X
Forum

Forum

Papouch 2/16 verze ...
 
Notifications
Clear all

Papouch 2/16 verze s OC výstupy

97 Posts
23 Users
19 Likes
15.2 K Views
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Zdravím s výbornou zprávou, alespoň pro mě.

Na základě mé komunikace s Papouchem s dotazem, proč neexistuje verze s OC (tranzistorovými výstupy), předělají modul 2/16 ze sériové komunikace na ethernet. Pro ty co neví o co se jedná, tak Quido 2/32 má výstupní přepínací kontakty jen do 80V. Sranda je že těch 16 výstupů stojí s expanzní deskou necelé 2000kč a velikost je opravdu sexy 🙂
&_site=papouch_web


   
Ondra and krata reacted
Quote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Slusne. Pre mna sice uz vyrazne neskoro, ale ked sa niekto nebude chciet hrat s pajkovackou, tiez riesenie ...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

A mají na to din mount?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Myslím že mají ty oranžové kovové boxy na uchycení na DIN  https://www.papouch.com/cz/shop/product/quido-plexibox-2-16/

Edit: Obrázky mají u všech těch kovových boxů stejné, tak se nelekej 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Tak to je super. To jen co udělají kdo verzi tak jeden vemu 🙂


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

Kdyby upravili i tuhle verzi:  https://www.papouch.com/cz/shop/product/quido-rs-10-16-oc-vstupy-vystupy-open-collector-rs232-rs485/

To by bylo super za 2000Kc 10 IN a 16 OUT..poptaval jsem u nich 64 OUT OC a jediné co mi poradili je vzit si prevodnik 485/Ethernet a potom tyto moduly.. Jinak by se pry pod 20 ks nevyplatila modifikace a ejhle uz se ledy hybají... 

 


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

viz:

 

Ze standardních produktů bych mohl nabídnout pouze modul Quido RS 2/16:  https://www. papouch.com/cz/shop/product/quido-rs-2-16-oc-vstupy-vystupy-open-collector-a-teplomer/

 

Pokud byste použil převodník ETH/RS485 (GNOME485) a za něj dal 4x zmíněný modul, pak byste v podstatě získal „Quido ETH 8/64“. Zde by ale bylo třeba komunikovat adresně protokolem Spinel, MODBUSem by to také mělo jít (ale je to spíše na vyzkoušení).

 

Mohu nabídnout modul dle Vašich požadavků na zákázku vyrobený, ale zde by se to vyplácelo až od 20ks+.

Coz jsem uvazoval pokud by navrhované řešení s převodníkem fungovalo se SW ,který je podifikovaný na ETHERNET verzi


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Nejspíše už něco podobného poptalo více lidí... 🙂 Poslední email od pana Pouchy byl:

Děkuji za email a za názor, toto Quido se tedy budeme snažit zařadit do naší nabídky.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Nemá někdo zprávy jestli je ohledně Quida OC ethernet něco nového?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Já nic nevím, ale pokud napíšeš na papoucha, tak ti to určitě sdělí 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Ano, učinil jsem tak 🙂 dám pak vědět.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Tak verze Quida s ethernetem a OC výstupy opravdu bude, ale mají hodně práce a uvedená Quida by měla být hotova v druhé polovině letošního roku.

Toť informace od pana Pouchy.

EDIT: Upřesnění termínu: cca. listopad 2017


   
Bery and krata reacted
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

K cemu presne se da vyuzit takove mnozstvi digitalnich vystupu?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
Topic starter  

Skoro na všechno, nejrychleji mě napadají žaluzie (2 výstupy na jeden pohon). Další mne napadá ovládání klapek rekuperace do každé místnosti zvláš (taky dva výstupy/ks). Různé zámky, světelné okruhy, prostě všechno na co si vzpomeneš 🙂 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Zacina se mi to trochu michat.

Mel jsem za to, ze pro napr. zaluzie, klapky rekuperace osvetleni atp. se vyuzivaji spise rele vystupy (viz treba Papouch https://www.papouch.com/cz/website/mainmenu/clanky/jak-na-to/spinani-rele-230v/)  


   
ReplyQuote
Page 1 / 7
Share: