Forum

Forum

Notifications
Clear all

Jak zacit

35 Posts
10 Users
1 Likes
5,897 Views
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
Topic starter  

Ahoj, sem elektrikar a stavim novy dum. Slabo i silnoproudou elektroinstalaci jsem si stahal do sklepa. Vsechno jde vrchem krom privodu ten je zespoda.

Rozvadec mam Eaton 180x90.

Jak byste tohle osadili? Cetl jsem ruzne topicy tady, ale co je povazovane za nejlepsi rozlozeni a jake nejlepsi svorkovnice pouzit v puli roku 2018?

Je tu nekdo kdo by byl ochotny se mnou stravit par chvil se zapojovanim loxone casti versus stykace atd?

 

Diky za rady.


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Ahoj, pokud budeš chtít odpovědi, budeš muset být mnohem více konkrétní. Obávám se, že rozváděč ti tu nikdo z těchto informací (zdarma) nenavrhne, ale pokud bude konkrétní dotaz, kdo bude vědět ti určitě rád poradí.


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
Topic starter  

Tak zapojeni elektricky neni problem ale jde mi o rozlozeni v rozvadeci jake svorky sou ted osvedcene kam mam nacvakaty ty CAT kabely a kam silnoproud kabely. Jestli je vyhodne to mit v jedne liste a nebo ve dvou pod sebou.

to me ted aktualne trapi abych to mohl zazdit s draty vevnitr


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Já jsem jako silnoproudé svorky použil české svorky RSA 2,5  https://www.elima.cz/obchod/a121181-rsa-25-a-svorka-radova-cerna-p-13417.html

dají se propojit měděným kolíčkem až čtyři vedle sebe -ideální na zásuvky. Slaboproud mám v KRONE svorkách. První mám silnoproud pod ním slaboproud, jističe téměř u země.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: Pavel

Já jsem jako silnoproudé svorky použil české svorky RSA 2,5  https://www.elima.cz/obchod/a121181-rsa-25-a-svorka-radova-cerna-p-13417.html

dají se propojit měděným kolíčkem až čtyři vedle sebe -ideální na zásuvky. Slaboproud mám v KRONE svorkách. 

Kolda kdysi psal, že ty jeho Wago šroubovací svorky, které jsou velmi podobné těm tvým kupoval za 3,-Kč /ks. Je nějaký extra důvod tam dávat tyto, když jsou 3x dražší?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Svorky co má Kolda (nejsou šroubovací) mám v šuplíku v pytlíku, kdyby někdo chtěl za rozumný peníz je přenechám. Nevymyslel jsem jak je pořádně uchytit na DIN lištu, mám k nim sice jejich držáky, ale nebylo to ono. 

Důvod byl že se s těmito co jsem použil mnohem lépe dělá, potvrdí ti to i Mira.


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
Topic starter  

a jak resite stykace? cetl jsem ze spinat loxone primo obcas vede k tomu ze relatko umre.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Relátkama které jsou přímo v miniserveru (jiné nemám) spínám napřímo pouze žaluzie a jedno LED světlo, ale to už jedu přes další relé v patici (je to o tom post), takže Loxone relé spíná další relé.


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
Topic starter  

no a jak to mate s relatkama na vysokonapetove vetvi? Faze - > jistic -> rele ->odvod ke spotrebici nebo opacne Faze -> rele -> jistic ->odvod?

Rozlozeni ve skrini teda zezhora

svorky silnoproud

svorky slaboproud

loxone + rozsireni

relatka

jistice a pryc?

 


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 
Posted by: Pavel

Svorky co má Kolda (nejsou šroubovací) mám v šuplíku v pytlíku, kdyby někdo chtěl za rozumný peníz je přenechám. Nevymyslel jsem jak je pořádně uchytit na DIN lištu, mám k nim sice jejich držáky, ale nebylo to ono. 

Důvod byl že se s těmito co jsem použil mnohem lépe dělá, potvrdí ti to i Mira.

Ano, Ptvrzuji slova tohoto moudrého muže

jiank fyzické rozložení prvků v mém případě mám takto: http://stavba.web-systemy.net/index.php/2017/09/26/rozvadec-quido-a-leseni/

 

levá část je slaboproud, zakončeno v krone svorkách

pravá část je silnoproud


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Rozložení si udělej podle toho odkud ti jdou kabely a podle toho jak co v tom rozvaděči topí. Aby dole nebyl nějaký zdroj tepla a zbytečně ti nezahříval všechny prvky. Relé budu mít za jističem směrem ke spotřebiči.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
 

jiank fyzické rozložení prvků v mém případě mám takto: http://stavba.web-systemy.net/index.php/2017/09/26/rozvadec-quido-a-leseni/

Míro, co to máš za rozvaděč? Jaké má rozměry?


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
Topic starter  
Posted by: kobra23

Rozložení si udělej podle toho odkud ti jdou kabely a podle toho jak co v tom rozvaděči topí. Aby dole nebyl nějaký zdroj tepla a zbytečně ti nezahříval všechny prvky. Relé budu mít za jističem směrem ke spotřebiči.

Vsak pisu ze vse mam zezhora jak silovinu tak slabo CAT kabely a jen privod mam spodem.


   
ReplyQuote
(@cijoml)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 150
Topic starter  
Posted by: Mira
Posted by: Pavel

Svorky co má Kolda (nejsou šroubovací) mám v šuplíku v pytlíku, kdyby někdo chtěl za rozumný peníz je přenechám. Nevymyslel jsem jak je pořádně uchytit na DIN lištu, mám k nim sice jejich držáky, ale nebylo to ono. 

Důvod byl že se s těmito co jsem použil mnohem lépe dělá, potvrdí ti to i Mira.

Ano, Ptvrzuji slova tohoto moudrého muže

jiank fyzické rozložení prvků v mém případě mám takto: http://stavba.web-systemy.net/index.php/2017/09/26/rozvadec-quido-a-leseni/

 

levá část je slaboproud, zakončeno v krone svorkách

pravá část je silnoproud

nasel bys prosim vetsi fotky a detaily zapojeni tech prvku?


   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: