Forum

Forum

Ovládání topení - p...
 
Notifications
Clear all

Ovládání topení - plynový kotel

160 Posts
33 Users
5 Likes
40.7 K Views
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Ja ti rozumim, ale treba ted mam v mistnost 15st a na Qs je celou dobu 0. Pokud bych re-aktivovat autopilota tak se nic nestane.


   
ReplyQuote
 RG
(@rg)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 28
 

A preco by si chcel teraz  tienit? Okrem toho, ze je zamracene, tak prave ked je v miestnosti 15°c, tak chceme vyuzivat solarne zisky...


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Muj zamer byl mit stazeny zaluzie - aby dovnitr nikdo necumel, ale zaroven co nejvice otevrene, aby byl nejakej solarni zisk. Pul hodiny po zapadu slunce by se uplne zavrely. A rano pri svitani zase nanovo.

Solarni zisky jsem pravda zatim nekoumal, to bude faze 2 hned co vyladim ovladani zaluzii 🙂


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 

pusti kotol v definovanom case a vetily ignoruj...je blosom to naviazat na ne.

 

Das napr vetil pre miestost XY start 8-14h teplota XX a kotol pusti 7:30 - 15h napr.

Ak sa zavru vsetky ventily kotol bude hriat mini okruh co mu ostal a tym sa aj vypne lebo v tych par metrov trubiek bude uz pozadovana teplota.

Takto ten kotol moze ist v podstate nonstop a nemusis ho spinat.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

maly update k zaluziim:

Po několika dnech co to fungovalo k moji spokojenosti, dnes opet zaluzie na J-Z delaji co uznají za vhodne. Zacinam ten zelenej kram pomalu proklínat.

 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
 

nksh> V čem je problém, co to dělá a nedělá? Jak jsi to implementoval? Já mám zatáhnuti se soumrakem a funguje to zcela spolehlivě. A pak v noci na "tlačítko na dobrou noc" nastavení na určitý úhel (který je tedy jen přibližný) a to taky funguje víceméně spolehlivě (z předtím plně zatažených).

Fungují spolehlivě bez automatiky, tj. na ruční ovládání? Aby se ověřilo, že je problém v logice v Loxone a ne v kabelech nebo motorech?


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Na manual jsem doted jel zcela bezproblemu, jen jsem si rikal ze to trochu zautomatizuju 🙂

Otevirani a zavirani jsem chtel  plne nechat na bloku automaticke zaluzie, problem je, ze pro kazdou svetovou stranu se to chova uplne jinak. Zatimco zaluzie na J-V  jsou OK, tak na J-Z si to dela co chce (kazdy den se treba jindy sepne autopilot).  


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

Dotaz k ovladaniu zaluzii, ako ich mate zapojene? Mne totiz na T5 tlacitku vzdy komplet zatiahne alebo vyriahne zaluzie. Ziadne povytiahnutie, tienenie alebo nieco ine ....


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
Topic starter  

@juras - Mám to úplně stejně. Podle mě je to výchozí nastavení...


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 
Posted by: Vlada

@juras - Mám to úplně stejně. Podle mě je to výchozí nastavení...

to mi pripada celkom "tupe"

dnes som rozmyslal ako by som si predstavoval manualne ovladanie a asi by som isel cestou:

pokial su stiahnute:

- 1. klik tienenie 45°

- 2.klik tienenie 90° - komplet tienenie

- 3. alebo dlhy klik komplet vytiahnutie 

 

pokial su vytiahnute:

- 1. klik manualne posunutie o xy cm

- dlhy klik komplet zatiahnutie 


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

@Juras - Když nepoužiješ vstup T5, ale ve vlastnostech Touch tlačítka nastavíš, ať vidíš vstupy 1 až 5.

a vstup 1 a 4 (levá část tlačítka) nebo 2 a 5 (pravá část talčítka) připojíš na vstupy "Up" a "Dw"

tak 1 klikem se ti žaluzie posune o parametr "M" a podržením nebo dvojklikem se ti žaluzie celá vytáhne nebo zatáhne.

 

 


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

uz to mam, 1 klik - manual (cize naklapanie a up&down) a 2 klik automatika (full up&full down) teraz este pochopit logiku automatiky - pretoze sa chova kazdy den inak - a to mam nastavene vsetky parametre


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

@juras tak to te vitam do klubu 😀

Jinak me se to castecne podarilo zkrotit - všechny zaluzie, byt jsou na ruzne svetove strany, jsem nastavil na 165st (hodnota D) a hodnotu AT1: mam -240. Ještě se da pohrat se sirkou lamely (Lw) pokud to stini moc.

 


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Ahojte. Cital som tu tie prispevky ohladom automatickych zaluzii asi 10 krat a stale mam v tom nejaky hokej co tu pisete...Takze skusim pekne po poriadku 🙂

1.RG prispevok:

Este mi napadlo - cim aktivujes automaticke tienenie (tj ake mas vstupy na AS resp. AR)? Ja mam na AS nastaveny vystup z IRR (Qs) a na AR impluz svitania/vychod slnka (neviem presny preklad - pulse for dawn) (samozrejme okrem spalne kde to nechavam na manual, podla toho kedy sa budime :-))

To ze mas na AS privedeny vystup z Qs mi dava logiku ale nechapem naco mas na AR impulz svitania? Ak v momente svitania ked sa objavi impulz na AR nie je Qs aktivne tak sa nic neudeje. Naco je to dobre? Zaujimalo by ma ako mas nastaveny v inteligentní regulace pokojové teploty parameter Tm (Ochranná teplota proti přetopení (Tm) ?

2. Ak mam byt uprimny tak nerozumiem presne tymto parametrom ktore sa nastavuju v automatickom bloku zaluzii:

Tdt Nemožnost jízdy při změně směru jízdy (natavení pozice) [s]
Tot Nemožnost jízdy při stejném směru jízdy (úprava lamel) [s]

Ako si to vysvetlujete vy prosim vas?

3. to nksh

Ja mam config v.8 a tam neni blok central stineni ale iba central a tiez mam Qs a As prepojene cez blok central v kazdej miestnosti. Nakoniec si to nechal tak alebo si to prepojil v kazdej miestnosti alebo mas aj aj 🙂 ? 

Pises ze autopilota zapinas dennim svetlem tak to mas prepojene aj Qs s As a plus aj na As mas pripojene denne svetlo?


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

1.) Pouzitelne jsou obe moznosti. Me bohuzel impulz rozedneni nefungoval. A to protoze si  loxone mysli, ze nase zaluzie orientovane na j-zapad by se mely otevrit az nekdy kolem 11hod. Coz se logicky mijelo s impulzem rozedneni 🙂

Trosku se to da ohnout hodnotou AT1 a nebo smerovou orientaci D. Kazdopadne jsem nemel chut na experimenty a mam spinano dennim svetlem.

2.) Tdt a Tot bych nechal na def hodnotach. Nabuzeni motoru + loxone + rele ti da nejaky lag, temito hodnotami to kompenzujes.

3.) Bud muzes propojit Qs s As, a nebo pouzit propojeni v bloku central. Kazdopadne jsem to jeste netestoval. Takovy horka zatim nebyly 🙂

 


   
ReplyQuote
Page 4 / 11
Share: