X
Forum

Forum

loxone config v9
 
Notifications
Clear all

loxone config v9

13 Posts
5 Users
0 Likes
2,368 Views
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

ahojte, 

mate uz aktualizovane na V9 u konfigu? 

Ja som to skusil, vypadato celkom ok, ale moj dotaz je - v module ovladanie osvetlenia je zalozka automatika. Funguje to niekomu? Mne sa to zatial nepodarilo rozbehnut...

 

Screen Shot 2017 09 29 at 16.41.21

   
Quote
(@siebencz)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Ahoj,

já sem dneska aktualizoval a todle sem ještě nenašel...

Já to mám uděláno takto:

Chodba

V časovači mám nastaveno, že od 20:15 do 6:30 se mi spíná noční světlo (LEDky) při aktivaci PIRka

 

A pokud by Loxone dodal nějakou "automatiku" na jednodušší nastavování, bylo by to super...jak tahle "klikačka" co sem si udělal...nebo to máte nějak jinak/jednodušeji?


   
ReplyQuote
Michael
(@miches)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

Teda, tam je logických funkcí NOT. Možná to máš schválně, ale víš, že se dá kliknout na vstup a u něj se pak objeví červená tečka, pak je vstup negovaný? Pak se to celé dost zmenší.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

Moja idea je taka, ze po zotmeni sa automaticky zapne na 1%. Pri pohybe v noci to vytiahne na cca 15% a nasledne sa vrati na 1%. Snazil som sa to spravit cez zalozku automatika - ale fakt nic...


   
ReplyQuote
(@siebencz)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 
Posted by: Miches

Teda, tam je logických funkcí NOT. Možná to máš schválně, ale víš, že se dá kliknout na vstup a u něj se pak objeví červená tečka, pak je vstup negovaný? Pak se to celé dost zmenší.

To sem neměl tušení! NOT tam je proto, že mám (špatně) zapojený PIRka tak, že dávají "1" když sou neaktivní a "0" když zaznamenají pohyb...

A u časovače je to proto, že tam nejde nastavit časový rozsah přes půlnoc (tzn od 20:30 do 6:30), ale jen od 6:30 do 20:30 - a to pak zneguju a mám to co potebuju 🙂

 

2juras: Rychlý nápad - nešlo by to udělat tak, že impulzem setmění aktivuješ světelnou scénu (1%) a při pohybu PIRka zase jinou světelnou scénu?

A pak impulsem rozednění o vypneš?


   
ReplyQuote
(@linox)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 6
 

Ahoj,

já jsem si na noční osvětlení vymyslel tohle 🙂

při aktivaci nočního osvětlení (časovačem nebo trojklikem) to nahradí scénu, která je během dne svázaná se senzorem pohybu.

noční režim osvětlení

   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

Tak nakoniec som automatiku rozbehal - funguje celkom ok, ale len na pohybovom senzore. Je tam podmienka, aby impulz prisiel na MV vstup a nasledne sa spusti automaticka konfiguracia... 

Moje riesenie je, svetelna scena 1 (cca 1%) sa spusta so zapadom slnka. Reset je nadstaveny na vychod slnka. Pohybove cidlo spusti (cca 20%) spusti svetlo na na 5 minut - ale iba v noci.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 
Posted by: linox

Ahoj,

já jsem si na noční osvětlení vymyslel tohle 🙂

při aktivaci nočního osvětlení (časovačem nebo trojklikem) to nahradí scénu, která je během dne svázaná se senzorem pohybu.

noční režim osvětlení

To Linox: Podla toho co pises tak nemozes mat na DisMv pripojene Denni svetlo 30 minut lebo ak sa nemylim tak to znamena ze cez den je Denni svetlo (zapnuto) logicka 1 a tym padom ti cez den nezapina na pohyb. Je to tak alebo to mas z ineho dovodu prosim ta?

 


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 
Posted by: juras

Tak nakoniec som automatiku rozbehal - funguje celkom ok, ale len na pohybovom senzore. Je tam podmienka, aby impulz prisiel na MV vstup a nasledne sa spusti automaticka konfiguracia... 

Moje riesenie je, svetelna scena 1 (cca 1%) sa spusta so zapadom slnka. Reset je nadstaveny na vychod slnka. Pohybove cidlo spusti (cca 20%) spusti svetlo na na 5 minut - ale iba v noci.

Tiez super riesenie. Mozes sem dat please ako si to nastavil kedze si mal s tym problem ze ti to nefungoval? V com bol hacik 🙂 ? Vdaka


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

@ager sice som to rozbehal ale nefungovalo to tak ako by som si to predstavil, config som zmenil na 1% pri pohybe (doba svietenia 30min) a ked chcem cokolvek ine, tak kliknem na vypinac.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 
Posted by: juras

@ager sice som to rozbehal ale nefungovalo to tak ako by som si to predstavil, config som zmenil na 1% pri pohybe (doba svietenia 30min) a ked chcem cokolvek ine, tak kliknem na vypinac.

mozes sem hodit printscreen ako si to urobil? aj tu automatiku printscreen ako ju mas nastavenu prosim ta?


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
Topic starter  

ok, vid priloha

senzor 1 alebo 2 (mam v obyvaku 2ks) a nie je denne svetlo  - posli impulz na pohyb senzor vstup - celkom jednoduche

Screen Shot 2017 12 03 at 22.18.59
Screen Shot 2017 12 03 at 22.19.43

   
ReplyQuote
(@linox)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 6
 

to ager:

Proč to tak nemůže být? "Denní světlo 30 minut" je na DisMv připojené proto, aby se světlo nespínalo pomocí PIR během dne, kdy to není potřeba.


   
ReplyQuote
Share: