Forum

Forum

Quido a novy Loxone...
 
Notifications
Clear all

Quido a novy Loxone Config

199 Posts
30 Users
13 Likes
20.5 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@richard nepouzite jsou nezapojeny, pouzite kazdy zvlast. aby se dala do budoucnu menit logika.

Teoreticky by to slo asi spojit a usetrit, ale ztraci se pak "kouzlo" chytreho domu, kdy to muzes plynule menit (hlavne ze zacatku, kdy budes zjistovat co a jak ti vyhovuje).


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

@l diky, to mi je jasne, uz jsem vyuzil v minuosti, kdyz se pak dodavaly funkce dodatecne. To ale bylo v dobe, kdy jsem mel "vstupu dost" 😀 Ted jich mam teoreticky jen 16 na Loxone a 100 na Quido a kdyz vidim kolik mam dratu, tak se mi svira zaludek


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

@richard Já začal s tím, že každý zvlášť a po nastěhování, když jsem potřeboval další vstupy, začal jsem spojovat ty, kde je logika společná a používání v praxi ukázalo, že další funkce na nich nebudou (a kdyby náhodou, tak to hold budu muset změnit fyzicky v rozvaděči). Každopádně bylo fajn to na začátku mít oddělené a ladit to podle potřeby. Jen si to chtělo nechat delší dráty, aby šlo všude snadno přehazovat z jednoho vstupu na druhej o 15cm vedle (lesson learned 😀 )

Pár vstupů se tak uvolnilo, ale jsou to spíš jednotky...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

Tak tak, po case se to ustali a uz to tak casto menit nebudes. I tak je ale otazka, jeslti neni lepsi ty dulezite povesit na Loxone a ty ostatni hodit na 100 quido, kde je tolik vstupu, ze to stejne nezaplnis.

I dneska obcas menime logiku svetel, naposledy treba v koupelne, kdy puvodne prvni tlacitko bylo ostre svetlo a druhe tlumene. A kvuli prckovi se to pak prohodilo, ze prvni je tlumene a druhe ostre.

Je to drobnost, dalo by se to vyresit treba prohozenim fyzickych tlacitek, ale v loxone to udelas raz dva. A hlavne tomuzes zkusit, kdyz nevyhove, zase to rychle vratis.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

@l mam od @smotek desky s tlacitky, tak od kazdeho vypinace pujdou ctyri kontakty. Tusim cca 40 vypinacu po dome, k tomu 25-30 wattmetru, okenni kontakty, PIR pohybove na osvetleni, tak tech vstupu bude hodne ubyvat. Uvidime kam se dostanu. Ale prekvapuje me, ze tady nejsou kousci, co potrebuji 2-3x Quido 100. 😀

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@richard podlamna s jednym quidom 100 si vystacis.
Trosku ma prekvapilo tych 25-30 watmetrov, tie chces zavesit kam ?
Tolko by som ich ani na MS ani na Quido nedal, aj ked budes mat MS2.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

@smotek7 - pozde, uz jsou ve skrini 😀


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@richard "Ale prekvapuje me, ze tady nejsou kousci, co potrebuji 2-3x Quido 100." No ja mam 2x100 IN a 3x32 out. Ale vstupy zatim nemam zapojeny, protoze jsem se k tomu este nedostal.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

@stingray 👍 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@stingray Ono 2x100 pokud nemas DI od loxone asi neni zas tak moc. Ja bohuzel prisel na quido prilis pozde az ve chvili, kdy uz sem mel na zakladni veci v dome DI od Loxone. Takze na quidu mam jen zaluziovy tlacitka, okenni kontakty a pak ruzne drobnosti.

@richard @smotek7: 25 by uplne vadit nemuselo, pokud jsou to podruzne k necemu, co tolik netika. Sam jich mam na MS1 na LoxConfigu v8 hromadu (tusim ze cca 20), z toho vetsina je treba samostatna lednicka, samostatna rekuperace,... 

Pokud by to nestihalo, holt ty rychle tikave das na loxone, ale ty mene tikave by mely byt v pohode.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 
Posted by: @l

Ale protoze stejne vetsina jede bud na v8, nebo na MS2, nebo jim pomalost na v10 uz nevadi (protoze si museli zvyknout predtim), tak sem se do toho jeste nepoustel.

Znamena to totiz dost prace a navic udrzovani dvou logik, neb ne kazdy zas bude mit novy FW s touhle fci.

Event-driven prenos by me zrovna zajimal, ale chapu, ze by s tim bylo hodne prace a cas je nase nejcennejsi komodita. Tak holt budu muset koupit MS2 😀


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

Tam jde totoliz o to, že se obávám, že to zas tam moc nepomůže.

Rozdíl bude jen v tom, že namísto 100 znaků přijde jeden, jenže hlavička, CRC a další věci zůstanou. 

Takže teoreticky se odlehci bufferu na síťové kartě, ale u samotného zpracování se to bude lišit jen v absenci jednoho for cyklu, který porovnává původní hodnoty a nové hodnoty. 

Výpočet CRC musí zůstat, stejně tak jako detekce o jakou instrukcí jde. 

Už teď je můstek optimalizovaný tak, že se výstup z picoc nastavuje jen při změně, takže pokud se změní jedna hodnota, logika i trvání bude stejne.

Tim pádem je rozdíl opravdu jen v projíti 100 položek vs 1 ve for cyklu a ifovani nějakého pole previous[n]! =current[n]

Nějaký dopad by to mělo, ale když dobře, tak se to zrychlí třeba jednou tolik. 

Jenže když už to loxone posral natolik, že zvládá 1-2 instrukcí za sekundu, tak se dostaneme na 2-4 za sekundu a to moc hitparády neudělá. 

Toto mělo smysl dřív, když sme řešili třeba 50 vs 100/sek. Jenže tím jak to papouchovi trvalo, tak už to teď moc aktuální není. 

 

A protože to bude fakt velký zásah, který může rozbít o něco dalšího a bude to dost času, navíc s nejspíš malým přínosem, tak se mi do toho třikrát nechce. 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Diky za vysvetleni, to nezni moc povzbudive, ale uz alespon chapu, ze se v tom asi opravdu nema smysl stourat 🙂

Jsem opravdu zvedavy, jaky ma Loxone plan s tim prumyslem, kdyz ze standardnich prumyslovych protokolu podporuji jen Modbus a to pomerne mizerne (sorry za odbocku od tematu).


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@jakub bohuzel, tuhle zmenu sem u p. Pouchy dost urgoval a dlouho to vypadalo, ze by nam to dost pomohlo. Jenze v poslednich verzich uz nepomuze ani svecena voda.

Na druhou stranu, pokud by se zacalo casem zpomalovat zase i MS2, tak tim ziskame aspon tech 2x vykonu.

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

No ja mam aktualny stav loxone DI 0 , AI 1, DO 0, tree touch 1ks, quido cca 20 vstupov, ostatne vystupy DMX. 1ks zigbee dvojtlacitka ma syn na nocnom stoliku.
Byvame cca 4 mesiace a zistil som, ze mi chyba tak 10 vystupov do quida.
To co som kedysi neveril, ze tie zaluzie mozu na 90% fungovat v automatike, svetla na PIRka, uz tomu verim. 


   
ReplyQuote
Page 6 / 14
Share: