Forum

Forum

Rolující maximum/mi...
 
Notifications
Clear all

Rolující maximum/minimum

6 Posts
4 Users
1 Likes
1,177 Views
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Ahoj,

před nějakým časem jsem se pokoušel udělat ukazatel poryvů větru - tj. maximum za posledních 5 minut (řekněme). Zatímco Rolling average v Loxone je, takovéto Max/Min tam není. A resetovat běžný Max/Min jednou za 5 minut zdaleka není totéž, co Max/Min za posledních 5 minut.

Nějaký nápad, jak to elegantně vyřešit?

Zatím mě nenapadlo nic lepšího, než Min/max, který každou minutu posunout do 1. registru a resetnout. Předtím 1. registr posunout do 2., atd. Takhle mít 5 minutových Min/max hodnot, které potom prohnat ještě jedním Min/max. Opět, není to totéž, co rolující Min/max, ale lepší než to jen jednou za 5 minut resetnout.

Díky,

A.


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Imho leda externe pres NodeRed ;-). Prijde mi, ze loxon s temahle vecma vubec neumi pracovat. A nebo jsem neco dost prehledl. Ale neprisel jsem jak udelat vic podobnych scenaru.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Kdybyste vedeli, jak funguje vyvoj configu v Rakousku... budte radi za to co tam je. 

 


   
Stingray reacted
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

A co pouzit vystup AQm (blok senzor vetru nebo tak nejak) a dobu nastavit na 5min?


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

To je ono, neznal jsem, dík!

Jediná prapodivnost je, že po restartu nevypočítá maximum dokud se tomu nenaplní buffer (tj. neuběhne časový úsek T). Lepší ale než nic


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

AQm na Wind Gauge funguje nějak divně (jakoby si vybíral, co stojí za to dát na AQm), tak jsem vytvořil tuto šílenost:

loxone rolling min max

Každou minutu se Pulse generatorem přepne 10-prvkový Radio button na další, což vyvolá reset jednoho z 10 Min Max Duration (postupně). Z těch všech se bere maximum. Takže se de facto minutu po minutě zahazuje historie. Rozlišení po 1 minutě mi přijde víc než dostatečné.


   
ReplyQuote
Share: