X
Forum

Forum

Nový blok Optimaliz...
 
Notifications
Clear all

Nový blok Optimalizátor spotových cen

264 Posts
30 Users
8 Likes
19.1 K Views
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

aktuální test : screen teď 21:05

vymazal sem ve 20:30 hodnotu na vstupu 21:00

 

cena se aktualizuje v danou hodinu a ne po impulsu Tr

  

image

 

 

 


   
ReplyQuote
 JML
(@jml)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 11
 

Koukam, ten blok funguje asi stejně od první bety. Nefungoval v režimu Relative a výstup aktuálních cen ukazuje to co má na vstupu, ne to co měl na vstupu v době Triggeru. Ty ceny na vstupu mam přes Analogue Memory, spínaným těsně před Triggerem. 😉


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@jml analog Memory je řešení... ale je to zbytečné klikání navíc...

 

za mě by bylo dobré

1)v bloku vidět kdy byl aktivován (čas spuštění Tr)

2)neměnit hodinové hodnoty po zpuštění = když Ti zablbne vyčtení z OTe či NANOGREEN tak to může rozhodit logiku

3) vizualizace / graf cen daného dne - to zákazníka bude zajímat

napadá Vás ještě něco??

 

 


   
Koty007 reacted
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

Tak pánové a případné dámy, psal jsem na podporu Loxone ohledně načítání cen a toho, co mi blok udělal o víkendu. No a podle odpovědi technika z Loxone, tenhle blok není zas taková výhra.

"

blok optimalizátor spotových cen propisuje na výstup Cv, vLow, Low, High a vHigh hodnoty i bez impulzu na trigger. 

Pokud tedy hodnoty načítáte ceny ihned po tom, co jsem k dispozici i na další den, blok je zobrazí na výstupu. 

Pokud tomu chcete předejít, můžete před jednotlivé ceny předřadit analogovou paměť, která hodnoty propustí jen při impulzu, případně vyčítat z takového webu, který data drží pro konkrétní den až do půlnoci. 

Blok zatím nemá vizualizaci, do budoucna se ale pravděpodobně objeví. 

"

 Takže si blok načítá jak chce. Nedá se spolehnout na výstupy bez toho, aby člověk použil další logiku na všech vstupech do bloku


   
ReplyQuote
 JML
(@jml)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 11
 

@kostalkarel

Posted by: @kostalkarel

No a podle odpovědi technika z Loxone, tenhle blok není zas taková výhra.

To bych zase netvrdil. Blok používám od 1.1.2023 (už mně ušetřil/vydělal 😉 dost peněz). Když se nastaví Analogue Memory, tak logika funguje a v beta verzích někdy v průběhu ledna už mně začal fungovat i Demand zadávaný externě (ten mně ze začátku nešel).

Takže blok nějak funguje, má svoje mouchy (podle toho co tu čtu, Analogue Memory sem tam dal už před třemi měsíci a zatím asi nemá cenu řešit dál, když to tak maká - a bez toho stále ne), do Releasu se moc nevylepšil, ale použít se dá. Taky sem si psal s Loxone a moc sem/sme se toho nedočkali.

image

   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@jml uz jsem to taky tak udelal, ale k cemu delaj blok, ktery bez jinych bloku nefunguje spravne?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

je to trosku joke... pritom takova blbost to takhle zvrtat 🙁 skutecne nepochopitelne. specialne kdyz jde opravdu direct o penize. pokud nekdo jede na elektrinu vse (napr. ja) tak toto muze mit specialne v topne sezoni zasadni dopady

nevim jestli cekat nebo se prplat s analog memory...

BTW -> pouzivate naprimo ty jejich kvadranty na cenu? prijde mi to takove polovicate, chtelo by to jeste podminkovat absolutni hodnotou, ale samozrejme primo v bloku a ne to zas jeste jednou porovnavat


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@elpaso jj, je to dost nedoreseny. ta analogova pamet na vstupu mi funguje. Zatim testuju bez napojeneho vystupu nez budu tomuto nastaveni verit. Pak na vystup Cv dam blok Mensi nebo tam dam Status a pokud bude cena pod cca 0,8Kc se sepne bojler, pokud kolem 0 tak i nabiti baterie a dotop. to ale az od podzimu do jara


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Je to dost divny, už týden testují normální config s cenami nanogreen bez analogové paměti a každý den to bylo v pohodě bez odchylek. 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kostalkarel ja budu baterku nabijet i v lete.... loni jsem nabijel (za tehna tezce levny fix) za 2 kacky a prodaval za 10-15kc kWh 🙂 to letos asi hrozit nebude. letos u ceny pod 50hal za kWh baterku v noci urcite nabijet budu, pokud cena pres den bude zaroven vic nez 1.5KC


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@koty007 tak ja nevim teda 🙂 ja potom co jsem to tady vsechny precetl jsem se do toho vubec nepustil a cekam co bude


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@koty007 ja mam vstup z OTE. jak mi odpovedel technik z Loxone, tak vstup se aktualizuje jakmile je nova hodnota na vstupu. je mozne, ze vstupy z Nanogreen jsou aktualizovany jednou za den o pulnoci


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kostalkarel chtel jsem napsat, ze je to resitelne, ale neni protoze pull na http vstupu nastavit nelze krom opakovani (nestaci)...

nicmene pak proste technik priznava ze v tom maj chybu, protoze presne od toho je na bloku vstup Tr na trignuti nacteni novych hodnot. nez se to dela samo pri zmene.

ja pouzivam jak OTE tak NANO na vizualizaci cen na nasledujici den... vetisnou se to deje kolem 15-16h


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Tak to je něco divne, mě se ceny změní minutu po půl noci na aktuální den. Ale rozhodne ne, při vyhlášení cen někde okolo odpoledne. 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@koty007 to je jak pisu, ceny bere Nanogreen od OTE. jestli se nemylim, tak jsou rovnou v Kc, takze je Nanogreen jeste spoji s nactenym kurze a vse odesila az po pulnoci. jina sablona = jine nastaveni. jsem do teto sablony nesel, protoze je to nacitani od soukrome firmy a ma tam v nastaveni neco s jejich cenami, dal jsem to nestudoval


   
Koty007 reacted
ReplyQuote
Page 8 / 18
Share: