X
Forum

Forum

Planovani - Loxone ...
 
Notifications
Clear all

Planovani - Loxone a externi komponenty

39 Posts
7 Users
0 Likes
6,520 Views
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 
Posted by: Dawe

 

Autopilot se neresetuje pres AR, ale znovuaktivuje, reset autopilota se provadi pres manualni ovladani zaluzii pres tlacitka.

   


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Pochopitelne jsem mel na mysli re-start autopilota 🙂

Kazdopadne když jsem kdysi zkousel ve vizualizaci manualne hejbat s zaluziema a pak dal povel k restartu nic se po 1-2 minutach nedelo (ocekaval bych ze se min. vrati do puvodni polohy.) Takze bud je tam nejaka delší bezpecnostni prodleva, a nebo to premava jinak nez si predstavuju 🙂

 


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Ja si to vyzkousim a uvidim.

Ale co vim,  tak tou re-aktivaci pres AR se prepne zaluzie do rezimu autopilota a necha to ve stavu, jak byl predtim, jen potom kdyz napr. prijde z bloku IRPT prikaz stinit, kdyz rychle vzroste teplota, tak se zaluzie zastini pokud podle polohy na ni sviti slunce.

Kdyby se poslal impulz na AS tak by se ta zaluzie hned zastinila v zavislosti s polohou slunce.

 


   
ReplyQuote
(@ri666)
New Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1
 

Zdravim

Som tu na Fore novy. Dostal som sa cez jedneho pana na Modrej streche k rieseniu od Papoucha s modulom Quido co sa tyka vstupov a je to super riesenie, preto sa pytam ci ste uz nejako pokorocili aj pri module s rele vystupmi lebo ak ano tak mal by som zaujem o software nakolko je to cenovo neporovnatelne ekonomickejsie riesenie.

Dakujem za odpoved


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Klikni na odkaz od L.  vlevo nahore: "Loxone a Quido (Papouch)" . Tam se snad dozvis vse potrebne....


   
ReplyQuote
Gargamelko
(@gargamelko)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 97
 

Vítej Ri666 !

Díky za tvojí registraci na blogu a fóru www.vodnici.net

Předtím, než se pustíš do vášnivých debat a sdílení svých zkušeností ohledně domu, Arduina, Loxonu nebo čehokoli dalšího, chtěl bych tě požádat o dvě veci.

Tou první je vyplnění tvého profilu a doplnění fotky v "My profile" sekci a případně postuntí krátkého představení v tomto vlákně. Vždy je fajn vědět, s kým se na fóru bavíme.

Tou druhou věcí je pak pročtení si našeho seznamu pravidel. To důležité je, že fórum je tu od toho, aby si lidé mezi sebou vyměňovali zkušenosti, sdíleli mezi sebou své poznatky a celkově si pomáhali. Chápu, že tě určitě zajímá spousta věcí, ale kromě pokládání dotazů zkus také ostatním pomoct. Jen díky tomu může fórum fungovat.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

@Ri666 - jak uz nekdo psal, mrkni na clanek o Papouchovi. Jinak ve zkratce, ano, uz jsou plne podporovany jak vstupy, tak vystupy. pres externi rele funguje vse na 100%


   
ReplyQuote
(@ivob)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 9
 

K žaluziím- je sice logické, že by měl program blokovat současný stisk žaluzie nahoru+dolů, ale zatím jsem to napsané nikde nenašel a loxplán jsem zatím neotevřel, takže možná pro vás znalé zbytečná informace ale pro mě rozhodně nová - vyjádření loxone týmu:

"K současnému sepnutí obou relé nedojde, blok ovládání stínění vždy opačný směr ukončí a dalším stiskem, popř. po krátkém zpoždění aktivuje nový směr. Je ovšem nutné, aby pro každou žaluzii byla použitá relé ze stejného extensionu/miniserveru."

Dále co se týče motorů:

"Je možné pro stínění použít jakékoli motory, které je možné ovládat spínáním fází. Použitím našich AIR motorů získáváte dodatečné funkce - blokace při překážce, reálná pozice žaluzie(u jiných motorů řešeno časově) a další."

Takže "překvapivě" :o) Loxone by nejradši každému vtlačil své AIR motory, které budou asi dost pravděpodobně podporovat i plynulejší natáčení lamel... Proto si myslím, že je zde párkrát zmíněná funkce na přesnější pozicování lamel "nedokončená" a řádně to bude fungovat pouze u AIR motorů? Možná se ale pletu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

Moc bych na to nesazel, ze u Air motoru to bude fungovat lepe. Jen ti prodaji predrazeny kus zarizeni, ktery se bude pres LoxConfig ovladat uplne stejne blbe ;-).

S tim detailnim natacenim lamel je totiz problem v tom, ze to nejde moc dobre naprogramovat v Loxconfigu. Diky tomu, ze se tam musi zadavat absolutni cisla a zaroven potrebujes stejne mit i vstupy UplneNahoru/UplneDolu, tak se to tam bije.

Alfa-Omega problemu v LoxConfigu totiz je, ze nejde na vstup poslat "Null" / "Nic", ale vzdy je na vstupu bud 0/1. 

V pripade tech zaluzii to pak znamena, ze jakmile privedes hodnotu na uhel zaluzie, je tam porad. Muzes tam privest cokoli mezi 0-100, ale uz tam neprivedes "Nic". Takze i kdyz pak zaluzie vytahnes/zatahnes, stale na tom vstupu uhlu je nejaka hodnota, ktera pak "rozmrdava" tu zaluzii.

Zkousel jsem to spousta zpusoby a trochu mi to i funguje v pracovne, ale je to dost poruchove. Obcas se zaluzie pri sjeti/vyjeti sama natoci, obcas ne.

Jeste co si vzpominam, tak je problem se znackama v Loxconfigu, ktere se chovaji co se posledniho stavu tyka trosku jinak, nez kdyz je hodnota do prvku napojena naprimo. Tam zas byl problem, ze u znacek se obcas sama "znovuposlala" posledni hodnota, i kdyz to nebyl zamer. Nebo tak neco.

No, zkratka, jakmile chces v LoxConfigu udelat neco, co soudruzi z NDR nechteji, je to radost 😉


   
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: