X
Forum

Forum

Novy UI APPka/WEBka...
 
Notifications
Clear all

Novy UI APPka/WEBka sracka najvacsia?

137 Posts
26 Users
13 Likes
19.3 K Views
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Tak přesně toto jsem řešil s podporou v srpnu u monitoringu elektroměru. Průser je, že ty hodnoty nejdou editovat. Jediný je reset a nasimulovat vstupní hodnoty, aby se znovu stav načetl. Jenže v daném roce to ukazuje výrobu 9MWh. Když ze mi to k 1.1 konečně srovnalo, tak v únoru řeším stejný problém. Najivně jsem si myslel, že v loxone budu mít přehled, kolik jsem opravdu na FVE ušetřil v kWh a zároveň v Kč. Protože při změně ceny za el. narozdíl od portálu froniuse (kde se přepočítá vše zpětně) se v loxone změna ceny počítá z aktuání výroby.

 

Jinak zatím testuju časový limit 1000s a vytvořil jsem si algoritmus, aby se mi nenačetl nesmysl.

výroba1
fve 3

   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Udělal jsem obnovu verze 11 ze zálohy (před aktualizací na 12) a od toho okamžiku zase měření funguje. Jen nevím, co kouká z toho, když je aktualizovaný miniserver a další komponenty.


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

12 známé problémy

TCP

 

Zatím s tou 12 bojuju, ale je toho tm víc co dělá neplechu. Světla se mi přes den zamknou a nejdou ani zapnout z centrálního osvětlení.

 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Njn, testování dnes už asi není in. Nedávno jsem si naběhl s Mikrotikem, tak uvidíme jak rychle umí odstraňovat problémy Loxone. Mikrotik zatím zápasí od konce října 2020 a stále vydává jen RC verze. Bohužel nemají tolik slušnosti, aby CSS610 stáhli z prodeje do vyřešení problémů.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@_petr_ To se tyka jen toho CSS610? Ja mam cely barak na tiku a nemam zadne problemy (je pravda, ze toho zase tolik nechci).

Co se tyka V12, take jsem zaznamenal par veci, Audioserver ma stabilnejsi beh (uz se tak casto nejevi v MS jako offline), ale i nejake chybky, resim to s podporou.

Chyby za behu se ladi i v prumyslu, prestoze se testuje zevrubne.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

CSS610 má problém se SFP modulama a VLANama. Co je pro mě děsivé je, že nepozastavili prodej a že to ukazuje na nedostatečné testování. To, že se stane chyba beru, ale očekávám i rychlé řešení. V tomto případě hromada dalších lidí ztrácí zbytečně čas, protože se prodává zařízení s chybou, na stránkách produktu se o tom mlčí a ani rc verze fw není oficiálně k dispozici. Pak už je to o důvěře, jestli taková zařízení nasazovat do provozu.

U stávajícího problému modbus komunikace Loxone je to podobné. Pokud se hned po uvolnění ukáže, že v případě chyby v komunikaci MS zpracovává nesmyslná data (alespoň tak to vypadá), tak to ukazuje na nedostatečné testování. Pak nastává otázka jak rychle problém výrobce vyřeší a jestli nabídne prostředek jak opravit statistiky. Pokud vím, tak na to žádný nástroj není. Mě to navíc rozhodilo i statistiky v InfluxDb, takže další čas, za který může Loxone, ale řešit to musím sám. Ve výsledku je to opět o důvěře. Můžu pak uvažovat kolik instalací má nastavené automatické aktualizace, kolik lidí udělá aktualizaci vědomě jako třeba já, co u těch, komu vada znefunkční nějakou regulaci ... Jak tu občas zahlédnu Audioserver, tak mám taky pocit, že je to zařízení, kde se prodává beta a ladí se na uživatelích.

Mimochodem, nevíte někdo jak vymazat cache Win aplikace? Po obnově starší verze vše běží, jen aplikace si pamatuje v grafu tu superspotřebu. U prohlížečů to umím, ale u apky jsem způsob nenašel.


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Vymazání cache ve Win aplikaci jsem provedl tak, že jsem z ní odstranil miniserver a znovu přidal (funguje to i v mobilní aplikaci). Na editaci špatně načtených hodnot do statistiky používám LoxStatEdit, ale úplně vše nedokáže opravit. A pokud je načteno hodně hodnot je to celkem pakárna opravit. A protože aplikace si pamatují původně načtené hodnoty a oprava není hned vidět, tak je mažu tím odebráním miniserveru a opětovném přidání.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@pigom Děkuju za návod. Šel jsem to udělat a nakonec jsem našel v adresáři AppData složku Loxone a v ní byly uložené statistiky. Smazal jsem je a už to ukazuje to, co je na MS.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: @jakub

@_petr_ To se tyka jen toho CSS610? Ja mam cely barak na tiku a nemam zadne problemy (je pravda, ze toho zase tolik nechci).

Co se tyka V12, take jsem zaznamenal par veci, Audioserver ma stabilnejsi beh (uz se tak casto nejevi v MS jako offline), ale i nejake chybky, resim to s podporou.

Chyby za behu se ladi i v prumyslu, prestoze se testuje zevrubne.

@jakub Nezaznamenal jsi problém s modbus TCP? Jinak po aktualizaci na V12, stouplo vytížení MS na 90%, a problémy s načítáním statusů (stránky MS obecně).


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak jsem přišel na to, že zřejmě špatně čte modbus, protože mi z Victronu občas přečte nesmyslnou hodnotu stavu baterie 4000%. Tak teď zase musím zjistit kde je chyba 🙁

Pokud vyčtu hodnotu 4000% logika přepíná ohřev vody z FVE, takže zřejmě budu muset vymyslet logiku - nejspíš nějaké porovnání hodnot se zpoždění, nebo něco podobného. 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
Topic starter  
Posted by: @koldavideo

Tak jsem přišel na to, že zřejmě špatně čte modbus, protože mi z Victronu občas přečte nesmyslnou hodnotu stavu baterie 4000%. Tak teď zase musím zjistit kde je chyba 🙁

Pokud vyčtu hodnotu 4000% logika přepíná ohřev vody z FVE, takže zřejmě budu muset vymyslet logiku - nejspíš nějaké porovnání hodnot se zpoždění, nebo něco podobného. 

rollback kym to opravia?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Zatím nevím jak to udělat? Klouzavý průměr asi moc nepomůže, chtělo by to porovnat analogovou hodnotu po cca 60 sekundách s původní a pokud se znění tak vyhodnotit výsledek - takže asi vzorec.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3071
 

Ja Vam to furt rikam, ze dobrovolne si updatovat miniserver je hazard. A kdyz napisete na Loxone, bude to stejne Vase chyba, protoze pripojujete neoriginalni Loxone komponentu. Budete muset dodat technicke listy od toho co Vam nejede a oni se Vam za to pak uz neozvou.


   
killeriq reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@killeriq asi ano, ale stejně to budu muset nějak ošetřit.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@L 

Beru to jako ponaučení, ale občas ty nové funkce jsou docela příjemné. 

Až teda na výjimky 🙁

 


   
killeriq reacted
ReplyQuote
Page 8 / 10
Share: