Forum

Forum

Papouch 2/16 verze ...
 
Notifications
Clear all

Papouch 2/16 verze s OC výstupy

97 Posts
23 Users
19 Likes
15.1 K Views
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Tranzistorový výstup spíná jen 24V/100mA např. Musíš použít ještě relé. Podstatné je že se cenově dostaneš níž než u Loxone výstupů a oprava je v tomhle případě na 10 vteřin a ani nemusíš vypínat rozvaděč, stačí vyškubnout relé za 100kč z patice a dát nové. Hlavně se nenech zmýlit, relé v loxone nevydrží spínat indukční zátěž a spínané zdroje u LED. Už tady pár případů bylo, slepí se a oprava je potom dost drahá, protože Loxone neuzná reklamaci, napíšou že to není určeno pro spínání tohoto typu zátěže. Relé papouch je zase dost drahej na to že jeho relátka nevyužiješ a budeš relátkem spínat jiné relátko. OC výstupy jsou právě na tohle určeny a jsou prakticky nesmrtelný.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Vyborne, diky. Uz je to mnohem jasnejsi.

Ja prave na tyto typy vystupu planoval tohoto papoucha ( https://www.papouch.com/cz/shop/product/quido-eth-2-32-vstupy-rele-a-teplomer-lan/) + za nej jeste rele. 


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Tahle verze papoucha je právě docela drahá, ikdyž je o mnoho levnější než výstupy loxone, s OC verzí se dostaneš s cenou ještě níž.


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

@Bery tvé nadšení je pravděpodobně předčasné. Když jsem porovnal cenu Papochou RS232 vs ETH vždy vycházela cena za eth verzi o 2360Kč s DPH. Takže výsledná cena za 2/16 OC s eth bude asi 4260 s DPH i s expandérem. V případě použítí 2x 2/16 začne být verze 2/32 s relé a eth na tom lépe.


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

V papouchovi mi historicky jeste radily udelat toto:

 

Pokud byste použil převodník ETH/RS485 (GNOME485) a za něj dal 4x zmíněný modul, pak byste v podstatě získal „Quido ETH 8/64“. Zde by ale bylo třeba komunikovat adresně protokolem Spinel, MODBUSem by to také mělo jít (ale je to spíše na vyzkoušení).

Ale envim, zda by potom fungoval Laduv prevodní mustek a hlavne jestli by to bylo dostatecne rychle.

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nez vymyslat taketo picoviny, nie je fakt jednoduchsie si zohnat nejakeho elektrotechnika co vam bude vyrabat tie moje moduly za basu piva?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Všechno záleží na tom, na kolik vyjde ta eth verze 🙂 a pokud budou tvoje moduly fungovat na určitém pro mne akceptovatelném levelu, tak s tím samozřejmě nemám problém, pár desetiletí už pájím a stanici mám taky 🙂 


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

Ahoj, tez jsem pro, pokud poskytnes navod rád bych to hned otestoval a pajeni se nebojim...

 

 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@msk

Ahoj, s pajenim si sice tolik neverim (ale mozna bych zvladnul).

Tvoje reseni se mi libi a klidne se na vyvoji (zejmena softwaru), testovani, dokumentaci, distribuci atp muzu podilet jinak (a rad).

Jak presne mas resenou komunikaci mezi tvym modulem a loxone?

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Konecne zacne hnusne pocasie, tak si na den sadnem a napisem komplet navod na vyrobu dosiek. Komunikacia je tcp/ip pre out moduly a udp pre in moduly.


   
krata reacted
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

ja som ochotny zaplatit za niekoho pracu a moduly...


   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

Možná by vás mohlo zajímat i toto řešení: http://www.loxwiki.eu/pages/viewpage.action?pageId=3964975


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@orlik80: Taky jsem na to kdysi koukal. Tam je nevyhoda/problem v tom, ze to ma jen 5V vstupy. A kdyz uz mas loxone, vetsinou mas vsude roztahano 24V. Takze by si musel tahat 2 ruzne okruhy po dome (5v, 24V), cimz se zase zvysuje rizko, ze to omylem nekde prohodis, a pak naroky na kabelaz.


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

@L No, pokud je to pouze na vstupy = tak by to mohl elegantně vyresit odpor za halere, ktery vstupni signal osekne z 24V na 5V ne? Problem muze byt trochu u vystupu pokud by se nesehnaly 5V rele, tam uz by byla ztrata vykonu na odporu velká a hodně by hřál (podle proudu cívkou), ale u vstupu by to mělo byt ok..


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To si nemusis kupovat Pokeys za 55e, ale arduino za 5.5. Kazdopadne tam budes bojovat so spravne nastavenymi pullup/pulldown rezistormi a celkovo zvysis riziko ze sa ti naindukuje niekde nejaky bordel ktory cely ten cip posle do hajzlu. Takze tam das optoizolatory - a si tam kde ja. A na 5V rele rovno zabudni, to ti ten cip neutiahne. Mozno nejake ssr.


   
ReplyQuote
Page 2 / 7
Share: