Forum

Forum

Pomalé reakce na st...
 
Notifications
Clear all

Pomalé reakce na stisk tlačítek

147 Posts
16 Users
18 Likes
25.6 K Views
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Ahoj,

pozoroval někdo z vás někdy zpožděné reakce na digitálních vstupech Loxone? Konkrétně se mi to děje na jednom Loxone extensionu (kde je mimo jiné zapojený Loxone anemometr vysílající pulzy (na každý km/h) a ano, mám pocit, že se to děje při silném větru). Žádné Quido, žádné UDP, vše stock Loxone. Ostatní procesy, vstupy na jiných extensionech atd. jsou OK. Přece nebudu kupovat další Extension jen kvůli anemometru?

Ukázka zpoždění: 

Setkal se s tím někdo?

A.


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

No jestil si dobre pamatuju, tak nekde v dokumentaci je, ze konkretne tyhle vysokorychlostni vstupy mohou byt zapojeny jen nekam. uz si nepamatuju, jestli jen na miniserver a ne na extension, nebo naopak a jen nektere vstupy.

 

(PS: promazal jsem puvodni vlakno)


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

To si taky trochu pamatuju a mám pocit, že se to má zapojovat právě na Extension. Ale dobrej tip, to přezkoumat znovu. Jestli tam není ještě víc požadavků.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Co já si pamatuji, tak to má být na Miniserveru.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Právě naopak

Digitální senzor větru musí bát připojen na digitální vstup Extensionu nebo na digitální vstup Multi Extensionu Air.

https://www.loxone.com/cscz/kb/rychlost-vetru/


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Musi to byt na extesione a zaskrtnute zaskrtavatko pouzit vstup ako citac ci ako sa to vola.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Všechno splňuju...

anemometr

 

Máte někdo podobnou sestavu? Nikdy se vám to neprojevilo? Jsem jedinej, komu se to děje?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Pýtal som sa kamaráta ten má len Loxone komponenty. 

Na extensione má loxone anemometer a nejaké tlačítka.

Nepostrehol tento problém.

Môže byt že tam má zrovna žaluziove tlačítka ktoré sa často nevyužívajú, preto si to nevšimol.

Momentalne je na v9, myslím že začínal na v7.


   
Aleq reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

jakou verzio mate? Ma smysl instalovat verzi napriklad 8? Nebo uz je jedno co clovek ma a oni to stejne ovlivni? Diky


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

deje se mi NAPROSTO to same... nic takoveho co pises nemam... deje se mi to u Quida. kdyz quido i loxone restartnu tak se vse vrati do normalu a za cca 24h se to opet zacne obevovat 🙁

po dalsi nejake dobe den-dva-tri uz zacne prevazovat zpomalene chovani, origo loxone vstupy jsou bez problemu


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: elpaso

deje se mi NAPROSTO to same... nic takoveho co pises nemam... deje se mi to u Quida. kdyz quido i loxone restartnu tak se vse vrati do normalu a za cca 24h se to opet zacne obevovat 🙁

po dalsi nejake dobe den-dva-tri uz zacne prevazovat zpomalene chovani, origo loxone vstupy jsou bez problemu

U Quida je to neco jineho, odpoj z neho elektromery,anemometry nebo dalsi rychle vstupy.  nech jen tlacitka/pohybove cidla. Co muze generovat vic jak 2-3im/s, bohuzel na quido uz nepatri viz zde.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: David
Posted by: elpaso

deje se mi NAPROSTO to same... nic takoveho co pises nemam... deje se mi to u Quida. kdyz quido i loxone restartnu tak se vse vrati do normalu a za cca 24h se to opet zacne obevovat 🙁

po dalsi nejake dobe den-dva-tri uz zacne prevazovat zpomalene chovani, origo loxone vstupy jsou bez problemu

U Quida je to neco jineho, odpoj z neho elektromery,anemometry nebo dalsi rychle vstupy.  nech jen tlacitka/pohybove cidla. Co muze generovat vic jak 2-3im/s, bohuzel na quido uz nepatri viz zde.

myslis, ze jsem retard? 🙂 quido pouzivam samozrejme jen na vypinace... takze v tomto problem neni 🙁


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Znas to, prevence je zaklad 😀 Nekteri tuhle informaci mohou prehlednout, tak je lepsi znovu upozornit. Zkousel jsi zmenit port quida? Me se tam sralo unifi AP, ktere pouziva stejny port jako ma v defaultu quido. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@elpaso:

- kolik quido desek mas?

- kolik programu ti v LoxConfigu bezi

- ktere se zpomaluji?

- zkousel si jine porty?

- od kdy se program zpomaluje, kdy to zacalo?

- jakou mas verzi?

 

Zpomalovani normalni neni, ani na nejnovejsi Loxone Configu. Musi byt nekde problem u tebe v LoxConfigu nebo na siti.

- zkus izolovat jen jedno quido

- propoj ho v samostatne siti s Loxone

- zmen porty na jiny rozsah, aby nemohlo nic kolidovat

- zkontroluj vytizenost cpu

- omez loxon config jen na jeden program, jestli vykon nezere jiny program

- pokud mas vice quido desek, zkus samostatne jen jednu a jen jeden smer (vstup/vystup)


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: David

Znas to, prevence je zaklad 😀 Nekteri tuhle informaci mohou prehlednout, tak je lepsi znovu upozornit. Zkousel jsi zmenit port quida? Me se tam sralo unifi AP, ktere pouziva stejny port jako ma v defaultu quido. 

jojo menil... jeste mam urcite podezreni na muj enterprise switch a nejaky security featury a jestli nemaj vliv na UDP, bohuzel mam na UDP mnooohem vic veci nez quido a ty zadnej problem nemaj (vse na stejne VLANe)...

no popravde jsem ve stavu, ze bych casto pouzivane vypinace hodil DI extension a hotovo (za 7700 - 21% - 10% a hotovo)


   
ReplyQuote
Page 1 / 10
Share: