X
Forum

Forum

Novy UI APPka/WEBka...
 
Notifications
Clear all

Novy UI APPka/WEBka sracka najvacsia?

137 Posts
26 Users
13 Likes
19.2 K Views
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
Topic starter  

No ak mas backup s pred updatu, tak restore das. Pripadne ho das na novu SD kartu a len prehodis karty.

Logikou...nieco v style ak bude hodnota > 99% tak ignore

pripadne akcia len ked je v rozmedzi 70-98% 

 

nejako takto by som to asi riesil...neviem vsetky detaily


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@koldavideo Mám taky měnič od victronu ze kterého vyčítám stav baterií a kupodivu tyto hodnoty jsou v pořádku.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@koldavideo Jo Modbus TCP nevycital jeden registr, ostatni ano. Nakonec jsem ho vymazal a vlozil znova a uz to jede. Mam screenshot pred a po, rozdil nevidim, ale uz to neresim.

edit: Ne, ze by nevycital, vycital, ale po par minutach spadnul do timeoutu a ten jeden registr mel cerveny puntik.

@l Modbus TCP neni nic neoriginalniho, ale chapu jak to myslis. Hlasim, ze Papouch s mustkem frci stale jako namydleny blesk, ja ho mam jako hlavni DI/DO pro barak 🙂


   
L reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

@koldavideo bohuzel to neni poprve, co update neco takhle rozbil.

Pro mne posledni duvod tenkrat byl, kdyz update server spadl nebo posilal nejake nesmysly, coz zpusobovalo restart miniserveru kazdych 10 minut. A samozrejme presne v dobe vanoc, takze sem tu tenkrat resil proc barak dela tolik divnych veci.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: @pigom

@koldavideo Mám taky měnič od victronu ze kterého vyčítám stav baterií a kupodivu tyto hodnoty jsou v pořádku.

No na vše jsem přišel jen náhodou. Pracoval jsem v zahradním domku a slyšel jsem, jak victron po cca 5 minutách něco přepíná. 

Problém u mně je ten, že si v loxone měřím stav baterie FVE a pokud je nad 95%, tak zapnu bojler - tedy přebytky, tak že pošlu modbus příkaz do CErba ať aktivuje relé. Pokud necháš tuto logiku na Victronu, asi nebude problém jenže já musel ošetřit stav, kdy se bojler ohřívá z veřejné sítě a potřeboval jsem ho přepnout na ohřev z FVE. Musel jsem tedy udělat pořadí, kdy se nejprve odpojí relé od veřejné sítě a pak se připojí ohřev vody z FVE. Důvodů proč jsem to takto musel dělat bylo několik. Dnes už bych to řešil jinak.

Nicméně jsem to dočasně vyřešil tak, že jsem u senzoru stavu baterie, který vyčítám každých 5 vteřin, omezil na min hodnotu 0 a maximální 100 (%). za tento senzor jsem dal blok klouzavého průměru, kdy po dobu 2 minut provádím 10 měření a na výstupu mám průměrnou hodnotu.  Pokud se tedy stane, že přijmu jednu nahodilou hodnotu 100%, výsledek to nijak výrazně neovlivní.

Tak jako tak ale asi budu muset udělat tu výměnu miniserveru, protože mám teď vytížení 88% a včera večer se miniserver sám restartoval, z důvodu malého množství paměti 🙁

klouzavý průměr

   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 
Posted by: @koldavideo

No na vše jsem přišel jen náhodou. Pracoval jsem v zahradním domku a slyšel jsem, jak victron po cca 5 minutách něco přepíná. 

Problém u mně je ten, že si v loxone měřím stav baterie FVE a pokud je nad 95%, tak zapnu bojler - tedy přebytky, tak že pošlu modbus příkaz do CErba ať aktivuje relé. Pokud necháš tuto logiku na Victronu, asi nebude problém jenže já musel ošetřit stav, kdy se bojler ohřívá z veřejné sítě a potřeboval jsem ho přepnout na ohřev z FVE. Musel jsem tedy udělat pořadí, kdy se nejprve odpojí relé od veřejné sítě a pak se připojí ohřev vody z FVE. Důvodů proč jsem to takto musel dělat bylo několik. Dnes už bych to řešil jinak.

Kdyby slo jen o to, tak by stacilo dat ON Delay (treba 30s) pro spusteni patrony bojleru. Tim by se eliminovaly jednotlive chybne nactene hodnoty.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@Jakub

Kde to je? To ON Delay? 


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Aha, ano používám tento blok i na jiné účely. V tomto případě hlavně ale šlo o to ošetření vstupních analogových hodnot, které jsem neměl.

Díky


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
Topic starter  

@koldavideo: mimo temu k FVE co teraz riesim. Touto logikou cez Modbus -> Victron si nahradil Wattrouter?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No tak jen částečně. Původně jsem totiž řešil to, jak energii přerozdělovat ale je to složitější než jsem si myslel. U bojleru dejme tomu že to docela jde, horší je to s ostatními spotřebiči. Chtěl jsem, aby v létě jela část spotřebičů v domě na FVE při stavu baterie v rozmezí 98-100% ale není to čím přepínat. Asi by to vyřešil nějaký přepínač sítí, který jsem ale nikde nesehnal. Pokud chci přepnout ledničku na fve, tak přepnutí musí proběhnout v řádu ms což asi jen tak nepůjde. Něco jsem našel na aliexpressu ale k tomu nemám odvahu 🙂


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@koldavideo Prepnout jen tak bez nafazovani? To te nebudou mit spotrebice rady. Nevim, jak se to u FVE dela (rad se priucim), ale predpokladam, ze nafazujes a pak jen odpojis druhou stranu. Jinak bys musel pres nulu. Pokud jedou stridace celou dobu ve fazi, tak potom neni potreba zadny rychly prepinac. Rychle prepinani se pouziva pri dou zdrojich, ktere jedou ve fazi a na jednom se detekuje vypadek.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ano, chápu. Proto mám jen ten bojler. Vše ostatní je cenově nereálné.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491

   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

Ahoj, zrovna jsem si objednal FVE s baterkama a předpokládám, že FVE a baterky pro spotřebiče v domácnosti vždy dostanou přednost před sítí? Potom plánuji mezi ČEZ elektroměr a měření od FVE dát wattrouter, který zachytí přetoky do sítě. Vše poběží "nafázované" se sítí.


   
ReplyQuote
Page 9 / 10
Share: