X
Forum

Forum

Quido a novy Loxone...
 
Notifications
Clear all

Quido a novy Loxone Config

199 Posts
30 Users
13 Likes
21 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@l nevies kde je to nastavenie, ze posiela len zmenu jednoho vstupu?
Posledna verzia dokumentacie je 31.05.2018 a tam to nejak nevidim.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@smotek7 kdyz nam to tenkrat p. Poucha psal, tak to pry je jen ve firmwaru na vyzadani. dnes uz mozna ve vsech, nedokazu rict. taky nam posilal pdf s navodem, kde je, ze je to spinel verze v38.

jestli to ale dotahli do verejne verze netusim. jak sem psal vejs, tim ze uz to pak stejne nebylo reseni pro stare MS1, tak sem to nechal byt.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

V changelogu v tom pdf co mam k tomu maji toto:

V e r z e 3 . 8
Přidány instrukce pro nastavení samovolného vysílání změn na jednotlivých vstupech. Přibyla díky tomu
jedna automatická zpráva s kódem 0CH, která na rozdíl od 0DH posílá vždy jen stav konkrétního vstupu,
který změnil svůj stav.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

To je zaujimave ze od 3.8. Ja mam 6.4. To nevizera ze to je moc nove.
Cize ale aby to preslo na zasielanie jednotlivo tak treba zaslat inestrukciu.
No nechame to na nejaky dlksi zimny vecer.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@smotek7 jj, tak jak se aktivuje notifikace pres vsechny, aktivuje se i notifikace po jednom. Pres ty vschny je to mozna povoleno z vyroby, to nevim.

kazdopadne pak to co chodi z quida je uplne stejny retezec, akorat namisto vsech stavu obsahuje jen ten jeden konkretni vzdy.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

Ahoj pánové. Setkal se někdo s problémem s kartou vstupů Papouch Quido ETH 30/3?

Mám Loxone Config 11.1.9.14 a Miniserver nové generace. Vše mám zapojeno správně, dříve jsem to měl na starém miniserveru a všechno chodilo, nastavení mám stejné, pokud tedy něco nepřehlížím. Tedy, normálně při sepnutí spínače blikne dioda na kartě vstupů a na vstupu mám 24V, ale v Live view nevidím nic. Když pingnu vstupní kartu, normálně běží. 
 
(Jen pro info, mám spínač s řazením 1/0, takže úplně jednoduchá záležitost)
 
Objevuje se mi hláška, viz níže. Karta výstupů normálně funguje, ale nenapadá mě, kde může být zakopaný pes s kartou vstupů, když je program prakticky stejný. Karta se zdá, že s loxone komunikuje, porty a IP adresy mám nastavené dobře.
 
Za každou radu budu rád, už nevím, kde hledal. Zkoušel jsem i udělat úplně čistý, nový program, ale prostě, ta karta vstupů nejde.

Problem PicoC

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Takze test s wiresharkem nic neodhalil?

Jeste muzes zkusit stahnout posledni verzi z dropboxu a zapnout debugging. Ukazuje se pak o dost vice dat, vcetne toho, kdyz mustek prijde hlavicku, jaka data presne prijal, atd. Zapina se to konstantou na zacatku, jmenuje se c_debugLog nebo tak neco.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Len pre info mam tiez 11.1.9.14 a quido funguje.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Uz jsem psal Davidovi do mailu, zkusit jeste ten novy logging co je v posledni verzi, zapina se nastavenim "c_enable_debug_log=1". pak se do logu vypisuje vse, co do mustku prijde. presna binarni data.

Tam by melo jit poznat, jestli tam nechodi nejaky bordel ze site. A pripadne pujde videt, jak dlouho mustek jede.

Co se tyka tehle nahodnych crash, kdyz sem to resil naposledy, bylo to tak 2 roky zpet s nekym. A po serii testu jsme zjistili, ze za to muze projekt zmigrovany z nejake starsi verze LoxConfigu do nove verze. Nejak se interne nakopl a pak cely miniserver delal random chyby.

Co pomohlo, udelat komplet novy projekt, nejprve otestovat mustek na cistem projektu jestli pojede. A kdyz to pomohlo, tak pak holt copy&paste postupne vsechny stranky. Jakmile se ale pustila migrace ze stareho projektu automaticky, projekt zase nefungoval.

Ale jestli to pomuze i tentokrat, to nedokazu rict. Jeste pak mozna pres LoxConfig v zalozce debuing zkusit sledovat vsechny interni logy/statistiky, jeslti tam nenapise nejakou dalsi indicii. Ale to uz je fakt detektivni prace jen proto, ze odbornici z Loxone neumi udelat normalni chybovou hlasku, kde by napsali co se stalo. Misto toho tam daji "Code16" s linkem, ktery ani neexistuje.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

Možná to je opravdu tou migrací programu z 8.3 na 11.1. Zkusím tedy dát tovární nastavení miniserveru a vytvořit jen jednoduchý nový projekt. Zatím tam jsou jen vypínače, takže to není nic proti ničemu a uvidíme. Dneska jsem to sice zkoušel, ale bylo to tak na rychlo a bez továrního nastavení miniserveru.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

Dneska jsem byl jen na skok vyzkoušet nový projekt a můstek. No, dělá to pořád stejnou chybu. Prostě, když dám jen můstek na výstupy, všechno v pohodě, když to dám na vstupy, stejné hláška.

Chtěl jsem ještě naformátovat SD kartu, jel jsem podle návodu, ale tam mě zase překvapilo to. Nějak na ty kostlivce nemám štěstí 😀

Problem formatovani

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@dave to je fakt zvlastni. To vypada jak nejak nakopnuty miniserver.

Jeste si muzes zkusit pohrat v diagnostice->monitor->logovani a zkusit se podivat, kdy presne to teda spadne nebo co to udela.

AsPowerBar 2020 10 03 15 46 56

Dalsi vec, jak teda vypada log vystup z mustku pri zapnutem c_enable_debug_log ? kdy prestane komunikovat, nebo kdy to spadne? prichazi do nej nejaka data?


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

@l Zkusím to přes týden, až budu mít zase víc času. Dneska jsem udělal jen následující:

Udělal jsem nový projekt, nahrál můstek pro výstupy, uložil jsem to do Miniserveru a vše OK. Srdíčko Loxone zelené, dioda na loxonu zelená. Zkopíroval jsem můstek na vstupy, změnil IP adresy, porty a změnil jsem logiku na vstupy, uložil do miniserveru a po nahrání miniserver spadl a nemohl jsem se na něj cca 1 min připojit. Po znovupřipojení, oranžové srdíčko a hláška, program deaktivován. Tak jsem zjistil, že to dělá můstek na vstupech.

Zkusil jsem ještě tedy formát SD karty, ale bohužel, nepodařilo se. Věřím tomu, že je někde nějaká hloupá chybička. Kontroloval jsem nastavení, a mám to přesně tak, jako na starém miniserveru a loxconfigu 8.3. 

 

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

zkus dat jeste pryc program na vystupy, zkus jen samotne vstupy.

je zvlastni, ze to uplne shodi miniserver, to vypada na nejakou critical error uvnitr loxone. mozna nejaky problem se sitovym zarizenim, na ktere se mustek napojuje, nebo neco s pameti, atd. 

 


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

Mě se takhle miniserver choval když jsem zkusil používat výstupy na 100/3 quidu. Vstupy v pohodě, ale při pokusu o použití výstupů se to šlo celé... Bohužel root cause jsem nehledal, nepotřeboval jsem to...


   
ReplyQuote
Page 7 / 14
Share: