne niekto iný, ak máte tento menič pripojený cez modbus TCP.

Ďakujem pekne


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

to @peter125

Ahoj,

ip adresu zjistíš scanem sítě.. případně informaci z routeru. Defaultně má solax IP adresu z DHCP.

Samotný wifi dongle má svůj web a v tom můžes také přiřadit statickou IP.

To je celé...


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ahoj, v Library je verze z cloudu, ktera je celá špatně... to dělal zase nějakej pitomec. Pak tam je verze pro motbus a ta by mela byt ok. Lidé downgradujou verzi toho wifi donglu, protože nové verze mají zablokovanou možnost získat data lokálně.

 

Pěkný popis je zde

https://github.com/simatec/ioBroker.solax


   
ReplyQuote
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
 

Dakujem fakt ten modbus tcp ide cez wifi dongle v3.0 😀

Z lineárny mam stiahnutu tu verziu pre modbus a funguje aj na našom X3 hybrid v4.

Akurát mam jeden problém a to prihlásiť sa na web donglu a nastsvit mu statickú ip. Neviete v akom tvare by tam mali byt prihlasovacky? Diky


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Pročti si ten link co jsem tam dal

If you did not change your password during the initial setup, the default login data is admin:admin

 

Jediny na co jsem nepřišel, jestli lze nějak skrze (cloud)API/modbus změnit nastaveni. Třeba zapnout možnost ukládat energii do baterie ze sítě atd.. Vse je tu jen pro čtení

 

Edit: tak je to admin : seriove cislo wifi dongelu

This post was modified 1 year ago by Dáda

   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím snažím se integrovat další střídač X3 G4  tentokrát 15kw

o5 pomocí wifi dongle.. V3.0 s FW 3.001.02 a port 502 je otevřený bohužel loxone nevyčítá žádné stavy má někdo stejný poznatek?

Díky!

 

obrazek
obrazek

   
ReplyQuote
(@petrs)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 2
 

@chucky Zdravím,  Vaše řešení u mě funguje při stejné konfiguraci. Budete mít problém spíše v IP nebo někde jinde. Mám:

 

X3-Hybrid-G4 10kW

dongle v příbalu, předpokládám SOLAX POCKET WI-FI Dongle 3.0

fw: 3.001.02

IP mi prirazuje staticky router dle MAC donglu

následně jsem nastavil Loxone dle Vašeho nastavení a ihned začal vyčítat stavy


   
ReplyQuote
(@davidmachan)
New Member
Joined: 2 years ago
Posts: 2
 

@chucky Můžete odtestovat tímto:

https://automatizace.hw.cz/test-modbus-freeware-modbustool-122

Použijte modbus master

mode TCP, port 502, IP solaxu

Start adress např. 0 a size třeba 10 použít funkci 3 Read Holding register

Měl by jste vyčíst :

0 - SolaX Inverter Voltage - 0.1V
1 - SolaX Inverter Current - 0.1A
2 - Solax Inverter Power - 1W
3 - SolaX PV1 Voltage - 0.1V
4 - SolaX PV2 Voltage - 0.1V
5 - SolaX PV1 Current - 0.1A
6 - SolaX PV2 Current - 0.1A
7 - SolaX Inverter Frequency - 0.01Hz
8 - SolaX Inner Temp - 1℃
9 - SolaX Run Mode - —

Master může být spuštěn na danou IP pouze jeden. Je potřeba vypnout komunikaci na loxone.


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím,

tak nakonec nebyl problém mezi klávesnicí a židlí ale v nějaké bugu we FW střídače!

Po aktualizaci je v menu modbus dostupná/přibyla volba MODBUS-485 a ač to přímo s tím nesouvisí MODBUS TCP jede..!)

Díky!

 

PS Informace od Číňana je že MODBUS TCP ve WiFi dongle je a bude dále podporována. nevím šíří se internetem šum že to po update FW přestane jet...

 


   
ReplyQuote
(@peter125)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 47
 

Ja som teraz asi po týždni išiel pozrieť koľko fve vyrába, pekne svietilo slnko, a vidím, že ukazuje 390W, sa mi to nezdalo pozeram dnešný deň a vidím, že konštantne to posiela cez modbus 390W výroba a 3100W spotreba domu. Zaseklo sa to nejako, niekoľko dní to posielalo permanentne rovnakú hodnotu. Vypol som menič a zapol a už zo ukazuje správne. Neviete čo to môže byť?

Ako na to prídem, že to posiela bludy?

 

Veľmi spolahlivé to zdá sa, že nie je.

This post was modified 1 year ago by peter125

   
ReplyQuote
 rk22
(@rk22)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

Zdravím,

povedlo se mi podle zdejších návodů integrovat střídač Solax-X3 G4 s WIFI dongle do Loxone. Jak si s tím teď hraju, tak se mi už dvakrát stalo, že Solax přestal odpovídat na modbus dotazy od Loxone. Stalo se to vždy hned po nahrání změny do miniserveru. Pomohlo až vypnout a znovu zapnout celý střídač. Odpojit a znovu připojit WIFI dongle nestačilo. Nevíte co s tím?


   
ReplyQuote
Page 2 / 13
Share: