X
Forum

Forum

Propojení Loxone Mo...
 
Notifications
Clear all

Propojení Loxone Modbus + Abb elektroměr

164 Posts
33 Users
10 Likes
39.7 K Views
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Pokud ti data v ModbusPoll davaji smysl, tak zkus cist v Loxone INT/UINT, ne floating point.

Muj elektromer dava floating point a to by v ModbusPoll vypadalo takto:

2020 03 26 120920

Pokud ti ani vystup v ModbusPoll nedava smysl, pohraj si s tim napred tam. ABB elektromer neznam, tak jen od boku zkus protodit Display --> Address Base (1 vs 0) atd.

 

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@jakub tak neviem ci to dava zmysel, cisla su tam. Nemam ABB mam SDM630 eastron.
Chcel som sa zorientovat podla frekvencie, tu by som tam videl.
Ked pozeram na tvoj obrazok tak na adrese 70 mas frekvenciu.
Ked pozrem manual aj ja by som to mam mat na 70.
Ale v modbus poll mi nejde zadat viac ako 40 adries,ked dam 80 takmi vypise Ilegal data value. Ako mas nastavenie v modbus poll?
A vizera ze v tvojom elektromeri su tie iste adresy, aky to je elektromer?


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@smotek7 Jo promin, nevsiml jsem si. Ja mam Eastron SDM530.

V ModbusPoll mam Floating point (ktere automaticky ctou 4 byty, proto ty vodorovne carky na lichych registrech). Ted to nemam zapojene a bohuzel nemam cas, kazdopadne base address je 0 a vyzkousej vsechny 4 Float points, podle me to byla ta prvni moznost ABCD. V tom pripade se pak v Loxone resi jen spravne poradi registru, tam bude asi zakopany pes.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

@smotek7 Taky mám SDM630 a funguje bez problémů. Přejmenuj si přiložený soubor na xml, dej ho do adresáře C:\ProgramData\Loxone\Loxone Config 11.0.5.5\Templates\Comm a pak si můžeš elektroměr Eastron SDM630 vložit z předdefinovaných zařízení.

 Co jsem koukal, tak odhaduju, že ti chybí zaškrtnout volab "Pořadí registru".

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@jakub takze len 40 adries islo vycital preto lebo som blbec. Vcera vecer ked uz som nevedel co , tak som si v modbuspoll prepol IP na rekuperaciu a zabudol dat naspat.
Uz to vyzera nadejne , mi trvalo najst, ktore zobrazenie je spravne.

image

@_petr_ v com je ina ta sablona ako sa origo v konfigu? Naimportoval som a vyzera vsetko rovnake. Ani v nej nieje zaskrtnute poradie registrov.

Ale problem bol fakt v tom poradi registrov.

Dakujem za pomoc 

Uz len najst jednoduchy sposob ako zmenit na 5ks SDM120 rychlost a adresy.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

@smotek7 aha, moje chyba. Podle jednoho jsem si dělal podobný model a myslel jsem, že jsi si to celé nastavoval sám ručně, protože tam SDM630 není.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Po rokoch sa asi dostanem k realnemu vyuzitiu / zapojeniu toho ABB elektromeru 😀

Planujem to vyuzit na FVE:

- jeden na vystup z menica aby som mal live data

- druhy na pretoky

 

Podla toho si nastavit nejake loxone spinanie co bude treba...

1. Daju sa bez problemu zapojit 2ks na Ten loxone Modbus modul (este nemam) / pripadne kupit iny?

2. Su to vhodne elektromery na taketo pouzitie alebo je to pomale, nevhodne lebo...?

 

Dik


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Podle mně v pohodě 🙂


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

dik za reakciu, co som pochopil tiez uz mas FVE.

Tiez to takto nejako pouzivas ze to meras mimo menic a podla toho mas podmienky?

toto mi treba? https://shop.loxone.com/cscz/modbus-extension.html


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
 

Ahoj,

Chtěl jsem se zeptat. Pořídil jsem si noví elektroměr SDM630-ModBus V2 místo DTS-353.
Potřebuji měřit import a export z FVE, a chtěl jsem se zeptat, jestli musím ještě něco nastavit na elektroměru abych dostával hodnoty při exportu. Budu to mít zapojení přes MODBUS LOXONE. Šablonu XML jsem si stáhnul. A chtěl jsem se zeptat, jestli budu potřebovat ještě nějakou další I0 adresu pro export a import.

Předem děkuji za info.


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Ahoj, umí někdo resetovat ABB B23?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Cau, po 4 rokoch od kupy som sa dokopal zapojit abb+modbus do loxone. Pouzivam sablonu co tu letela niekde v historii a mam problem. Napatia mi ukazuje na vsetkych fazach, ale prudy len na L1 (a potom analogicky vykony atd...) L2 a L3 mam furt 0.00A. Pozeral som cisla registrov v sablone a sedia s dokumentaciou elektromeru. Tusi niekto? Chyba elektromeru?

Priznam sa ze uz neviem co mam na ktorej fazi, ale zapnem indukciu a na L1 ziadna zmena (takze je na L2 alebo 3). Ked pustim TC vidim zmenu na L1.

Diky


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

tiez mam este 2 v krabicke , cakaju na zapojenie 😀 by si mohol potom nejaky update navod spravit 😉


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@killeriq ja som len prepojil abb s usr-tcp co mam na zavlahu, nastavil na elektromeri baud, paritu a adresu a pouzil sablonu co je tu tusim od jirin.sv. Chvilu som laboroval co je modbus a a co b, ale trafil som to za chvilu a zobrazili sa mi hned napatia fazi, frekvencia a tak. Akurat tie prudy l2 l3 mam nulove, coz je naprd, pretoze som chcel spravit statistiku kludovej spotreby a peakov kvoli dimenzovaniu fve. 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

jj tiez to mam na FVE co stavam, ale po nejakej dobe cakania na zapojenie FVE - menic, baterie istice...(panely, konstrukciu som dal so znamym) mi ten kkt oznami :

"Pane XXX, měl jsem nehodu a nemám teď na toto prostor. Nemám teď kapacitu lidi ani na naše instalace které musíme obstarat, na tož abych je poslal na melouch.

Velmi se omlouvám ale s touto situaci nic nemohu udělat."

K tomu krach dodavatela EL, dnes este aj PLYN.

Skvely tyzden, uvidime co dal... 🤬 


   
ReplyQuote
Page 8 / 11
Share: