X
Forum

Forum

Quido a novy Loxone...
 
Notifications
Clear all

Quido a novy Loxone Config

199 Posts
30 Users
13 Likes
21 K Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Neni zac 😉 Sam jsem velice zvedavy na vysledek. Osobne tu frontu totiz spise cekam v tom UDP-DMX. 


   
ReplyQuote
(@dusans)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 1
 

Zdravim vsetkych na fore, dakujem za vsetky rady a skusenosti, ktore tu mozem citat. Pridam aj ja svoje trapenia..

Loxone config v.9.3.3.26, 2x Quido ETH 4/32 OC a 1x Quido ETH 100/3. 

Zatial mam pripojene iba tlacitka v dome na 100/3 (je toho dost, Quido ma uz asi iba 20 volnych vstupov) + svetla a infrapanely a vystupoch 4/32, nic ine. Tlacitka sa stlacaju velmi malo, iba ak chcem zazat/zhasnut. ziadne 2/3/4 kliky. Vsetko fungovalo v pohode. 

Problemy prisli, ked som 3x elektromer od infrapanelov pripojil ku Quidu (IN 66, 67, a 68). Akonahle som zapol infra na max vykon (6kW), Quido blika celkom rychle. Takmer okamzite sa spomalia vsetky vstupy, odozva na tlacitko zapnutie svetiel je aj viac ako 5sek.

Skusal som 2/3/4 klik cez blok "Vicenasobny klik", ani raz sa mi nepodaril 2 a viac klik ani pri odpojenych elektromeroch/

Elektromery priamo na miniserver idu bez problemov.

Moje podozrenie bolo na kabelaz, vymenil som switch za nejaky wifi router, rovnake spravanie.

Ako vravim, zatial som to obisiel napojenim priamo k Loxone miniserveru, ale ak treba pomoct s diagnostikou, rad sa pridam.

D.

 

 

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@dusans:

Bohuzel toto je znamy problem a neda se s nim nic delat. Je to zpusobeno diky malemu vykonu Loxone.

Problem je, ze Quido s Loxone nelze pouzit na vysokofrekvencni vstupy, coz pri 6Kw proste je.

Pakety z Quida zahlti Loxone, a muj program, ackoli bezi naplno a zpracovava jeden paket za druhym, tak ho nestiha zpracovavat rychleji, nez jak rychle se objevuji nove a nove pakety. 

Proto se zacne tvorit fronta delsi a delsi, az prestane nove pakety prijimat uplne. A proto taky, pokud pak takovy zdroj impulzu prestane, trva jeste treba minutu, nez Loxone vstupy dozpracuje.

Hodne jsme to tu testovali a resili a je tu jiz vse popsano. Na tyto vstupy je potreba pouzit originalni miniserver a i ten ma sve hardwareove omezeni, takze treba meteostanice a rychlost vetru lze merit jen na nekterych vstupech.

Quido s Loxone od zacatku nebylo koncipovano jako 100% nahrada vstupu Loxone, ale jako alternativa na mene kriticke vstupy. Idealni na okeni kontakty, tlacitka zaluzii, pomalejsi elektromery.

Toto omezeni je popsano i v puvodnim clanku  ( https://www.vodnici.net/2016/10/loxone-propojeni-s-modulem-quido-od-papoucha/ ), kde se doctes dalsi podrobnosti.

Takze jen abych to shrnul, nejedna se o zadne "Trapeni" nebo "chybu", ale proste omezeni Loxone UDP zpracovani.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

Nezaznamenali jste problém s refreshem vstupů u v13 a loxone config 10?

 

Náhodou jsem zjistil, že po nahrání programu do miniserveru se mi nenačtou aktuálně sepnuté vstupy.

 

Refresh mám nastaven na 60, ale zkoušel jsem i 30s a stále nic.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

divne, zatim nikdo jiny nereportoval.

vse ostatni funguje? a po zmene jednoho ze vstupu, obnovi se spravne i vsechny ostatni?


   
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

Přesně tak. Jakmile se změní jakýkoliv jiný, načtou se všechny.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

zajimave. a dela to az ted posledi verze loxcofigu? jde mi o to, jestli to predtim jelo v poradku.

jestli je tim padem problem nekde u quida, nebo v loxonu.


   
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

Přiznám se, že nevím. Asi před měsícem jsem zjistil, že je ta verze13, tak jsem si jí tam dal. Ale na ten problém jsem přišel až teď, a to úplnou náhodou. Vůbec nevím, jestli tam byl problém již dřív.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

to je skoda. pak totiz tezko poradit, co muze byt spatne. Ale proto to zatim vsem ostatnim funguje, tak bych to tipoval spis na nejaky lokalni problem.

Az bude chvilka, mrknu, jestli by se dalo poslat do Quida jeste neco dalsiho, co by to vynutilo. 

 


   
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

Jasné. Přijde mi, že prostě neběží ten refresh. 

 

Problém je, že na tomhle quidu používám spíš výstupy, než vstupy. Vstupy mám využité jen 3, takže se to hned neaktualizuje.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

"na tomhle". To znamena , ze mas vice Quid? A ostatni jedou?

A mas spravne unikatni IP adresu a post pro kazde quido zvlast? Protoze to by to klidne mohlo zpusobovat.

 


   
ReplyQuote
(@vasut)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 57
 

Ne ne, mám jen jedno.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Tak, pridam dalsi zkusenost s novymi verzemi Loxone a my mustkem na Quido.

Uz jsem to tusim nekde psal, ale at je to tady pohromade.

Jde opet o ono zminene zpomalovani vstupu na Loxonu. Jak jsem psal puvodne, je to tim, ze Loxone nestiha. Problem je ale jeste trosku nekde jinde.

I v pripade, kdy do Loxonu zacne chodit vetsi mnozstvi vstupu a program nestiha odbavovat, CPU miniserveru totiz neni ani zdaleka na 100%. Muze byt klidne jen 20% a vse se zacne stejne zpomalovat.

A tady je totiz jadro pudla.

Zda se, ze kazdy Program ma prideleny urcity vykon cpu a pres nej nemuze jit. A taky se zda, ze Loxone zacal potichu s kazdou novou verzi ubirat (utahovat) vic a vic vykonu.

Proto, pokud pustite ve v8 mustek, zvladne 5-10 signalu za sekundu jak nic a i kdyz se zacne spomalovat, CPU je vytizeny na cca 30%.

Zatimco v posledni verzi LoxConfigu uz zvlada mustek obvykle jen 1-2signaly za sekundu a uz se zacne zpomalovat pri vytizeni 20-30%, obcas i mene.

Z toho jasne vypliva, ze cely problem je umele vytvoreny ze strany Loxone. Nebudu se poustet do spekulaci, jestli je to jen za ucelem zabiti meho programu (coz si myslim), nebo postupneho uplneho odstraneni LoxProgramu.

Vyuzivaji klasicke finty vyrobcu mobilu a jine elektroniky, kdy postupne zpomaluji fungujici vec, aby na konci rekli, ze to odstrani pro dobro spotrebitelu.

 


   
ReplyQuote
(@sentom)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 14
 

Mám v plánu použít 2x Quido ETH 2/32 a 2x Quido ETH 100/3 jako náhradu za loxone extension. Nemám problém použít starší verzi, ale chci aby to fungovalo včetně dvojkliku. Chápu dobře, že pokud budu mít 4 programy tak vlastně díky tomuto omezení nedojde k přetížení miniserveru a nebude problém?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Dvouklik funguje vsude, klidne i 5xklik. Problem neni v jednorazove vyssim poctu kliku, ale v dlouhodobe probihajicim klikani (tzn elektromer, vodomer,...).

jinak ale ano, rozdelenim do vice programu se trochu vykonu ziska. kdyby to delal vse jeden program, bylo by to jeste horsi.


   
ReplyQuote
Page 3 / 14
Share: