X
Forum

Forum

Quido a novy Loxone...
 
Notifications
Clear all

Quido a novy Loxone Config

199 Posts
30 Users
13 Likes
21 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@kobra23 Tak to je mazec ;-). Jako ja nechapu, jak se takove veci vubec muzou dit, co vsechno tam musi mit sprasene, aby se to chovalo obcas takhle nahodne.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

To bych doporučil porovnat JSON projektu (třeba http://<lox>/data/loxAPP3.json) před a po opravě, aby bylo jasno, v čem je problém. A nebo přímo i v tom JSONu porovnat funkční a nefunkční controllery, jeslti tam není nějakej rozdíl. Když se to prettyprintne, jde to docela obstojně číst. Navíc na webu jsou JSON diff / comparison nástroje (i online), který pěkně JSON zformátují, setřídí a pak ukážou rozdíly.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Až bude čas, tak se tomu budu věnovat.

Naposledy na mne JSON vypadnul, když jsem se snažil připojit automatický kotel na pelety do Loxone a hledat v těch údajích něco je lahůdka.

Ještě mám vlastně úplně čerstvou zkušenost s blokem žaluzií, kdy jich 6 používám na ovládání screenů na pergole a je zajímavé, že některý blok na dlouhý stisk tlačítka reaguje správně a jiný stejně konfigurovaný ne.

Ale jak píšu, není čas to teď řešit a tak to přidávám na To-Do list.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

On loxone presiel z xml na json na MS2?

Inak ja sa divim, ze ten bridge od L niekomu vobec funguje. Nie kvoli tomu ze by som kritizoval L, ale ze je to napisane v tak sprasenej nezdokumentovanej nestabilnej zavadzajucej obskurdnosti, akou je ten interpretovany C-pajazyk od Loxone. To musel byt strasny ocistec to vyvinut a hlavne odladit k stabilite s tymi nastrojmi, ktore su k dispozicii (rozumej ziadnymi). Tymto vzdavam L poklonu.

@L Co sa tyka UDP paketov a ubiquity, na akom porte bezis ten bridge?

Inak obecne - podla mna je absolutna nutnost mat loxone oddeleny v samostatnej sieti, coz tento pripad len potvrdzuje. V beznej "domacej" sieti, kde ma clovek wifiny, mrdky od microsoftu, mrdky od apple a mrdky od googlu lieta taky neuveritelny bordel, ze az. A hlavne pokial clovek na loxone pouziva UDP (akoze vacsina z nas ano), tak je o pruser postarane, pretoze UDP broadcasting sa prave pouziva na kdeco (od roznych bonjour a zero-confov po lokalnu dns a tak podobne). No a potom sa staci blbo trafit s cislom portu ...


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

to /data/loxAPP3.json mám na MS1 s 8.3 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@dusanmsk ono tady na foru jde videt jen tech par lidi, kterym to nejak zlobi a vetsinou jeste v kombinaci s nakopnutym loxone, jinak uzivatelu mustku je za ty roky uz docela hodne a da se rict, ze fakt 95% to funguje bezproblemu.

Ohledne toho PicoC, naprosty souhlas, je to fakt strasna jebka. Ten interpret je opravdu zabugovany uplne jednoduchyma chybama vcetne treba toho, ze /* */ komentere obcas vytecou ven ;-). Takze je lepsi komentovat //.  

Nebo treba obcas lokalni promenna nefunguej jak ma, takze je lepsi mit vse globani, atd.

Je to zalozene na forku PicoC z githubu, ktery byl nejaky prototyp nebo studenstky projekt nebo co to bylo ;-). Zadne bugfixy do toho zrejme neudelali, jen pridali par core prikazu na praci se streamama.

Za ty roky je to uz odladeno tak, ze uz si to s timho vsim poradi. Ale nechtel bych v tom uz vyvijet neco dalsiho. 

Ja to nakonec vyvijim tak, ze mam ve Visual C++ normalne projekt, kde mam jeden "bridge.c" , a pak druhy cpp s s par dummy metodama, abych to mohl alespon editovat a kompilovat nejak inteligentne a tim si alespon trochu ulehcil praci.

Debugging samozrejme zadny, logovani mizerne 😉

Ad ty porty, ja tam proste random zvolil nejake 10001 a 10002, protoze na netu to tenkrat nenaslo zadne takove porty, ze by nekdo pouzival.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

zkusil jste uz nekdo config 14? 🙂 Funguje Quido?


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

@richard Ano, funguje... Mimochodem nevim, jestli jsem to tu zminoval, ale na miniserveru gen1 jsem mel problem s dvojklikem (pres Quido) a musel jsem nastavit 0,55 s misto standardnich 0,35. Aktualne mam gen2 a gen1 v zahradnim domku a ted mi ten dvojklik funguje zase na 0,35 s. Nevim zda to je configem nebo miniserverem, ale je to fajn... Tak kdyby mel nekdo podobny problem...


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

@richard Ahoj, funguje používám jen vstupy t.j. QUIDO ETH 100


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@kao Je to bohuzel tim, ze Loxone devs jsou kkti a defakto s kazdou novou verzi zabijeji vic a vic vykon v MS1.

Problem je v tom, ze ten MS1 je na v12+ uz tak pomaly, ze nestiha udelat smycku configu pod tento cas dvoukliku, takze ho nerozpozna. Proto je potreba zvednout interval.

Zacalo to tim, ze nestihal Quido, a konci to tim, ze jim nejedou ani zakladni veci na Loxconfigu.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 
image

 

A to je manzelka! 🙂 Nereknu, kdybych tam mel tchyni nastavenou


   
Aleq reacted
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@richard 

kdyby to byla tchýně nebude to souviset s tím čidlem severní strana ...220 hluboko :-))))

 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@richard to je bozi warning. To si musim nastavit a propojit s audioserverem: "Domu se vratili nebezpecni uzivatele - zena s detmi".

 


   
ReplyQuote
(@sentom)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 14
 

Posted by: @richard

zkusil jste uz nekdo config 14? 🙂 Funguje Quido?

 

QUIDO ETH 100 mi na config 14 funguje, nevím jestli to tu nebylo už někdy v minulosti, ale příšel jsem na to, že je potřeba projekt do miniserveru dvakrát uložit bez změny v projektu, jiinak nefungují vstupy

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Ja po update na v14 nemam problem, dvojklik 0,35 v pohode.


   
ReplyQuote
Page 11 / 14
Share: