X
Forum

Forum

Propojení Loxone Mo...
 
Notifications
Clear all

Propojení Loxone Modbus + Abb elektroměr

164 Posts
33 Users
10 Likes
40 K Views
(@siebencz)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Čau pánové,

sem rád že se tohle téma zrovna probírá 🙂

 

Mám v plánu taky pořídit elektroměr.

Mým cílem je měřit spotřebu na všech 3 fázích, rozloženou v čase.

Potřebuji to proto, abych dokázal za rok měření vyhodnotit spotřebu a podle toho co nejlépe navrhnout FVE.

Proto potřebuji všechny 3 fáze a ještě rozložit na časové ose.

 

A teď mé dotazy:

Dokáže 3f. elektroměr měřit každou fázi zvlášť?

Dokážete z toho data dostat a vizualizovat za určité časové období?

=> případně dá se to někam uložit a na vizualizaci pak použít PowerBI...?

 

Nebo je lepší mít 3x 1f. elektroměr na každou fázi zvlášť? (Nezajímá mě souběh fází, protože nemám nic 3fázového)

 

+ ještě dotaz jestli toto bude fungovat...

https://www.ghvtrading.cz/rozvadecove-pristroje/elektromery/countise3x.html

já to podle popisu nedokážu pochopit (mpořád trochu tápu mezi Modbus, RS485,...)

Díky za info.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@ jirin.sv - Tak to je super. Já se totiž chystám dát na chatu dva tyto ABB, jeden hlavní a druhý pro detekci zapnuté indukční desky pro spínání digestoře. Takže můžu v klidu zapojovat.

Díky.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

SiebenCZ:

Fungovat to bude.  Asi nejjednodušeji co mě napadá, je sledovat všechny 3 fáze a v loxonu si dát statistiku na všechny 3 fáze. Po měřeném období vyexportovat statistiky (ruzně v čase si je zálohuj, kdyby odešla karta...) a v excelu si stim už pohraješ


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jasně že to jde 🙂

Screenshot 2017 09 30 09.36.58
Screenshot 2017 09 30 09.36.39

   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Ahoj, tak jsem konečtně ten elektroměr taky rozchodil a už komunikuje přes MODBUS (bez převodníků TCP/IP). ALe vrací mi to nějaké nesmyslné hodnoty. Pravděpodobně mi něco uniká?

2017 10 01 18 06 03 Loxone Smart Home

   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Mira> Používáš tu moji šablonu s Loxone Modbus? Pokud ano, tak si odškrtni pořadí registru a mělo by to fungovat správně.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Jestli mas sablonu od jirin.sv + Modbus ext. tak musis odskrnout v loxconfigu pro kazdou hodnotu "poradi registru". 

Edit: Jiri byl rychlejsi 😀


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Ahoj. Diky borci. Jj mam tu sablonu. Vyzkousim

dikec moc


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Mohl bych se ještě jednou zeptat na zapojení? Padlo tu od Dády: "Zapojení drátů je 3-X a 2-Y, třetí netřeba." Jenže Y na straně Modbus extension je GND. Tedy mi stále vychází logicky, že by to mělo být dle fotek Y a Z a zem nepoužít?

Na straně elměru to je jasné, jsou to ty dva vpravo. Provedl jsem nastavení v menu elměru, v Loxone, různé kombinace drátového spojení a nějajk mi to nejde. V elměru nejde nastavit Stopbit, v Loxone mám 1. Nenám na konci RS485 odpor, Nevím, jak to je kritické na krátkou vzdálenost...

Díky za hint, i když to je teda divné fórum bastlířů. Asi budu psát Ondrovi. 🙂


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

ABB levy - nezapojeno

ABB prostredni - do lox modb pravy

ABB pravy - do lox modb levy

lox modb prostredni - nezapojeno


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Pri celnim pohledu na rozvadec. Zitra dam fotky


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 
Posted by: Mira

ABB levy - nezapojeno

ABB prostredni - do lox modb pravy

ABB pravy - do lox modb levy

lox modb prostredni - nezapojeno

Díky Míro, takhle mi to dává smysl. Fotky netřeba. Jen mi to stále nekecá a mělo by... 🙁 


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Me to taky nechodilo a problem nyl v tom ze jsem musel v menu set / opt nastavit protokol modbus a mozna baud to z hlavy nevim ale pak jsem musel v menu set / rs485 nastavit protokol modbus, baud 19200, modbus adresu (1) a tusim paritu. Pak jsem to ulozil adresu a baud jsem nastavil i v loxone a rozjeli se to. 


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Pokusil jsem se nějak zkompletovat návod na pulzní i modbus elektroměry. Pokud by to mohl někdo zkontrolovat, že to je OK (mě to podle toho jede) tak by to bylo fajn.

@L pokud bys chtěl, můžu ti dát zdroják a můžeš si to uveřejnit na webu nebo případně to můžeme dát i sem.

http://stavba.web-systemy.net/index.php/2017/10/05/mereni-spotreby-pulzni-elektromery-modbus-elektromery-abb-b23/


   
Aleq reacted
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Mira> Návod je dobrý, jen prosím dodej poznámku i o USR - TCP232 - 410S. Pro ty, co to používají, je nutné dodat, že pořadí registrů musí zůstat zaškrtnuté – jinak to naopak nefunguje v tomto zapojení. Ideálně tam dej tu moji šablonu i svoji s modbus extension ať si lidé jednoduše vyberou rovnou správný soubor.


   
ReplyQuote
Page 4 / 11
Share: