Forum

Forum

Quido a novy Loxone...
 
Notifications
Clear all

Quido a novy Loxone Config

199 Posts
30 Users
13 Likes
20.6 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

Tak zrovna 100/3 vystupy mam jako jedine otestovane i u sebe a ty jedou ;-).

Celkove jsou tyhle chyby uz prilis nahodne a zvlastni, takze to spis vypada na nejake interni problemy miniserveru. Protoze pokud je LoxConfig uplne cisty, uz to nemuze byt ani nejakym prehlcenim miniserveru.

 


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

@l Právě proto jsem to neřešil... buď jsem měl něco špatně (ale fakt nevím co asi) a nebo nějakej random error v MS. Nefunkční vstupy jsou ale větší problém, než co jsem měl já...


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

@l Zkoušel jsem nejdřív dát jen program na vstupy a dělalo to stejné. Po nahrání spadlo a po znovu připojení k Miniserveru stejná chyba a oranžové srdíčko.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@dave bohuzel "oranzove srdicko" v tomto pripade uz moc nepomuze. bude potreba fakt detailni logy a vse projit. Chyba bude nekde bud primo v miniserveru (ale nevim jestli toto pujde nejak reklamovat), nebo neco v okoli miniserveru, ale nedokazu rict co.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

@l Zítra zkusím kontaktovat Loxone a zjistit, proč mi nejde naformátovat ta jejich karta a případně zkusit výměnu kus za kus. Hned potom se vrhnu na ty logy a věřím, že se chybička najde. 


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

@l Tak vyřešeno. Překvapivě jednoduše. Zformátoval jsem kartu na Miniserveru, nahrál nejnovějšího verzi můstku a fičí to. Takže chybička očividně někde v něm 🙂 Ale zatím jsem to nezkoumal.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

Hm, tak dobre vedet. takze krom migrace projektu to muze delat i karta. Nechapu jak si muze Loxone hrat na prumyslovou automatizaci s tolika bugama.

tak hlavne ze to jede


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Chlapi (hlavně teda @l)  umí ta rutinka pracovat s DNS názvy pro parametry c_remote_listen_address a c_remote_write_address nebo by to vytvářelo velkou režii, protože by se musel dotaz na DNS provádět při každém volání procedury (jestli teda loxone vůbec umí DNS v rutinách)?

Jako asi nepočítám s tím, že bych tu IP Quida nějak brutálně měnil, jen je to mým (dobrým) zvykem v sítích používat DN místo IP a tak mě to zajímá. Díky 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@daver Uvedomujes si, ze se tu bavime o Loxone a PicoC, ze jo? 😉

ty promenne se dosazuji primo v kodu takto:

quido_udp_stream_read = stream_create(c_remote_listen_address, 1, 0);

Za predpokladu, ze by Loxone nahodou implementovalo DNS resolver, a ze by ho uplne nahodou zpristupnil i do priserne zabugovaneho PicoC, tak by to jelo. Ale nevsadil bych na to ani halir.

A i kdyby to nahodou nekde jednou fungovalo, tak se vsadim o cokoli, ze to bude na spouste jinych mist zlobit a nefungovat.

Osobne mam s PicoC takovou soukromou dohodu nechtit po nem nic vic, nez je opravdu nezbytne nutne a za to chci, aby mne sral co nejmin 😉


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Nemám s tím vůbec zkušenost, ale někde vzadu v hlavě mám takového skřítka, který dycky vyleze a donutí mě očekávat nějakou hroznou samozřejmost od systémů, které se kasají např. "nejlepším software v kategorii". A tuten skřítek většinou dostane strašně na držku, jako teď. Mlčím a v listopadu objednávám první quido, takže se @l uvidíme na platebním rozhraní :). Díky!


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@daver Jako treba Loxone prekvapi a pobezi to tam ;-). Ale moc bych na to nesazel 😉

 

Budu se tesit. Dik


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Dnes 

image

Neupravoval som nic, uz dlho.
Co to moze byt?
Po restarte zatial ide.
Edit: po chvile nejde.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

Upgradoval si loxone? Zapni logovani mustku a podivej se do logu. Takhle je to vesteni z koule.

 

Jinak primarne vychazej z toho, ze mustek je ok a je to neco u tebe. Treba i nove zarizeni v siti, nejaky upgrade routeru, nova pravidla, zlobici zdroj, odchazejici quido samotne, upgrade v loxone, atd. Cokoli co se u tebe zmenilo.

Podobnych veci uz sem videl mraky a vzdy je to nakonec na strane uzivatele.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Mam v17 , nevidim tam c_enable_debug_log , mal by tam byt?

Sak to ze som dotoho nesahal. Ani ziadne nove WFI zariadenie nebolo od jeziska.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@smotek7 posledni je Verze 23.09.2020 (v19), sosni si ji z dropboxu. jestli nemas link, napis.

Kdybych dostal petikorunu vzdy kdyz slysim, ze "nic sem nedelal, ono samo", tak sem milionar ;-). Neupdatuje se ti treba sam loxone? co mas, MS1 a posledni verzi?


   
ReplyQuote
Page 8 / 14
Share: