X
Forum

Forum

Quido a novy Loxone...
 
Notifications
Clear all

Quido a novy Loxone Config

199 Posts
30 Users
13 Likes
21 K Views
vita_k
(@vita_k)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 59
 

U me jede quido dobre, nezavisle na verzi configu. Coz je fajn.

Mam tu jeden corner case - snad to muzu reportovat sem:

Hlasic ohne jsem mel zapojen na vstup 57 - posila logickou 1 dokud neni pozar. Tj na vstupu 57 ma byt stale 24V. Chovalo se to takto: 

- vzdy po restartu MS se tento vstup nenastavil a hlasil se mi pozar. Na live view to tak opravdu bylo - nesvitil.

- jakmile jsem tlacitkem kliknul na vstupu 60, tak se objevil signal na 57 taky a zustal tam. 

- takto to bylo do dalsiho startu MS.

Bylo to na poslednim Binary Decoderu, mam jen 64 vstupu. 

Nevedel jsem, co s tim - udelal jsem workaround, ze jsem vstup zapojil na nejaky vstup s nizsim cislem..  Tusili byste, co s tim? 

image

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@vita_k jj protoze po restartu loxone si nepamatuje posledni stav a neni jak ho nastavit. kdyz program nabiha, tak mustek vyzada posledni stavy od quida. jenze nez mu dorazi odpoved, loxone uz stihne reportnout tu 0.

Co me prekvapuje, ze by zaojeni na nizsi hodnotu pomohlo. Protoze by to melo takto "zlobit" vsude, protoze PIcoC nema zadnou formu remanence.

Jedine co me napada proc to jede, ze ten nizsi stav se stihne nastavit driv, nez to loxone stihne prohlasit za 0. Protoze stavy se nastavuji vzdy hromadne najednou pomoci for cyklu od nejnizsihi po nejvyssi.

Bohuzel opravit to realne nijak nejde, protoze ta prodleva mezi najetim programu a odpovedi Quida tam proste je ;-(

 


   
vita_k reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Posted by: @kobra23

Ono se teď dá hodně udělat Programovými sekvencemi. Ten blok je až v novějších verzích než V8.

To vyzera dobre, kazdopadne ja to uz mam poriesene bokom a v normalnom programovacom jazyku, takze to pre mna nie je zas az tak zaujimave. Ale diky za tip.

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Ještě jsem zapomněl uvést, že jsem musel ze všech 24 čidel přítomnosti odstranit vazbu na pouštění Audio. Se to zapínalo samo i když nebyl důvod, protože nikdo v dané místnosti nebyl a nebyl tam ani žádný ruch.


   
ReplyQuote
Page 14 / 14
Share: