X
Forum

Forum

Propojení Loxone Mo...
 
Notifications
Clear all

Propojení Loxone Modbus + Abb elektroměr

164 Posts
33 Users
10 Likes
40 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nenajde sa tu dobra dusa, ktora ma ABB23 spojeny s loxone a meria vam vsetky 3 fazy a co by odfotila display? V manuali totiz vidim sipky u vsetkych 3 fazi (co by malo znamenat, ze na nej meria), ale ja mam sipku len u L1 (a prud mi meria len u L1). Diky


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
 

Jasny, tady to mas primo na videu, kde je videt co blika

https://www.youtube.com/watch?v=ZSS8hoI-8FQ


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Diky moc  Moje podozrenie sa potvrdilo. Na videu je sipka u vsetkych 3 cislic (faz), u mna len u '1'. Co s tym? Cumim do manualu a na nic neprichadzam 🙁

diky


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@dusanmsk Jestli je mimo zaruku, tak by to asi chtelo otevrit, napada me studeny spoj na CT nebo tak neco.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Do toho nemam chut sa pustat. Ja to vlastne az tak kruto k zivotu nepotrebujem, ale v ramci uvah o FVE som si chcel spravit obraz o spotrebe v dome (su veci ktore nezmeriam zasuvkovym elmerom, napr. indukciu, alebo pracku so susickou (tam sa nedostanem k zasuvkam). Skor mi slo o to, ci mam nieco blbo nastavene, alebo blbo zapojene. K zapojeniu som nasiel v manuali len nieco o "3 dratovom" a "4 dratovom" zapojeni, ked som to v settings prepol z 4drat na 3drat, tak mi IL2 ukazovalo nejake kraviny (desattisice A), vratil som to na 4dratove. Po odkrytovani vidim, ze zhora idu 4 draty (N+L1-3), takze v zapojeni by nemal byt problem.

Este dotaz - tie sipky u jednotlivych faz ukazuje vzdy? Aj ked tou fazou nic netecie?

EDIT - v manuali som nasiel - "Šipka označuje směr toku proudu fázovým vodičem. Šipka doleva=export,šipka doprava=import.Číslice bez šipky znamená, že k fázovému vodiči je připojeno pouze napětí.". Tu poslednu vetu si teda prekladam tak, ze tou fazou netecie ziadny prud?


   
ReplyQuote
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
 

Ahoj, mám prosbu, mám zapojený a rozchozený několik let 2x ABB B23 přes USR převodník. 

Aktuálně používá Baud 19200

Přenastavil jsem na elektroměrech a převodníku Baud na 9600 kvůli novému elektroměru (není ještě zapojen) a začaly se mi zobrazovat kraviny na odečtech v loxnu

pár vteřin je tam správný údaj 430 W, pak tam naskočí na 5 vteřin údaj 23 563 W  a dokola

Dělají to po přenastavení oba elektroměry.

Neví někdo s čím je problém nebo jak to vyřešit, ať nemusím dávat další převodník na ten pomalejší elektroměr?

 

Díky. Honza


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Posted by: @aleq

Jasny, tady to mas primo na videu, kde je videt co blika

https://www.youtube.com/watch?v=ZSS8hoI-8FQ

Viem tam nejako prepnut aby som videl odber na jednotlive fazy?

https://new.abb.com/products/2CMA100166R1000/ycu-00152

https://search.abb.com/library/Download.aspx?DocumentID=2CMC485019M0201&LanguageCode=en&DocumentPartId=&Action=Launch

FYI: teraz som to cez vikend po rokoch konecne zapojil a z toho ich navodu co sa ako nastavuje cez UP/Down , OK a Set moc mudry nie som 😀


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

zda sa ze tu je to vysvetlene , sice v nemcine ale to nikomu hadam problem robit nebude 😉

https://www.youtube.com/watch?v=l5tjlOGZsUg

 

BTW: musia sa tam menit nejake nastavenia pre CZ siet? alebo staci nechat v Default?


   
ReplyQuote
 evlo
(@evlo)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 7
 

Nejsem si úplně jistý jestli řešíte co já, ale nejblíž české téma tady těm našim elektroměrům.

Já teda nemám loxone, asi bych měl, když by měli na webu ty screenshoty co máte tady místo reklamštiny, ale to je jedno.

Každopádně snažím se přečíst elektroměr ZPA ZE312, má optické rozhraní a měl by jet IEC62056, což je rs485 tedy modbus, ale prostě z něj nelezou žádná data, má ty data sám od sebe vysílat (jiná modbus zařízení to tak dělají), nebo je mu potřeba poslat nějaký request?

Já prostě nevyčtu nic, mám nějaký pochybný interface optika na uart, německý, takže těžko říct jestli funguje, německé inženýrství možná, ale nechci to na to schazovat hned, možná dělám něco špatně.

 

https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/elektromer-pres-modbus/paged/6/ tohle je teda podobné téma, ale tady mě to přišlo víc propíráno.

This post was modified 2 years ago by evlo

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212
 

Zkoušel jsi prohodit vodiče? A>B, B>A?


   
ReplyQuote
 evlo
(@evlo)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 7
 

Ne, facepalm ... ale to jsem si presne rikal, ze musim zkusit jako prvni, kdyz to nepujde a zapomněl na to.

Ale teď jsem to zkusil a bohužel furt nic.

Ještě jestli to někdo zkoušel úspěšně na elektroměru co má to optické rozhraní: červená na červenou a bílá na bílou nebo na naopak? Ať alespoň jednu možnost chyby eliminuju.

 

Ještě jsem přiložil k hdo co má to stejné optické rozhraní a taky nic ... je nějaký takový domácí způsob jak se podívat jestli z toho nějaké světlo lítá? Se říkalo, že IR ovladač jde vidět na kameře, no na telefonu není.

This post was modified 2 years ago 2 times by evlo

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212
 

Tak si dej do PC převodník USB<>RS485, nainstaluj nějaký monitor pro RS485 a podívej se zda z toho něco leze.


   
ReplyQuote
 evlo
(@evlo)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 7
 

Bohužel on je hlavní problém v tom, že ten elektroměr komunikuje tímto, když by to byli drátky, tak snad pohoda.

image

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2212
 

Kdybys měl Loxone, tak Loxone na to čtení má přímo modul. 

A ještě dotaz. Ty máš od distributora schválené, že si tam.to čtecí zařízení můžeš nainstalovat?


   
ReplyQuote
 evlo
(@evlo)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 7
 

Dík, potřeboval jsem nějakou motivaci, ostatně to je opravdový důvod proč jsem to sem dal 😀

20:47:39.135 /ZPA5ZE312.v10_022

20:47:45.355 : 0.3.0(10000*imp/kWh)
20:47:45.790 : F.F(000000)

a dalsi podle obis

This post was modified 2 years ago 3 times by evlo

   
ReplyQuote
Page 9 / 11
Share: