X
Forum

Forum

Nový blok Optimaliz...
 
Notifications
Clear all

Nový blok Optimalizátor spotových cen

264 Posts
30 Users
8 Likes
19 K Views
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@koty007 

NANO green: today

[1.65,1.44,1.37,1.42,1.37,1.42,1.38,1.65,1.77,1.55,1.23,1.23,1.1,0.64,0.35,0.37,0.75,0.98,2.36,3.05,3.08,2.8,2.6,2.56],

 

pořadí je 0:00,1:00 atd tím pádem 14 tá hodnota  = 15 h asi bych tipoval 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

pořád sem mi ale ty hodinové hodnoty nepodařilo správně rozparsovat tím pádem násobím OTE hodnoty aktuálním kurzem

 

 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

nevime cim by mohlo byt, ze se sekne cena na vystupu Cv? dopoleden jsem delal s Configem, kde jsem si navolil, ze kdyz je cena nizsi nez 1 Kc, tak se mi spusti nejake veci, coz melo byt od 13 hod. koukal jsem se ve 13 a nic. tak jsem kouknul na cenu z bloku a tam je stale 1,84, coz bylo prave v dobe prace s configem. do te doby se cena kazdou hodinu zmenila. jedinne me napada, ze si blok neumi udrzet nastaveni absolutni hodnota pri dalsim ulozeni configu?


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@kostalkarel zkus znova poslat impuls na vstupu

 

A hosd sem screen jak to máš


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@pavka28 ja prave nejsem doma a prijedu az vecer. nastesti mam u vseho možnost jeste pres casovace, tak jsem to tam narychlo navolil. vecer kouknu.


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Tak ten posun času asi nebude takový problém jak to vypadalo, OTE má na webu 24 hodnot, takže to zobrazení na jejich webu není stejné jako má NanoGreen v Loxone. Vypadá to, že to sedí tak jak jsou šablony.

image

   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Posted by: @kobra23

Jedna z těch částek se od 1.1. neplatí. Teď nevím která, ale vznikla dohoda mezi distributory a ERU, aby se to dalo rychleji do pohybu. Bohužel tyto elektroměry stejně distribuční společnosti nemají.

@kobra23 Víte to jistě? Teď jsem řešil u ČEZu výměnu z C na B a oba poplatky mají stále v ceníku platném od 1.2.23.

 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@pavka28 tak jsem šel v 17 do sauny a stále tam viselo 1,62 (nějak tak), vylezu ze sauny a je tam 3,72 což odpovídá zítřejší ceně. na vstupu Tr mám Impulz v daný čas a to na 00:00:01. Takže situace s blokem - po uložení změn v configu se sekl na ceně v ten okamžik, pak si nějakým způsobem aktualizoval data podle dalšího dne mimo impulz obnovy. Tak nějak mi to přijde divný. viz screen

SPOT

   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Zkus vstup Tr znegovat, viděl jsem to v nějaké šabloně, myslím si, že to bude tím.

image

 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@koty007 a nebude se snažit pořád dokola načítat nová data a jakmile je OTE pustí kolem 13:30 jako každý den, tak se přepíšou i ty co ještě platí pro aktuální den?


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

jo a jedna zvláštnost, které jsem si všiml, že sice jsou načtené ceny na další den a to bez impulzu, ale na výstupu nejnižší ceny za 24h je pořád aktuální pro dnešní den.


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

@kostalkarel Ani ne, když máš nastavenou period na 24hod.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@koty007 tak jsem to tak nastavil a napsal i na Loxone, jestli se s tím náhodou nesetkali. Udělal jsem si z toho výstup na blokaci braní energie z baterky a dohřátí bojleru a při hodně nízké ceně i dobití baterie, což jsem teď zase odpojil, páč bych fakt nerad nabíjel baterku místu za 0,5 Kč třeba při 3,5 Kč.


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@kostalkarel 

 

je otázka kdy si blok vůbec bere ceny... já myslel že při impulzu (denním) co mám na vstupu Tr

ale když sem si minulý týden hrál s načítáním z NANOGREEN tak sem si všimnul že když se nepodaří načíst pro nějakou hodinu tak je na výstupu Cv nesmyl (  cena z 0:00)

 

vituální HHTP vstzup se tváří že má hodnotu (ale to je z předchozího dne) - když jsem rozklik viděl sem že  nebere hodnotu (nic není zelené)

screen je ze 12 h:

image

 

to se podivovali v LOXONE na co  chci  u nového bloku vizualizaci a statistiky (hned by bylo vidět že je něco blbě - a dalo by se ladit)


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

Já mám nákup za SPOTovky až od srpna tak snad to do té doby doladí

jinak budu také nabíjet baterie za lepší ceny....


   
ReplyQuote
Page 7 / 18
Share: