Forum

Forum

Novy UI APPka/WEBka...
 
Notifications
Clear all

Novy UI APPka/WEBka sracka najvacsia?

137 Posts
26 Users
13 Likes
19.1 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 828
 

@smotek7

ne, ale tesim se na to 🙂 podobne jako na spojovani bloku a tlacitka v aplikaci... treba v teplote zapnuti topeni v garazi.... Jablotron PCO si musim nechat projit hlavou 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1892
 

@elpaso to presuvanie funguje, uz som odskusal


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
Topic starter  
Posted by: @elpaso

@smotek7

ne, ale tesim se na to 🙂 podobne jako na spojovani bloku a tlacitka v aplikaci... treba v teplote zapnuti topeni v garazi.... Jablotron PCO si musim nechat projit hlavou 🙂

to spojovanie bloku a tlacitka = mam chapat ze konecne v tom jebnutom stvorci co zabera 25% obrazovky bude mozne zobrazit aj nejake hodnoty? 

teda musime upgrade LoxConfigu a FW na Miniserver?

dik 😀


   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
 

@killeriq Ja myslím, že tie prepojené bloky budú viditelné až po rozkliknutí konkŕetneho bolku (tak ako je vidieť na obrázku), ale večer skúsim ( )

@elpaso Ono ešte je zaujímavá možnosť priamo cez konfig vytvárať a editovať bloky automatických pravidiel, len škoda že sa tie bloky nedajú priradiť konkrétnym miestnostiam a spravujú sa všetky globálne ( https://www.loxone.com/cscz/kb/pravidlo-automatizace/ )


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 489
 

V changelogu mě zaujala možnost systémových uživatelských zpráv, tak jsem to chtěl vyzkoušet. Výsledkem aktualizace je že se mi rozházela spotřeba. Za včerejšek mám podle Loxone krásných 2145 GWh spotřebu a blok měření spotřeby mi ukazuje hausnumera s 28mi čísly před desetinou čárkou, která neumím ani přečíst 🙁

- Custom systemmessage

-- Add the systemmessage output under 'messages'

-- Trigger a custom system message from within your programming

 

 

 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
Topic starter  
Posted by: @_petr_

V changelogu mě zaujala možnost systémových uživatelských zpráv, tak jsem to chtěl vyzkoušet. Výsledkem aktualizace je že se mi rozházela spotřeba. Za včerejšek mám podle Loxone krásných 2145 GWh spotřebu a blok měření spotřeby mi ukazuje hausnumera s 28mi čísly před desetinou čárkou, která neumím ani přečíst 🙁

- Custom systemmessage

-- Add the systemmessage output under 'messages'

-- Trigger a custom system message from within your programming

 

 

 

Asi ten jeden Tester nestiha 😉 zase reklama lepsia ako produkt...

Co som pozeral aj posledny "Velky" boom s audioserverom, vela uzivatelov rozne problemy hlasilo


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Tak jsem taky aktualizoval a na energetickém monitoru mi taky vyběhli nesmyslný čísla. Zjistil jsem, že se mi přes modbus někdy vyčte nesmyslná hodnota z froniusu (celková výroba) a tím se mi rozhodí totálně počítadla na energetickém monitoru. Nemá někdo nápad co s tím? Jak tomu zamezit. Už jsem to 3x opravoval a za pár hodim stejný stav.

Zkoušel jsem zapnout validaci a nastavit max hodnotu. Jen za dnešek přišlo 3x upozornění, že tato hodnota byla překročena.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
Topic starter  
Posted by: @pigom

Tak jsem taky aktualizoval a na energetickém monitoru mi taky vyběhli nesmyslný čísla. Zjistil jsem, že se mi přes modbus někdy vyčte nesmyslná hodnota z froniusu (celková výroba) a tím se mi rozhodí totálně počítadla na energetickém monitoru. Nemá někdo nápad co s tím? Jak tomu zamezit. Už jsem to 3x opravoval a za pár hodim stejný stav.

Zkoušel jsem zapnout validaci a nastavit max hodnotu. Jen za dnešek přišlo 3x upozornění, že tato hodnota byla překročena.

Loxone support, maju bug ...jasne po upgrade


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

V pondělí je budu kontaktovat, ale pochybuju, že česká podpora s tím něco udělá.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
Topic starter  

musi, naco su? len postovat novinky na FB a pripravit newsletter? 🙂 Urcite to uz riesia aj Nemci na loxforum ze s tym maju problem, nebude to len tu.


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

JJ na loxforu jsem narazil na jeden případ vyčítal chybné hodnoty z jiného zařízení. Rada od německé podpory byla nastavit časový limit na 1000s.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
 

Piš přímo do Rakouska. S pobočkou v ČB to nemá smysl řešit.


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

JJ na to jsem taky přišel, že toho člověk ví víc než celá podpor ČR.


   
killeriq reacted
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 489
 

@pigom českou podporu jsem už kontaktoval, svedli to na chybu modbus zařízení a doporučili reset měření spotřeby. Než odpověděli, tak jsem si připravoval jak udělám opravu dat, po odpovědi jsem reset včera večer zkusil a ráno tam zase bylo přes 2 PWh. Vypadá to na couvání ve verzi configu před aktualizaci a oželení části dat.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3060
 

Ceska podpora je uplne mimo. Na zaklade serie clanku tady na blogu a prudy na jejich support mi pak nekdo volal, pekne jsme si popovidali a kdyz jim rikam, ze jim tam pul veci nefunguje, tak byl desne prekvapeny. Pry je vsechno cajk.

O chybach v PicoC nevedeli, o zpozdovani zarizeni nevedeli. Rekl, at mu poslu info, tak sem si dal tu praci a sepsal email. A uz mi ani neodpovedeli.

Jedian odpoved co na vsechno mel, ze je to urcite externim zarizenim. Nikdy, proste NIKDY neni chyba u nich.


   
ReplyQuote
Page 7 / 10
Share: