X
Forum

Forum

Nový blok Optimaliz...
 
Notifications
Clear all

Nový blok Optimalizátor spotových cen

264 Posts
30 Users
8 Likes
19 K Views
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 170
 

Tak konečně mi to zprovoznili, za první 3 týdny mám vyrobených "hezkých" 70 Kč 😀 ale je fakt, že panely byly skoro celou dobu pod sněhem.


   
ReplyQuote
(@tissot)
Eminent Member
Joined: 7 months ago
Posts: 34
 

Načetly se vám na dnešek spot ceny?  Mám tohle nastavení:

 

image

 


   
ReplyQuote
(@dragot)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

@tissot Nenačetly. Akorát tam byla chybová hláška, že prý nemá přístup k internetu. Mám Miniserver gen1. Říkal jsem si, že dám restart. Ale jestli to vypadá, že stejný problém má i někdo další, tak je asi spíš chyba někde jinde.

Hádám, že bude problém na straně Loxone a nějakého jejich proxy serveru/služby, protože ta data se podle mě musí v případě Miniserver gen1 číst přeš nějaké proxy, protože OTE již nejde přímo načítat bez https - na což Miniserver gen1 nemá hw prostředky (pokud se nepletu).


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Máme stejný problém na třech instalacích miniserver G2. 


   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
 

Písal som na support Loxone a dostal odpoved:

Dobrý den, chyba není na naší straně, ale na straně OTP, se kterými v momentální chvíli komunikujeme o fixaci tohoto problému. Jako alternativu pro tuto chvíli je možné využít integraci z portálu Delta. Pro integraci je možné využít této šablony https://library.loxone.com/detail/nano-green-991/overview.


   
ReplyQuote
(@tissot)
Eminent Member
Joined: 7 months ago
Posts: 34
 

No nejde mi to na několika G1 a na G2 také ne, takže je problém jinde jak čtu níže.


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

Posted by: @dalibor

@kubrt_cz ahoj, ČEZ nekomentuji odcházel jsem od eON těsně před Vánocemi a u NG jsem od 3.1.2024 ( taky ) data bylo vidět až 4.1. mají normálně zpoždění ale jinak mám oproti Victron rozdíl +- 1 kWh jenže na grafu je poznámka že data nejsou ještě ověřena . Jinak OK

Jestli se dostaneš nějak datově k distribučnímu elektroměru, můžeš tam osadit optočlen a načítat z něj impulzy. ČEZ s tím problém nedělal, ještě to ale nemám dotažené do Loxone, ale optočlen už "bliká"

 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 170
 

@petrp Ahoj, já jsem si dal Modbus elektroměr v podstatě těsně před/za (záleží na úhlu pohledu)  distribuční... Ad optočlen - a jak se odliší dodávka a spotřeba? Délkou pulsu? Nic jiného mě nenapadá.


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

@kubrt_cz  pro každý kvadrant je jiný výstup pro impulzy, Tak že máš k dispozici 5 různých impulzů, je to na činný výkon (odběr/dodávka), jalový (odběr /dodávka) ten tě doma nezajímá. pátý impulz je časový, start čtvrthodiny - ještě by tam mohl být tarif, ale ten dávají přes relé.


   
ReplyQuote
Page 18 / 18
Share: