X
Forum

Forum

Řízení oběhového če...
 
Notifications
Clear all

Řízení oběhového čerpadlo pro cirkulaci TUV

55 Posts
19 Users
4 Likes
15.2 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Mě doma fungujou vcelku ok PIR od Satelu -  https://www.euroalarm.cz/eshop-zabezpecovaci-technika/zabezpeceni/detektory/infra-pir/aqua-ring-s

zvenku teda vypadají uplně stejně jak to z ebay 🙂

Když tu řešíte čidla, nemáte tip na nějaký požární čidlo na strop s relé výstupem?


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 
Posted by: Aleq

juras> tip na zjednodušení - jeden OR a všechny vstupy natahat do něj (tj. do jednoho vstupu povede víc vazeb). Dokonce to možná půjde i bez ORu úplně, rovnou všechny nacpat do toho Zdroje pulzů - to bych ale zejm. s ohledem na tu negaci raději nejdřív otestoval.

Bude to menší, přehlednější a domnívám se, že to i míň zatíží miniserver (min. v percentuálním využití paměti), takže rychlejší deploymenty apod.

Ja bych ty ORy radsi nechal. Ted mam konkretne problem v bloku "Inteligenti rizeni teploty", kdy treba pri trech promenych na vstupu AS to vůbec nereaguje (napr. vstupy jsou  1, 0, 0 a blok vesele dal hlasi 0...)


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@juraj - ještě mi vysvětli jak ti to funguje. Předpokládám máš všechny PIRka s NC kontaktem (proto ta negace). Když se ti nějaké PIRko rozepne vygeneruje se impuls a ten přepne Tlačítko do stavu ZAP. Jak ho ale (po těch 6 min.) přepneš zpět do stavu VYP když reaguje pouze na náběžnou hranu impulsu (na vstupu Tr) ? Nebo mi tu něco uniká?


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Panove pokud by se chtel nekdo inspirovat. Nastavovani doby zap/vyp pres app virt vstupy. Kazdy den jeden 3 minutovy puls proti zablokovani cerpadla.

Jeden obr. zpracovani PIR, druhy rizeni cerpadla.

 

03JVAshot000405
03JVAshot000406

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@kuba - Předpokládám, že aby ti to fungovalo máš v bloku Přítomnost nastaveno nějaké větší zpoždění, které by mělo být větší než čas TH jinak se ti bude čerpadlo vypínat polde času bloku Přítomnosti.


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Je tam myslim 10 minut. Funguje to docela dobre akorat se nam chodi v noci sprchovat kocour (minimalne teda honi vodu), ale to loxone nevyresi 🙂

Jeste jak jsem to posilal tak jsem si uvedomil ze to nejde vypnout uplne tak jsem ta pridelal prepinac auto/manual jako AND za ten generator pulsu


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

@radek - mam klasicke loxone pohybove senzory (tree) a kazdy pohyb generuje impulz na znacku. Tato znacka ma oneskorenie 900sekund. To su vstupy (vyuziti pokoje). Za znackami je zdroj impulzov 240 sekund zapnute a nasledne 1200 sekund vypnute. Aby sa to nespustalo na kazdy pri kazdom pohybe tak je za tym este tlacitko ktore to spusti na 180 sekund alt komfortny prepinac pre vizualizaciu - ten ale nie je potreba pouzivat (zatial som ho nepouzil - vsetko funguje ako ma). Pre nazornost prikladam statistiku - je jasne vidiet, ze cerpadlo sa spusta len ked sme doma a v noci "da pokoj a spi"

Screen Shot 2018 03 02 at 05.06.00

   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@dusanmsk Můžu se zeptat, jak to s tím silnějším čerpadlem nakonec dopadlo? Taky mi trvá dlouho, než voda od spuštění cirkulace doteče a zvažuju, jestli to řešit nebo zůstat u stávající logiky, která si teplotu hlídá a podle toho s předstihem cirkuluje.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nijak, vysral som sa na to a nechal pustenu obehovku trvale.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@dusanmsk škoda, doufal jsem, že to někdo dotáhl dál než já a bude mít porovnání různě výkonných čerpadel, protože většina běžně nabízených pro oběh TUV vytlačí něco přes metr.

 

 

 


   
ReplyQuote
Page 4 / 4
Share: