X
Forum

Forum

Multifunkční tlačít...
 
Notifications
Clear all

Multifunkční tlačítka TOUCH PURE

10 Posts
6 Users
0 Likes
892 Views
(@mareksvoboda)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 5
Topic starter  

Ahoj, má někdo vlastní zkušenosti s nasazením Touch Pure tree. Připravuji si (zatím tedy v hlavě) projekt pro stavbu rodinného domu. Tlačítka mě oslovili především svou integrací all in one. Sledování klimatu pokoje, integrované osvětlení v rámci jedné "destičky". Jak jste řešili rozmístění a počty těchto vypínačů na místnost, případně například ovládání vícero světelných zdrojů (kuchyň, koupelna). Napadá mě i živostnost elektroniky samotné, na rozdíl třeba od standartního digitálního termostatu.. 
Na co si dát při navrhování / projektování pozor. Jaké jsou vlastní zkušenosti s ovládáním těchto tlačítek v živém provozu - domácnosti. 

Díky! 

 


   
Quote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Pure mam v obyvckokuchyni. Jedinu vyhradu mam k tomu "podsvieteniu" je to tepla biela a musi byt pod tym perfektna stena.
Za mna ak je v miesnosti zaluzia tak tam treba bur touch alebo pure zalezi od financnych moznosti. Novy pure na CO2 za rozumny priplatok.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Mám pure taky a to, řeho se bojím je, pokud některé klekne. Jestli bych neměl mít jedno v záloze 🙂

Uživatelsky jsou dle mého nejlepší fyzická tlačítka, tam se člověk nepřeklikne, ale pure se mi designem a množstvím tlačítek líbí víc. Co by chtělo vychytat je způsob montáže, aby na povrchu byla jen ta destička a zbytek zapuštěný.

Dnes bych možná volil něco podobného tomuto, pokud v tom je ESP a Nexion

obrazek

Ale zase by to nebylo bez práce, takže kdo ví, jestli by nevyhrála pohodlnost.


   
ReplyQuote
(@mareksvoboda)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 5
Topic starter  

@smotek7 A všide jinde klasické vypínače a DI karty v rozvaděči? Teplá bílá, že by jste raději studenou? Perfektní stěnou máte namysli, že jinak rámeček nedolehne ke zdi? Ano, takto se na to dívám, žaluzie a zároveň teplota pro ovládání podlahovky a CO2 na rekuperaci. Jinak mi to v počtu standartních ovladačů dost naskakuje a přibližuji se pořizovací ceně LOXONE touch

 


   
ReplyQuote
(@mareksvoboda)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 5
Topic starter  

@_petr_ I to je má obava, uvědomuju si, že tyto systémy jsou dle mého maximáně na 15let.. Otázkou je, zdali bude LOXONE držet stále stejnou cestu (myšlenku) komunikací a periferií. Pure je materiálově nádherný a čistě rozložený. Nehledě na integraci všeho co potřebuji. Ale tu tu pro mě stále dost otazníků ve formě kombinování designu vypínačů, jelikož mi přijde zbytečné instalovat například 3x Pure do koupelny pro rozsvicení jednotlivých světel zrcadel a podobně.  


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@mareksvoboda ano kde treba len jeden vypinac (WC, spajza, technicka...) tak na DI.
Ano tepla az zlta, k antracitu by pasovala studena.
Nie rovno ramik , ale vsetko dole pod vypinacom, to svetielko zvirazni aj malu nerovnost.
Zalezi co tam vsetko je MS ma 8+4 DI ak to staci tak klasicke tlacitka kde sa da.


   
ReplyQuote
(@mareksvoboda)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 5
Topic starter  
  1. @smotek7 WC, spíž, technickou a chodbu bych chtěl + pohybové čidlo. Antracit se nám s paní líbí, možná by byl možný domácí zásah a diodu vyměnit 🙂 Máte prosím k nahlédnutí (inspiraci) nějaký ele projekt se systémem loxone? Děkuji

   
ReplyQuote
(@milan53)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 64
 

Máte někdo zkušenost s rozebráním/opravou Touch Pure Tree? Podařilo se mi pohnout s kontaktem pro kostičku - hýbe se a kontakt (někde uvnitř) je nespolehlivý.


   
ReplyQuote
 Robb
(@robb)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 43
 

S Pure tree přímo zkušenost nemám. Ale rozebíral jsem loxone budík (poškozené sklíčko) a vesměs mají vše lepené. Takže servisovatelnost nic moc. A ty trny v tlačítkách na proklaté kostičky už jsem reklamoval.


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

Ahoj pořídil jsem si Tough Pure Flex a nějak mi nefunguje, nebo neumím nastavit API konektor s jinými bloky, například status, nebo radiobutton. Chci využít šipky ke každému tlačítku a nastavit si, co to má dělat a nedaří se. Máte to někdo nastavené? Děkuji


   
ReplyQuote
Share: