X
Forum

Forum

Relátka na DIN lišt...
 
Notifications
Clear all

Relátka na DIN lištu

398 Posts
55 Users
38 Likes
83.6 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

Tak uz jsem to nasel, to bude ten prikon pres civku ze? Ty relatka z TME maji jedno 400mW a druhe 650mW


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 
Posted by: L

To rozdeleni na slaboproudou cast a silnoproudou je imho super. Protoze navic ty Loxone svorky pro silnoproud jsou otresny. Poradne to tam nedrzi a moc dobrej pocit z toho nemam.

Prave, ona sa potom silnoprudova cast scvrkne na 1-2 rady isticov, 1-2 rady rele, 1-2 rady svoriek a nazdar. A clovek sa potom nemusi preplietat s utp-ckami pomedzi cyky a davat si bacha aby rukami/naradim nezavadil o nieco co nema. Fakt to silne zvazujem a tych 100W naviac asi ozeliem (aj ked je to 1500 Kc/rok zas :(, preto by som radsej videl railduino shield bez rele s vystupmi rovno z optocouplerov ... )

 

... a ano, je to tych 0.4 az 0.6W, zavisi rele od rele. Scvaknem dnes (ak opravim PC) vsetky rele na railduine, zmeriam prud a uvidime ...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Teď jsem relátko z TME dal na měřák a při sepnutí byl proud 0,016A při 24V, takže 0,384W.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Btw dnes celkem slusne slevy na relatka & spol. v TME


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 
Teď jsem relátko z TME dal na měřák a při sepnutí byl proud 0,016A při 24V, takže 0,384W.

   

Takze 40W pri 100 rele, to je zanedbatelne. Inak s tymi zlavami pravda, nevsimol som si, ze je black friday, normalna cena kompletu toho omronu aj s packou je uz niekde okolo 160-170 Kc pri odbere 50+ ks, ale furt sa bavime o investicii 17.000 pri 100 rele (neviem kde nakoniec skoncim, som zatial niekde za polovicou) a neskutocne usetrenych nervoch a dalsich financnych vydajoch v pripade speceneho kontaktu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

Muzu se zeptat, vy jste nekdo uz na TME.eu objednaval? Co to je za debilni system? ;-). Jak pridam vice veci do kosiku a pak to objednam?

 

Bud je tam "objednat", coz rovnou vede na objednavku, nebo je tam nejake "Parkoviste", coz mi vubec nic nedela. Ale nejsem schopny dat vice veci do kosiku a objednat najednou. Diky


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Objednaval som asi pred rokom a dnes a tiez som bol z toho kokot, tak som to odlozil na neskor. Nepamatam sa vsak, ze by to pred tym rokom bol taky vopruz, podla mna tam maju chybu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

uz jsem na to prisel. pri prvni polozce je potreba dat objednat, potvrdit prvni krok, ktery je pojmenovany neco jako "zavazne objednat"" a v druhem kroku pak dat "pokracovat v nakupu".

Dalsi polozky se pak uz dal vkladaji do kosiku bez problemu. Dost dementni UX.

Kazdopadne objednano mam ;-). vzal jsem 4ks tech 16A a 2ks tech 10A rele spolu s paticema na vyzkouseni


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Jo to objednavani je dost fail. Ale system filtrovani a vyhledavani je naopak super.

Kazdopadne bych nevahal a nakoupil co jde. Nektery dnesni ceny jsou tam pod nakupkou mistnich dodavatelu elektro materialu. Tomu uz rikam sleva 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

jojo, nakonec jsem se tim prokousal. Nabral jsem ty relatka, jinak me nenapada co ted nakoupit. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Akurat bacha-napadlo ma ze ten finder je 12v, skusim zajtra pohladat 24V model so zvysenou odolnostou kontaktov na startovacie prudy.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Moja chyba, pardon, ja som ich linkoval a neuvedomil si to (riesil som ich v inom kontexte).

24V su tusim 60-tkova rada, ale skusim prehrabat TME a najst nejake s rozumnym narazovym prudom, nech nekupim 100 relatok co sa im za pol roka specu kontakty.

Jo a bacha - ten filter je zle, minimalne napatie cievky nie je urcite AC, ale DC. Idem to prehladat...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No, je to vcelku porod, tych parametrov su mraky. Pokusil som sa z toho omronu vyselektovat novy filter tak, aby tam boli vyssie narazove prudy, ale neprechadzal som vsetky vysledne rele, takze treba pozriet, ci s u k nim pouzitejne din patice s rozumnymi prudmi a hlavne ci maju spravnu konfiguraciu kontaktov (aby to neboli nejake NC, alebo prepinacie bazmeky a tak podobne)

Ono mi to cele ale vcelku pripada ako dost drsna loteria, skusim buduci tyzden asknut kolegov v praci, ci neporadia na co konkretne sa zamerat aby clovek vybral spravny model. Pripadne sa opytat niekoho z oboru.

 

http://www.tme.eu/cz/katalog/?id_category=40&used_params=925%3A24750%3B694%3A353581%3B#id_category=40&s_field=artykul&s_order=ASC&visible_params=694%2C925%2C2%2C914%2C693%2C10%2C915%2C1740%2C757&used_params=694%3A353581%3B925%3A24750%3B1740%3A24777%2C25001%2C24544%2C24909%2C24624%2C30454%2C26186%3B


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Řešil bych asi jen kategorii INRUSH člověk nikdy neví co bude spínat. Ty omrony co už jsem tu uváděl jsou na 24V a nárazový proud mají 50A Na výběr je tam toho pak pár:

Relé INRUSH


   
ReplyQuote
Page 2 / 27
Share: