Forum

Forum

Quido a novy Loxone...
 
Notifications
Clear all

Quido a novy Loxone Config

199 Posts
30 Users
13 Likes
20.4 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

ja mam s multiclicky problem od upgradu na v10... jeste jsem se nedostal k prehozeni UDP portu, to udelam do nedele a uvidim jestli se neco zlepsi 🙂

 


   
ReplyQuote
(@sentom)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 14
 

Jsem myslel, že každá deska musí mít svůj program, takže stačí jeden program na všechny 4 desky? Chci se ještě zeptat, zda v tom nevidíte problém, že nebudou na vstupy a výstupy požitý žádné jiné extensiony od loxonu, ale bude to  všechno na quidu? Chci na to napojit jako vstupy všechna tlačítka, PIR senzory, magnetické senzory a jako výstupy ovládání světel, žaluzii atd. Myslel jsem i na podružné měření tepelného čerpadla, ale jestli by to byl problém tak bych to nezapojoval. Já v tom problém nevidím, když si to budu dělat sám a nebudu mít záruku na zapojení, ale nevím jestli mi něco neuniká, proč by to nemělo jít tak se chci zeptat na rady zkušených. Dík.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

Quido s Loxone V10(nejnovejsi) zvlada multiklik v pohode, podstate Quido nema zadny problem s klasickym pouzivam celeho baraku, jen stou podminkou, NEDAVAT ZADNY ELEKTROMER. Uz vubec elektrokotel,vodomer s  1 imp/l ci tepelne cerpadlo.

Osobne mam nejpouivanejsi svetla na vstupech loxone a zbytek na quidu, ale ikdyby to bylo na quidu, tak neni problem. Ale porad plati, ZADNY elektromer, to bohuzel pak zacne lagovat.

 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

@L

myslim, ze jsi to docela spravne pojmenoval, protoze klasicke UDP jsem jeste nebyl schopnej zalagovat, takze ubrani prostredu pro loxProgram dava smysl.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@sentom - samozrejme ze musi mit vlastni program. navic nejen kazda deska, ale kazdy smer kazde desky, tzn vstupy jeden, vystupy druhy.

podruzne mereni rozhodne ne. ostatni by jet melo. Jediny problem ktery je, ze jste temer 99% zavisly na quidu. usetrite, ale ma to i sva rizika.

@elpaso- viceklik by mel stale jet, problem bude spis nekde jinde.

@david-pr: to je uplne idealni konfigurace. vse kriticke na loxonu a to mene dulezite na quidu.

Bohuzel ty elektromery uz dnes naprimo do quida nejdou. Ja je treba porad jeste mam, ale je to diky tomu, ze jedu stale v8. ta zvlada podruzne elektromery i vodomery naprosto v pohode. Posledni verze pak uz dava maximalne 1-2kliky za sekundu, coz je na elektromery malo.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@david-pr: jj, ja puvodne tipoval nejaky sitovy buffer nebo neco na strane miniserveru. 

ale diky testup na ruznych novejsich verzich jde primo videt, jak Loxone vic a vic sabotuje programy. Cely ten problem je vyvolany umele a je jen otazka proc.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

@L

ja myslim, ze neni treba ani moc vymyslet konspiracni teorie, osobne si myslim, ze to je docela zrejme.

Sedtro uz neni uplne skr Quido vyhodny, cena 6k za 24IN uz neni tak zajimava. Kdezto quido stale ano. Vic tech alternativ, ktere jsou Plug and play neni.

 


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Tak abysme pomalu začali vymejšlet nějakou nezelenou alternativu 🙂 Omílalo se to tady x-krát, ale fakt jsou ty ostatní smarthome řešení (např. OpenHab na malině) tak špatný?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@david-pr: se mi nechce verit, ze by Loxone kvuli tem par kusum Quida delal tak velke obstrukce. V tom bude neco vetsiho. Imho komplet eliminace vseho neZeleneho prislusenstvi.

@stigray: z toho co jsem tenkrat resil bych si nic jineho do domu nedal. problem je jak v HW, tak i v samotnem SW na konfiguraci. I kdyz ma LoxConfig spoustu much, porad je to solidni zaklad pro nastaveni vetsiny veci. A na to co nejde pak pouziju externi veci (treba NodeRED).

Ale delat treba cely dum v NodeRED, nebo jineh nizkourovnovem jazyku, to bych fakt nechtel.

Musime zatlacit na Martina Doubka, aby pohnul se svou deskou a SW pro nej 😉


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

He he , jako by to ta zelena potvora slysela, tu nasi dnesni debatu ohledne UDP 🙂

Nevim presne co se deje, ale mam jeden magneticky kontakt na Railduinu 1.3,ten se mi evidetn sekl v nejake mezi poloze a posila stale 1 a 0 na jednom vstupu rychlosti 100ms a zelena potvora to uz dobrych 15min zpracovava, jako by si u toho davala cigarko a sud piva. Proste jako by nic. Takze na 100% je to omezeni prostredku pro loxprogram

rail block

🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@L Martin mal na plane aj SW? Myslel som ze len HW.
Potlacit by chcelo skor Dusana.


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Jednoznacne loxone zacina omezovat ale i sve fyzicke vystupy..! což už je pro mě za hranou...

vystupy  rozdeluje na vystup nebo smart vystup!

 i analogovy vystup ze serveru/extension uz není v kategorii SMART !!! takže pokud máte na analogový vystup připojený dimmer 0-10v nativně už neumí plynulý přechod - třeba při budíku...nebo v případě RGB plynulé přechody mezi barvami.. a dělá to skokově...

do kategorie smart padaji jen air a tree komponenty... 🙂

 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

@chucky mam tu par dimmeru 0-10V a nic takového nepozoruji. Jak se to presne chova? Mam teda vsude skok nastaven asi na 30%


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 
Posted by: nksh

@chucky mam tu par dimmeru 0-10V a nic takového nepozoruji. Jak se to presne chova? Mam teda vsude skok nastaven asi na 30%

jako dimmer to funguje ok.. parametry pro prechody to bere... ale zkus si na to pripojit blok budik.. 🙂 nebo jak pisi  u rgb ... prechody barev...


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Snažím se Quido OC rozchodit s Loxonem. Komunikace asi OK, když chci zapnout výstup, tak se rozsvítí příslušná LED na Quidu. Ale na výstupních svorkách neměřím žádné napětí. Tak mě napadlo, zda vůbec mám správně napojené vodiče na externí relé.. Mám to nyní zapojené tak, jako na výstupech na Loxonu (reléové výstupy), ale tuším, že to může být i jinak (výstupy typu otevřený kolektor na Qudiu). Poradí někdo komu to jede, jak na to ? Díky 🙂


   
ReplyQuote
Page 4 / 14
Share: