X
Forum

Forum

Loxone sonda na gri...
 
Notifications
Clear all

Loxone sonda na gril

11 Posts
7 Users
3 Likes
2,393 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Tak ovsem toto je megaLOL.

https://shop.loxone.com/cscz/touch-grill-air.html

Tyve by mne zajimalo, jestli to nekdo z tech magoru zkusil nekdy realne pouzivat.

Zaprve, fotka se sondou vedouci do trouby. Vedi ti idioti, ze se to pouziva pri provozu a ze by ta trouba nesla zavrit? 😉

A zadruhe, sam mam podobne cidlo Grilleye ( https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=Grilleye+Smartes+Bluetooth+Grillthermometer&_sacat=0)  

Se dvema sondama za 1200, umi az 6 sond (ja tenkrat v 2017 kupoval se 4ma sondama za 3300, dneska uz stoji jen 2000kc).

Vec je to supr, ale dostava to strasne naprdel. jak ty sondy, tak ten display. Je to vsemozne na grilu/na zemi, mastny, zapatalny, v desti, ve snehu....

A kdyz vidim tu Loxone kouzelnou krabicku, tak ta to venku pri grilovani nemuze zvladnout. A jeste za takovou raketu.


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Stále zapomínáš, že oni vědí nejlíp co zákazníci potřebují. 🤣 🤣 🤣 

Bastlíři z Vodnici.net je nezajímají.

This post was modified 5 years ago by kobra23

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

jako zvykam si na to u applu a nejde mi to a stejne tak si asi nezvyku u loxone.

 

jestli i tenhle nesmysl bude nekdo kupovat, tak sou fakt magori. Designova krabicka, do ktere musis zapojit ty sondy. kolikrat mi to uz spadlo na zem, kdyz sem to maso s tema sondama treba otacel a podobne. 

to je proste bullshit.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Omlouvám se, poprvé tu použiju toto slovo. Píčovina.

V Rakousku asi začali něco brát...


   
David, orlik80 and L reacted
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Chlapi bych chtěl brát jen. 10 % z výplaty šéfa marketingu Loxone !! 

Můj další nápad by byl : plynový gril nebo aspoň ventil na grily Wagner ovládaný z Loxone ( a to ani nepíšu o dalších třech pi.ovinách co mne mezitím napadly ).

ovšem je tu výzva kdy se na wiki objeví řešení s NodeMCU té druhé novinky co  vydal Loxone tj toho integrovaného budíku ( ano uznávám že stále puštěný tablet nebo mobil u postele to umí taky a víc fcí . Taky jej mám pořád o postele a v podstatě mne to sere .... zkontroluju Loxone a pak to ostatní  ( armování NUKI zaplísnění ... a ... víte v kolik pak jdu spát ) .... Takže to mi už jako taková blbost nepřijde . No třeba se objeví  a wiki rozšíření hlasového a LED indikátoru který jsem si už podle wiki postavil a ve formě obrázku na zeď s LEDkama prosvěcujícími fotku domu se zalíbil i manželce ( a to je už co říct ) 

P. S. ovšem jen do tel doby když snytetický hlas Elišky pronesl tuto větu : “ Loxone hlášení : pračka doprala, běž  okamžitě vytáhnout prádlo nebo zasmrádne. “ 🙂 .... no a bylo po lásce k Loxone a obrázku 

 


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 
Posted by: Pavel

Omlouvám se, poprvé tu použiju toto slovo. Píčovina.

V Rakousku asi začali něco brát...

Nejak jsem si vzpomnel na toto:

 

https://www.stream.cz/mezi-pulky/10014440-reklama-na-picovinu


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Alternativa za $100


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Ac to vypada zajimave, tak to bohuzel uplne alternativa neni

"Sonda MEATER + musí být vložena do masa po linku opracovanou do kovového pouzdra,

aby byl hlavní senzor chráněn před poškozením v důsledku vysokých teplot."
 
Tzn treba na tenci nebo mensi kusy masa (panenka ve slanine, atd) to nepouzijes. Je to spis na velke kusy masa, treba trhany maso atd.

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Ale uz sem o podobnem systemu taky nekolikrat premyslel, protoze ty kabely jsou strasny opruz. Bohuzel, obycejne sondy co jsou zapojeny do venkovni jednotky jsou za par korun a lze je po case koupit nove. Zatimco takhle to reseni musi byt cele zaruvzdorne a tim padem je i drahe a ma omezeni


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

pouzivam iGrill od Weberu a je to best 🙂 specialne kdyz ma clovek smart-watch...

bohuzel to co loxone vytvari je UPLNE NAHOVNO 🙁 za todle je nenavidim... A ted i zacinam premyslet ze kompletne opustim jejich appku a vse pojedu skrz Apple Home... 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: elpaso

pouzivam iGrill od Weberu a je to best 🙂 specialne kdyz ma clovek smart-watch...

bohuzel to co loxone vytvari je UPLNE NAHOVNO 🙁 za todle je nenavidim... A ted i zacinam premyslet ze kompletne opustim jejich appku a vse pojedu skrz Apple Home... 

samozrejme "jen" ty denni veci - svetla, zavlaha, brana, garaz... takze oprava - ne vse 🙂


   
ReplyQuote
Share: