X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

PIR čidla

7 Posts
3 Users
2 Likes
2,301 Views
(@mikrotom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 39
Topic starter  

Dobrý den, jsem tu nový a prosím o pomoc. V novostavbě RD mám osazený Loxone a jím řízené elektrické topení, světla, střešní okna, žaluzie, vzduchotechniku atd. Instaloval mi to chlapík od topení, který asi není úplně ideálním systémovým integrátorem Loxone, nicméně co slíbil funguje. Teď čelím potřebě asi 8ks PIR čidel do technických místností, která by spínala okruhy světel. Myslel jsem, že je toho plný internet, ale bližší zkoumání ukázalo na problémy a velmi úzký sortiment.

Poradíte prosím jednoduché, levné a spolehlivé PIR čidlo pohybu o následujících paremetrech?

  • napájení 24V
  • spínaný kontakt (nikoliv sběrnicové)
  • tiché (polovodičové spínání, nikoliv reléové)
  • rychlé (okamžité sepnutí po detekci pohybu, nikoliv s několikavteřinovým zpožděním)
  • provedení bílé přisazovací ke stropu nebo do podhledu nebo s držákem na zeď

Do krabic mám přivedené UTP kabely.

Ve vlákně o levných alt. senzorech jsem našel odkaz na AQUA RING S, nicméně později někdo psal, že se změnila vnitřní elektronika a již nejsou rychlá. Z e-shopu Euroalarmu mi bohužel nikdo neodpovídá na emaily s prosbou o informaci.


   
L reacted
Quote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Myslim si ze to mbudes mit tezke PiRka dle tveho pozadavku temer neexistujou, mi trvalo vic nez rok se s tim poprat.

Nakonec jsem koupil standardni 230V do podhledu a "vykuchal" jsem z nich relatka a predelal napajeni (pozor ne u vsech to jde) (nez se mi to povedlo tak jsem myslim 2 nebo 3 odrovnal).

Muzes zkusit www.hutermann.com tam nabizeji i predelani (cca 150 Kc), ale po prvnim co mi prislo uz se jim dalsi nepovedlo predelat protoze vyrobce zmenil zapojeni alespon tak to zduvodnili. (PIR do podhledu)

Bylo to ale pred vice nez rokem takze mozna se situace zmenila. Zkus se jich zeptat.

Komunikoval jsem s panem Seckym  l.secky zavinac hutermann.com.

Myslim ale ze to relatko ti z toho nevytahnou. Jenom predelaji napajeni.

Myslim Ze Loxone neco takoveho prodava ale mam pocit ze stalo okolo 2500 Kc 🙁

 

Good luck 😉

 

 

 


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravim,

pochopil jsem ze mate samostatny rozvod pro PIR cidla. Nevidim problem osadit standartnimi cidly na 12V a udelat si z 24V 12V pro pira... jinak rele treba v tomto cidle neuslysite....

https://www.ebay.com/itm/Ceiling-PIR-Detector-Motion-Alarm-Sensor-360-Infrared-for-Alarm-System-DC-12V/201535351399?hash=item2eec716a67:g:lNQAAOSwv9hW2jwV


   
ReplyQuote
(@mikrotom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 39
Topic starter  

2 Kuba: díky moc, přesně tohoto jsem se obával. Nechápu, že takový elementární senzor Loxone nemá. Vždyť má celou řadu využití. V jejich e-shopu je jediný za nesmyslné peníze, navíc pouze v jednom provedení. Panu Seckému určitě napíšu a dám vědět, jak jsem dopadl.

2 chucky: ano, mám okruhy pro PIR čidla. Standardních čidel pro světla se trochu bojím - mají v sobě řadu "chytrosti", kterou já vůbec nepotřebuju, seč komplet logiku nad dobou svícení atd. bude dělat Loxone.  Senzory označené "for alarm" zase leckdy chytračí tak, že spínají okruh až po určité době a nejsou tedy vhodné na rozsvícení světel.

Jsem z toho jelen 🙁


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

zdravim verte tomu ze cidla na ezs nechytraci .. 🙂


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 109
 

Muj vyvoj byl asi takovy:

Chci cidla na 24V

Tudiz alarmove ne

Kdyz jsem si pripustil ze bych udelal 12v rozvod moc se mi nechtelo tak jsem nejak nesehnal podhledove (zapustene) cidlo (obecne jich je malo a uz vubec ne tak na 24v) a jine jsem pouzit nemohl.

Nakonec jsem to udelal jak udelal mozna jsou I jine cesty, ale samotneho me nastvalo ze takova blbost a nejde vyresit jednoduse koupim pripojim a je. 

Pouzil jsem nakonec tyhle 

1525508868912197635103

Jsou interne 24V takze ve finale staci vystrihat kondik, odpor usmernovac a rele a je z neho polovodicove 24V, je treba pouzit drain odpor (4k7 dle Loxone) fungujou jako NPN ( log 1-v klidu a rozpinaji pri pohybu) . Kdyz uz vis jak tak uprava je otazka cca 15 minut se stipackama a pajkou. 

Neni to sice uplne co bych chtel ale ve finale to funguje 🙂

Tyhle jsem kupoval v Polsku v Castorame staly cca 350Kc.


   
mikrotom reacted
ReplyQuote
Share: