Forum

Forum

Požární čidlo
 
Notifications
Clear all

Požární čidlo

20 Posts
14 Users
0 Likes
6,091 Views
jackclick
(@jackclick)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
 
Posted by: Pavel

Levnější pojistné ( u Kooperativy by to mělo být až 20% -nemám ověřeno osobní zkušeností)

Pokud tě vykradou se zapnutým alarmem namontovaným certifikovanou montážní firmou neměla by pojišťovna mít problém vyplatit plné plnění -nemám ověřeno osobní zkušeností

Já co jsem se na to ptal, tak mi bylo řečeno, že pojistné je stejné, ale dovolí ti pojistit si dům na vyšší částku. Tak nějak sem to pochopil. Asi to má každá pojišťovna jinak.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

zásadní otázka nezní jestli alarm ano/ne ( napadení, záplava, požár ) otázka zní co budeš dělat až se alarm aktivuje:

- záplava - pokud nemáš spojeno s ventilem na hlavním přívodu tak nevím k čemu takový alarm je - pokud jsi náhodou doma máš ještě šanci minimalizovat škody

- požár - pokud jsi doma máš alespoň jeden hasičák můžeš směle vyrazit tam kde to houká, pokud jsi dál jak 10 min od baráku a máš to alespoň napojeno na mobil tak máš co dělat abys to stihnul nebo volej hasiče a vysvětluj jim že u tebe nejspíš hoří ovšem je otázka kolik stojí  vstupní dveře  pokud tam hasiči vůbec vyrazí

- napadení - pokud nejsi doma ( to je ten lepší případ 🙂 můžeš tam zkusit poslat souseda určitě rád se pro tebe nechá praštit do hlavy nebo PČR aby "pomáhala a chránila" no a pokud jsi doma ( nebo jen manželka ) můžeš se s odvahou a pepřákem vydat na místo kde je průnik a garantuji všem že pokud se jedná o poplach v "pravděpodobném" místě průniku tak i pro chlapa není jednoduché to jít fyzicky zkontrolovat ( moje zkušenost )

Takže certifikované alarmy v ČR jsou Jablotron a Paradox . 

Používáme Jablotron s napojením na centrální pult, výjezdy jsou bez omezení zdarma garantováno do 10min prakticky max. 6 a to i v noci za 2610,- ne kvartál a je v tom ještě další služba . Samozřejmě že kontrolují okolí a mohou i dovnitř to záleží jak si to nadefinujete. A ještě jeden efekt  a to důležitý to  má: pokud  se na domě rozhouká siréna a nic se neděje ví nejen sousedi že nemá smysl to řešit ale pokud při každém houkání se přiřítí security vozidlo ví to celé okolí a to včetně typařů.

Uznávám že platit 10.440,- "za nic" může někomu přijít jako příliš , v tom případě si položím otázku : "Kolik pak stál můj vymazlený domov ? " 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj,

mám čidlo od Jablotronu, které má spínané kontakty v případě alarmu. To mám zapojené do loxone. Jenže v případě že dojde k výpadku proudu, tak po naběhnutí mi čidla hlásí alarm. Změnil sem tedy piny na alarmech z NC na NO, tedy až v případě alarmu je spojen kontakt.

Jenže nyní mi hlásí loxone alarm shruba každé tři dny (ikdyž hlásiče jsou potichu) je možné že se na kabelech nějak naindukuje proud a ten pustí signál do loxone?

 

Netušíte jak tohle řešit?


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@kudykam Na zkousku tam muzes dat ON delay, treba 5s.


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 76
 

No u mě kouřové čidlo reaguje na jemnou mlhu, kterou dělá zvlhčovač vzduchu, který mám zapojený do potrubí vzduchtechniky...takže když je zapnutý zvlhčovač, tak zatím ignoruji signál od kouřového čidla, což není ideální, ale nevím jak jinak řešit:(


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: