X
Forum

Forum

Quido a novy Loxone...
 
Notifications
Clear all

Quido a novy Loxone Config

199 Posts
30 Users
13 Likes
21 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Kedze je to OC napatie tam nenameras.
GND spojit z minus na zdroj cim napajas rele.
Vystup Quida na jeden konec cievky rele, ruhy konec cievky na plus toho zdroja.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

@smotek7, Díky za rady, funguje skvěle.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Mate niekto kombinaciu Quido - MS2 a v11.0.5.5
Mal som odvahu na dialku spravit update z V10.5.4.7 na v11.0.5.5 a vraj doma nejde zazat 😀


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Takze uz to funguje,  same sa to opravilo.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Jsi odvážný kluk! 🤣 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Odvaznym stastie praje...
Chcel som skusit schemu systemu.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Má smysl řešit do Quida novější firmware? Mám: 6.4/16. Jestli teda existuje novější a přináší nějaká pozitiva.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Podlamna kym nespravia tu zmenu, ze bude sa posielat len jednotlive vstupy nie vsetky naraz tak nema.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

Pokud te na FW neco netrapi, tak neupgraduj ;-). Co sem se s nima bavil,tak se jedna vetsinou jen o kosmeticke veci uvnitr, pripadne zmeny kvuli novym deskam. 

Jedine co vim, co ma novy FW jinak napriklad je, ze pri nastavovani vstupu se uz nemusi posilat presna bitova maska vsech 100 vstupu, ale staci poslat -1. ale jelikoz mustek umi stejne uz i masku, tak je to jedno.

co se tyka notifikace po jednom vstupu, uz je to tusim hotove. On nam to p. Poucha posilal uz relativne davno, ze to ve FW je, ale cekalo se dlouho na manual a dokumentaci. A myslim, ze uz i ta prisla.

Ale protoze stejne vetsina jede bud na v8, nebo na MS2, nebo jim pomalost na v10 uz nevadi (protoze si museli zvyknout predtim), tak sem se do toho jeste nepoustel.

Znamena to totiz dost prace a navic udrzovani dvou logik, neb ne kazdy zas bude mit novy FW s touhle fci.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Nic mě netrápí, jen jsem si všiml, že se to v novém můstku řeší, tak mě napadlo jestli o něco nepřicházím 🤣 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

@pa-v-el Vis jak to je,  "nespravuj co funguje" ;-). Obcas je lepsi do toho nehrabat.

Co se tyka noveho updatu mustku, naprosto nechapu, jak tam takova chyba mohla zustat tak dlouho.

V pripade 100 vstupoveho quida byla chyba na vstupech 52-56, potoze sem tam mel prave blbe tu masku pro quida, kde jeste neslo posilat -1. Pritom ta stejna chyba tam byla i pro 60ti vstupova, kterou sem opravoval uz kdysi davno.

A z nejakeho duvodu sem si nevsiml, ze to o radek niz je i u te 100 😉


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Zřejmě nikdo nedosáhl na víc jak 52 vstupů 😀  Já teda taky ne 🤣 

Ale ano jinak souhlas pokud to funguje nehrab na to.


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 
Posted by: @pa-v-el

Zřejmě nikdo nedosáhl na víc jak 52 vstupů 😀  Já teda taky ne 🤣 

Já jo a teda nějakou tu hodinku jsem na tom strávil, že Quido přijme signál a Loxone nic... No a pak jsem to připojil na jiný vstupy, udělal si poznámku do dokumentace a neřešil. A minulej týden jsem si v change logu všiml, že chyba nebyla na mojí straně a nic jsem nezničil => spokojenost a +4 vstupy 😀

(stejně pomalu kupuju MS2 a zkusím i ten jejich Digital-in extension, pže mám na Quidu i některý celkem důležitý věci, co by tam být nemusely)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

@jurak jojo, 4 roky je to venku, mam to i doma, ale 52 vstup nejak nikdo nezapojuje ;-). I u sebe sem koukal, ze sem jel nejprve od jednicky a pak od konce od stovky, ale uprostred mam diru 😉

Urcite dulezite veci na Loxone, stat se muze cokoli a je dobre mit stezejni veci primo Loxone nebo treba KNX.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

Ahoj, vstupy na Loxone mam na miniserveru a Extention. Zbytek je planovany pres Quido. Dulezite vstupy jak pises napojit do Loxone primo. 

Ted otazka, kdyz mate napriklad chodbu, tam 4x spinaci kontakty (vypinac), tak vsechny vedete do jednoho vstupu, nebo obsadite 4 vstupy? Diky


   
ReplyQuote
Page 5 / 14
Share: