Forum

Forum

Řízení oběhového če...
 
Notifications
Clear all

Řízení oběhového čerpadlo pro cirkulaci TUV

55 Posts
19 Users
4 Likes
15.1 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Diky, preberiem to este s vodarom.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Inak ma napadlo, mne to obehove cerpadlo saje a nie tlaci, takze by s tym nemal byt zasadny problem. Kazdopadne nejakych 20W aj tak nemoze sposobit raz ktory by mohol niecomu v systeme vadit.


   
ReplyQuote
 pa4k
(@pa4k)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

Ja mam este pocit ze tym ze to cerpadlo ide vkuse mam mensi tlak na teplej vode ako na studenej, co by davalo zmysel tym ze to ako keby tahalo prec.. Budem musiet skusit odtsavit cerpadlo ci ej tomu ozaj tak. 

Potom ma len napada ze najlepsie je pretocit tu vodu na chvilku kym sa neohreje na konci potrubia  a potom cerpadlo vypnut a nechat tiect vodu standartnym tlakom.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ano, toto je presne mojim cielom. Bohuzial s 4W obehovkou co tam mam teraz trva natiahnutie teplej vody do vzdialenej kupelne (~12m) >2min, coz je uplne nepouzitelne. Potrebujem to tam mat do 15-20 sekund od vstupu (detekcia na pir).


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

ahoj, ja som zapojene nasledovne (vid priloha) a funguje to uplne dokonale (6min ide a potom 20min pauza) - toto proavidlo sa spusta len ked sa v dome pohybujem a spalna je vylucena...

 

Screen Shot 2018 03 01 at 13.40.52

   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

To máš ještě dobrý, nám 4W neudělalo nic. Točilo se ale teplá voda nedotekla. Co mě zarazilo je, že výkonově vyšší je prý až 38W - takže cykluju tím. Jestli by to mohlo dělat rázy nevím.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

juras> tip na zjednodušení - jeden OR a všechny vstupy natahat do něj (tj. do jednoho vstupu povede víc vazeb). Dokonce to možná půjde i bez ORu úplně, rovnou všechny nacpat do toho Zdroje pulzů - to bych ale zejm. s ohledem na tu negaci raději nejdřív otestoval.

Bude to menší, přehlednější a domnívám se, že to i míň zatíží miniserver (min. v percentuálním využití paměti), takže rychlejší deploymenty apod.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám teda doma 2W čerpadlo a cirkuluje mi to bezproblémů. Čas jmse teda nezjišťoval.

A nemáte strach, že když to čerpadlo budete takhle neustále spínat, že ho po čase odrovnáte? Mě kdysi říkal člověk z grundfosu, že čerpadlům časté spínání nedělá vůbec dobře.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Netusim, kazdopadne mne sa tam tu vodu nechce tocit furt. Mozno spravim kompromis a-la juras, blbe je, ze momentalne v loxone nemam ziadnu vazbu z pohybovych cidiel.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Mám Wilo, ptal jsem se českýho zastoupení jestli by časté cyklování mohlo mít významnější vliv na živnost, kdybych cykloval například každou půlhodinku. Dostalo se mi odpovědi, cituji:

2 starty za hodinu rozhodně nejsou problém.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

msk> To propojení pohybových čidel do Loxone visí na čem? Ptám se, jestli to neni Jablotron, ke kterému jsem integraci udělal a slíbil Wiki článek. Mám to ale zatím jen rozepsané. Tak jestli sebou mám mrsknout


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No ony ty dnešní oběhové čerpadla mají různé "smart" funkce, takže např v noci snižují otáčky podle různých přednastavených křivek. Mně to docela komplikovalo život. Oběhové čerpadlo na primárním okruhu tepelného čerpadla občas provedlo něco chytrého, čímž se snížil průtok kapaliny a TČ to vyhodnotilo jako nízký průtok na primáru a odstavilo se celé TČ. Naštěstí se dají nastavit konstantní otáčky, takže to funguje - ale občas opravdu ta oběhovka něco udělá a pak ...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@Aleq - suvisi a nesuvisi. Asi sa na celu integraciu loxone<-->jablotron nakoniec vykaslem. Mam natahane kable na extra PIR-ka, zatial mam osadene len jedno vo vzdialenej kupelni. Inak ich bude v baraku cca 10, ale su na ceste z ciny, takze mam minimalne mesiac cas.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 
Posted by: msk

Inak ich bude v baraku cca 10, ale su na ceste z ciny, takze mam minimalne mesiac cas.

Máš tip na odzkoušené PIR z číny ? Díky.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nie. Povodne som chcel davat tie malinke co boli v hospode, ale mam v sdk diery na kablovy vyvod vacsie ako su tie pir-ka a nechce sa mi to nejak riesit.

To co mam v kupelni som uz na ebay nenasiel, teraz som objednal 4ks  https://www.aliexpress.com/item/Wired-sensor-360-Degree-Ceiling-PIR-Detector-Motion-Sensor-Infrared/32681132024.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.V9z8yR

Na 24V som sa vykaslal a mam v rozvadzaci extra rozvod 12V k tymto cidlam (dc-dc stepdownom z 24). Moje moduly 12V vybudi, neviem ako loxone digital in.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Page 3 / 4
Share: