X
Forum

Forum

Ovládání světla pře...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světla přes stykač anebo relé

8 Posts
3 Users
0 Likes
1,106 Views
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

 

Ahoj,

Potřebuji poradit. Potřebuji nějaké relé nebo stykač který sepne výstup na (NANO IO AIR)

Nechce se my tahat nové kabel (CAT 6) k vypínačům ke světlům. Ale použit původní vedení.

Mám v plánu koupit LED světlo AIR do chodby, a původní přívod 230 V použit na spínání na relé anebo stykače. Ten by při zapnutí spojil výstup na (NANO IO AIR).

Můžete mi doporučit nějaké to relé anebo stykač na tento mini projekt.

Předem děkuji.

Zapojení

 


   
Quote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Z tvého popisu není úplně jasné čeho chceš docílit, co má sepnout ten stykač? Případně to nakresli.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@michal-bajer preco nemoze cez tie vodice CYKY spinat 24V IN na tom IO ?


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  

@smotek7 

Ahoj,

Jo, kdyby to tak bylo jednoduché tak to tak provedu. Jenom jsem zapomněl napsat, že je to do kříže ten vypínač.  A do rozvodné krabice se nedostanu, protože je někde pod sádrovou deskou.  🤣  


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Na tohle ti stačí jakékoliv instalační relé ve verzi do krabice (monostabilní nebo impulsní), je to teda šílenost dělat to takhle, ale budiž. Jestli tam máš 6+6 tak by to šlo řešit i tak, že by se zabudoval nano air pod vypínač. Drátu by si tam měl mít dost na to.


   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  
Posted by: @cybermole

Na tohle ti stačí jakékoliv instalační relé ve verzi do krabice (monostabilní nebo impulsní), je to teda šílenost dělat to takhle, ale budiž. Jestli tam máš 6+6 tak by to šlo řešit i tak, že by se zabudoval nano air pod vypínač. Drátu by si tam měl mít dost na to.

No po vpravdě si uvědomuji že to není dle normy něco takového provádět. Ale nic jiného mně nenapadá, jak to čistě provést. Bohužel elektrikář byl ze staré školy, a tak to tahal, jak uznal za vhodné.  Jeden kabel k vypínači a měl hotovo. Tet se to tahá jinak jeden přívodní k vypínači a pak další kabel ke světlu atd. Kdyby to udělal, jak mněl, tak to ani řešit nebudu.  Jestli mně můžeš poslat nějaký odkaz na instalační relé do krabice budu vděční..

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898

   
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 105
Topic starter  
Posted by: @smotek7

Nieco taketo?
https://www.elmit.sk/pomocne-rele-do-instalacnej-krabice-vystup-1x16a-prepinaci-vs116b-230

Díky za zaslání. 


   
ReplyQuote
Share: