X
Forum

Forum

Nový blok Optimaliz...
 
Notifications
Clear all

Nový blok Optimalizátor spotových cen

264 Posts
30 Users
8 Likes
19 K Views
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím,

 zeptám se blbě jak kumulujete částku získanou prodejem přes spot..? v hodinách

Jde mi o to že Loxone sice umí statistiky ale nemohu je použít ve vizualizaci a přes analogovou paměť mi to připadá jako blbost.

Nakopne někdo..?


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 51
 

Prubnul sem vizualizaci a konecne to vypada trochu dospelacky 😉

image

   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@kumpa Souhlas, je to použitelný.


   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
 

Tiež to testujem, len neviem prečo vždy 1. cena dňa nesúhlasí s cenou z OTE (nanogreen endpoint). Ostatné sú v poriadku.

image
image

   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@juraj 

mám to stejně

 

image
image

 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@chucky  blok měřič kumuluju částku prodeje SPOT

image

   
Koty007 reacted
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Ta cena 2,88Kč je cena od 23hod do půlnoci včerejšího dne, otázkou tedy je, jak to Loxone myslí, jestli tam nebude hodinový posun.


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Každý to bere a zobrazuje jinak, někdo jako x. tou hodinu dne a nekdo do x do x.

 

image
image

   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 51
 

@pavka28 Bylo by mozny zasdilet par detailu k tomuhle? Chtel jsem presne tohle imlementovat, konecne sem rozjel ten Spot blok, takze pripadne rada do zacatku by pomohla 🙂 Diky!


   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
 

@koty007 @pavka28 Asi to bude chyba v zobrazení, lebo aktuálna cena v intervale 00:00 - 01:00, ktorú blok zobrazuje a je 2,78Kč (rovnaká ako cez nanogreen endpoint), ale v rámci vizualizácie trendu ceny je pre ten istý interval nesprávna cena (ako @koty007 písal prevzatá z predošlého dňa z intervalu 23:00 - 00:00).

IMG 4727
IMG 4728
image

   
Koty007 reacted
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@juraj me tedy vse fuguje jak ma... API je rozdilne v pripade OTE a NANOGREEN. EUR cerpam z OTE, CZK z nanogreen, plus pouzivam prepocet EUR->CZK podle potreba na vizualizaci.

bohuzel je stim trosku srani, ale za me funguje na 100%. chybi mi vlastnost abych se mohl po nacteni dat na dalsi det, podivat na dalsi den bez toho aniz bych ovlivnil vypocet pro den stavajici, to je trosku smutny. takze na to vyuzivam vlastni vizualizaci...

 

a jedna otazka -> Monitor spotreby (ten novy) da se mu napojit aktualni cena bud z vlastni promenne (treba Current_price z NANOGREEN) nebo z optimalizatoru, coz je fajn, ale kde uvidim tu kumulovanou cenu? vsude vidim spotrebu, ale ne ceny? nebo jsem blbej? 🙂 nechapu proc by tam ten parametr/vstup meli, kdyz ho to nevyuziva


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

Fungujou vám správně výstupy bloku on//off na jednotlivé cenové kvadranty?

Vidím správně cenu. Mám.spravne množství hodin pro jednotlivé Q. Ale aktivní mám.vystup např pro High price I když hodina odpovídá low - jak v grafu tak pod ním.ve výčtu hodin tak barevnem zobrazení aktuální ceny...


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@pavka28 můžeš na filet config? Jak je propojena aktuální cena k aktuálnímu kW výkonu prodeje? Thhhx


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@elpaso Ahoj,

 

hned jak přijedu z Itálie nasdílím

 

 


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Posted by: @elpaso

@juraj

a jedna otazka -> Monitor spotreby (ten novy) da se mu napojit aktualni cena bud z vlastni promenne (treba Current_price z NANOGREEN) nebo z optimalizatoru, coz je fajn, ale kde uvidim tu kumulovanou cenu? vsude vidim spotrebu, ale ne ceny? nebo jsem blbej? 🙂 nechapu proc by tam ten parametr/vstup meli, kdyz ho to nevyuziva

cena je vidět pokud spotřebu a CO2 posuneš doleva. Jen mám pocit, že se vždy zpětně přepočítá k aktuálně navedené ceně. V původním monitoringu se započítá od doby změny.

cena

 

 

This post was modified 10 months ago by Pigom

   
ReplyQuote
Page 9 / 18
Share: