Forum

Forum

ovladani garazovych...
 
Notifications
Clear all

ovladani garazovych vrat

23 Posts
11 Users
0 Likes
8,310 Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@PeterP: nevyřešil, odložil 🙂 Já to mám tak, že mám na vstup pohon přiveden výstup z Loxone, který spínám. Ikona ve vizualizaci mi ukazuje blbosti, vrata zatím otvírám tak, že klepnu na jednu nebo druhou šipku (je to momentálně jedno) a vrata se otevřou.

Mám to zatím uděláno takhle:

Do budoucna plánuju dát na vrata magnet, abych aspoň viděl kde vrata jsou a jak píše Kolda nějak se s tím v Loxplanu poprat.


   
ReplyQuote
(@cendler)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
 

Ahoj, nebudu zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady, aktuálně řeším garážová vrata, teď se taha elektrika a natáhnul jsem si i datové kabely, budu mít vrata hormann motor supermatic a řesím abych měl všechno natažený a hlavně jak je ovládat přes loxone.

Ale jak jsem se tady dočetl, asi bude nejlepší dokoupit jednotku UAP1 jak je tady v návodu a nastavit to tak že https://www.vodnici.net/wiki/integrace-hormann-uap1-do-loxone/

 

má to tak někdo, nebo existuje i jiná varianta?

řeším to, protože ještě můžu tahat kabely, než zedník nahodí perlinku a pak už to bude složitější


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Ahoj, vítej na fóru.

Na wiki jsou prezentována řešení, které daný uživatel snad i používá, tak bych věřil, že Aleq to má takto udělané a funkční. Kabely určitě poradí že Alequ? 🙂 Tipnul bych 2x UTP, přívod 230V a případně další CYKY na rozsvícení dalších světel v garáži, když by nestačila bludička přímo na motoru.


   
ReplyQuote
(@cendler)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 44
 

Ahoj a děkuji, tak natáhnul jsem 2x UTP a 1x 220V, pro případné rozsvícení dalších světel, použiji kdyžtak něco jiného, to přes loxon udělám jinak, ale děkuji


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

ja ted resim to same a prijde mi, ze CYKY a 1xUTP musi stacit. na UAP1 jsou imho potreba max 4 vystupy - zavri/otevri/signal zavreno/signal otevreno coz je 4+1 napeti.

samozrejme by se dala infra zavora, svetelna signalizace resit pres loxone misto pres jednotku jako takovou, ale prijde mi to zbytecne, nebo? 🙂


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Čau,

jasně, že to tak mám - nepsal bych Wiki na něco, co nemám 🙂 Funguje mi to na 100 % (provozuju to 1/2 roku). Není to ani moc drahý (dobře, na to, že je to jen jednoduchej plošňák jo, ale myslím z pohledu celého rozpočtu a funkčnosti je to OK), takže vlastně nevím, proč řešit něco jiného. Není tam ani problém s perzistencí stavu po restartu Loxone (nebo co Kolda zmiňoval, že potřebuje řešit u KNX modulu).

A.


   
ReplyQuote
(@bobacz)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 1
 

@aleq

Ahoj, jak to tedy máš prosím zapojené? Mám motor Dexxo Compact RTS. Nějak to v tom vlákně nevidím.

Děkuji.


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

@bobacz

Ten návod je pro motory Hormann s jejich přídavnou jednotkou UAP1, u Somfy ti to asi moc nepomůže. Konkrétní zapojení té jednotky je v návodu k montáži, co si tak vybavuju, když jsem to montoval. (a skutečně to spolehlivě funguje)


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: