Forum

Forum

Limity systemov pre...
 
Notifications
Clear all

Limity systemov pre domacu automatizaciu

2 Posts
2 Users
1 Likes
454 Views
(@pepco2)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 2
Topic starter  

Ahojte, vyberám systém pre riadenie novostavby. Rozhodujem sa medzi Loxone, TapHome, iNels, pripadne Foxtrot. Hľadám "drotovy" systém, riadený z jedného miesta. Preto sa chcem vyhnúť Fibaro (zwave), alebo zariadeniam využívajúce zigbee.

Otázku, či chcem vôbec riesit nejakú inteligentný inštaláciu som si zodpovedal. Snažil som sa tiež prečítať všetky informácie, ktoré som našiel na tomto fóre s blogu a tiež aj na ďalších stránkach. 

Ovládanie motorov pre zaluzie, osvetlenie, ovládanie analógového výstupu na riadenie/snimanie ďalších zariadení sú veci, ktoré podľa zistovania fungujú v každom systéme. Tiež pripojenie zariadení pomocou modbus je standard. Zonove vytapanie by malo ísť tiež vo všetkých systémoch.

Co ma vsak najviac zaujíma je ako tieto veci fungujú v spojení s Home Assistance. Konkretne ma zaujímajú oba smery. Čiže, či je možné zariadenie vystaviť voci HA a ci odozva zmeny jeho stavu je "okamzita". Ďalej ma zaujíma ci je možné z HA ovládať zariadenia v danom systéme. Vacsina systémov  ma nejaký plugin do NodeRed/Home Assistance. Bohužiaľ moc informacii so skúsenosťami som nenašiel a tak by ma zaujímalo skúsenosti ľudí, ktorí to majú takto rozbehnuté. Dôvod prečo to riešim je prepojenie do jedného systému napr robotický vysávač a rôzne gadgety, ktoré ale nie sú kriticky dôležité v prípade výpadku. Tiež plánujem tablet do miestnosti s prehľadom informacii o dome a niektore systémy majú fakt zastaralé aplikácie, ktoré sú aspoň podla screenov z minulého storočia. 

Tiež by ma zaujímalo, ako su systémy otvorene voci integrácii zariadení ďalších výrobcov. Co sa tu párkrát riešilo v Loxone sú virtuálne zariadenia, ktoré moc dobre nefungujú, je tak stále? 

Otázka, ktorý systém, by ste zvolili, je ako som zistil hodne subjektívna pretože tu je malo ludi, ktorý skúšali všetky systémy. A možno aj keď to nie je v danom systéme priamočiare vždy sa dajú niektoré veci poriesit. Ale aj tak by ma zaujímalo, ako vnímate riešenie, ktoré máte a ako vnímate svoj systém z pohľadu vyvoja za obdobie, ktoré ho mate. Ako sa tie systémy posúvajú dopredu, čo prinášajú nové a aké sú s tým spojene problémy.

Su aj nejaké limity systémov, ktoré vám vadia a s ktorými často bojujete? 

Je mi jasne, ze tých informacii je tu kopa, ale tiež mi príde, že niečo už neplati a systémy sa celkom rýchlo vyvíjajú. Preto moc ďakujem ak si niekto nájde čas a napíše aspoň niečo k mojim otázkam.


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2216
 

Tak většina z nás tu jsou Loxone uživatelé, takže počítej s tím, že tu rady na jiný systém moc neobdržíš.

Každopádně občas přijdu do styku s lidmi co mají něco jiného a ti nám Loxone závidí. Takže asi z jejich pohledu má něco co oni nemají.

Já si cením na Loxone 3 věci.

1) Config a snadnost programování 

2) App na všech platformách 

3) Propojení Loxone + HomeKit od Apple 


   
pepco2 reacted
ReplyQuote
Share: