Forum

Forum

Loxone a KNX/EIB zk...
 
Notifications
Clear all

Loxone a KNX/EIB zkusenosti

280 Posts
24 Users
14 Likes
57.8 K Views
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti jak to funguje dohromady naskytla se mi možnost sehnat nějake starší prvky a dost o tom uvažuju, že bych je použil na žaluzie jako relátka.

Děkuji za každou zkušenost.

 

 


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Funguje to uplně normálně. Osobně tyto kombinace neinstaluji, ale pár funkčních v této kombinaci jsem viděl a vše šlapalo. A byly to velké instalace (hotely, restaurace, penzióny). 

Zakladatelé Loxone pracovali dlouhá léta v oblasti KNX a tak by bylo divné, aby to nefungovalo.


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Super tak asi zkusím koupit pár prvků na pokusy přemýšlim tím nahradit i logiku postavenou nad arduinem a hlavně i externí relé.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Ty relé u KNX jsou dobré v tom, že vidíš diodou signalizaci on/off a většinou mají moduly i možnost manuálního sepnutí relé tlačítkem. 


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Tak to manualní sepnutí mně nenapadlo to opravdu mají to je velká výhody zvlášť, když si hraju a něco podělám:)))

 

Děkuji fakt jsi mi pohl sice musím vždy prvky nakonfigurovat, ale co jsem pochopil potom se to chová prakticky jako UDP, příkazy...


   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

Take jsem si kopupil par dilu KNX na testovani... konkretne ABB switch s merenim proudu.

Uvnitr jsou bistabilni rele Gruner (40A) s moznosti manualniho prepinani. Dokoupil jsem Meanwell  KNX zdroj (docela neprijemne piska), Zatim jsem rozchodil jenom ty switche, mereni proudu jeste ne.

IMG 1938
IMG 1939

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@orlik80 Prosí Tě co stojí ten ABB switch? 

Já totiž chci celý dům postavit na KNX  s vizualizací Loxone.

Díky.


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Hodně pěkné věci na KNX mají např zde dokonce mně zaujali, že některé veci jsou levnější než Loxone, např. čidla přitomnosti za 2-3tis. Kč mi přišlo šlušné vzhledem, že to jsou opravdu přitomnostní čidla..

 

 


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Kdyby jsi chtěl někdo hrát jako já. Můžese se dohodnout s pánem zde už mám doma jeden 640mA zdroj a 12 ks rele modulu za 3000Kč pán byl ochotný a jezdí často do Prahy nevim jak to bude fungovat atd. to je každému na vlastní nebezpečí:) Ale je to pro mě výzva a hlavně tohle mi zeleňák nikterak neomezí pokdu to rozjedu. Říkal že má cca 40ks. tj necelých 30ks čeká ještě na hračičky...


   
L reacted
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Ahoj,

tak jen pro doplnění modul KNX se prakticky chová jako extension. Nyní využívám KNX pouze jako "relé desky" na žaluzie a integraci do Loxonu i nastavení v EPS byla otázka minut(pouze přidání subadresy, kterou následně používá Loxone k volání). Tj. můžu vřele doporučit a určitá zařízení KNX jsou stejně drahá jako LOXONE. Mám trochu podezření, že Loxone sběrnice je ve skutečnosti modifikace KNX.

Oproti Loxone komponentům májí tyto prvky velkou výhodu, že pokud cokoliv vypadne mají ručné ovladatelné relé..

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Loxone sběrnice je CAN bus. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 
Posted by: Salinm1

Ahoj,

tak jen pro doplnění modul KNX se prakticky chová jako extension. Nyní využívám KNX pouze jako "relé desky" na žaluzie a integraci do Loxonu i nastavení v EPS byla otázka minut(pouze přidání subadresy, kterou následně používá Loxone k volání). Tj. můžu vřele doporučit a určitá zařízení KNX jsou stejně drahá jako LOXONE. Mám trochu podezření, že Loxone sběrnice je ve skutečnosti modifikace KNX.

Oproti Loxone komponentům májí tyto prvky velkou výhodu, že pokud cokoliv vypadne mají ručné ovladatelné relé..

 

Je ke zprovoznění toho ABB relé modulu potřeba nějaký software? Nebo stačí modul, zdroj a Loxone?

Diky. 


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
Topic starter  

Je potreba free verze programu EPS, který konfiguruje daný prvek, ale v nem jenom nastavis skupinovou adresu tj napr. u toho meho modulu je 7/0/1 adresa 1 rele az 7/0/8, kde nasledne toto das do loxonu v KNX aktrou a potom pouzivas klasicky. A Loxone propojis na KNX sbernici svorkama a LOXONE funguje jako IP brana na KNX tj krome zdroje nic vic nepotrebujes. Jinak ten clovicek co jsem daval kontakt mel i jeste 2 zdroje (ale pozor ma velke zdroje, které mají napájení dvojí BUS pres datovou listu a separatní 29V - tj dal jsem misto datove DIN listy normalni a vytahl si z te pripojovaci liziny BUS napajeni a vse slape)


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@Salinm1 : Díky moc. Spolu s Dawem jsme to dnes zkoušeli. To vyvedení BUS ze zadní strany mezi din lištou a zdrojem je fakt docela chyták. Docela jsme se zapotili ale už to chodí. Super, díky za dobrý tip. Už jsem se několikrát zmiňoval že moje další instalace bude KNX + Loxone, takže prví krok je splněn. Veškeré digitální výstupy už mám v provedení KNX. Při té příležitosti jsem se díval na jiné moduly a hooodně se mí líbí KNX modul od ABB, který přímo měří průtok proudu na daném relé, takže pokud bude na relé připojena přímo zátěž, rovnou to měří spotřebu - super vychytávka. Tento modul je pouze "hloupé" ale BISTABILNÍ relé ale za ty peníze v této kvalitě je to sen. 

Mimochodem tento modul umožňuje samozřejmě i detekci stavu, takže pomocí KNX senzoru v loxone zjišťuji stav, což je samozřejmě také důležité. 

Nevím jak je myšleno omezení demo verze ETS na 5 zařízení. Předpokládám, že když udělám projent v ETS, kam vložím 5ks těchto modulů a dalších 5ks modulů do dalšího projektu, ničím omezen nebudu? Nebo je to myšleno jinak?

Takže teď hurá na digitální vstupy alá KNX.

Pozn. : Logiku nechávám na Loxone a ne v app KNX - o to je to jednodušší.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Ještě otázka, jak přesně se ten ABB KNX relé modul programuje? Chápu že v SW ETS nastavím adresu, ale jak jí dostanu do toho modulu? Na videích jsem viděl ještě nějaký IP KNX věc...


   
ReplyQuote
Page 1 / 19
Share: