X
Forum

Forum

Nový blok Optimaliz...
 
Notifications
Clear all

Nový blok Optimalizátor spotových cen

264 Posts
30 Users
8 Likes
19 K Views
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@elpaso ahoj  mě na androidu jede MS1 i MS2


   
ReplyQuote
(@jakub-dev)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 6
 

Ahoj, stejny problem (iOS, MS1), az dnes…

BA8EB4B5 FC19 4C98 88CF 67C4CAE9C813
This post was modified 6 months ago by jakub.dev

   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

Zdravím,

 včera jsem si nastavil OTE vstup a aktivoval vizualizaci. Do této doby jsem ho měl skrytý. V appce v telefonu se mi ukazuje cena i graf jak jsou scany v blogu, ale v PC (windows) je apce pouze nápis a po otevření řádkový výpis.

 nevíte jak udělat, aby i v PC byl graf a vidět cena?

Díky


   
ReplyQuote
 Styx
(@styx)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Ahoj, pokud použiju režim Epex Spot/OTE, je nutné pro načtení použít Impuls v daném čase (Trigger), nebo provede Loxone automaticky v intervalu, jak je popsáno v nápovědě? Děkuji.

Snímek obrazovky

 


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 51
 

@styx Provede sam, impulz uz neni treba.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

impulz je treba na propocet DEMAND/PERIOD...

coz me privadi na otazku -> kdyz vlezu v appce do toho bloku skrz to "A" vpravo, tak se da demand/period zmenit a zapnout automatiku. to je cele divne, protoze to vypada ze ta automatika neni zapnuta, ale je 🙂 plus kdyz to clovek zmeni a odklikne, tak blok v loxconfigu zustane nezmenen -> vi/chape nekdo jak toto funguje?

 


   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
 

Za mňa to je celé trochu zmätočné. Ak mám Period = 24 a Demand = 4 a pustím impulz 0:00. Tak mi v najbližších 24hod vyberie 4 hodiny s najnizšou cenou a zapne "automatiku".

Počas tejto automatiky to potom v stanovený čas (keď nastala jedna zo 4 hodín z najnižšou cenou) aktivuje výstup O (calkovo 4x počas 24hod).

Problém je, ako píšeš, keď do toho zasiahneš tým, že zrušíš automatiku (Stop Automatic) a zmeníš parametre Period a Demand. Predpokladám že až do vtedy kým zasa nezapneš automatiku alebo ju nezapne automaticky impulz u mňa v čase 0:00 tak O nebude spínané a blok sa resetuje.


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
 

Taky s tím teď trochu zápasím, tedy řeším jak to nastavit aby to dávalo hlavu a patu. Do včera jsem to měl s impulzem na 15hod, kdy jsem si myslel, že je to navázané na načtení spotu, nyní jsem změnil také na půlnoc. K čemu využíváte "Nejlevnější hodiny"? Já to mám čistě na ohřev TUV, nějaké další tipy?


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 51
 

Vnimam to podobne (zmatek). Chvilku jsem mel dojem, ze kdyz v tom bloku tu automatiku jakoze zapnu, tak jakmile se vykona, tj. probehnou ty nejlevnejsi hodiny, kdy je na O vystupu 1, tak se ta automatika jakoby vypne a v appce bych ji mel znova zapnout na dalsi 24 hodin periodu. Ale jak pise eplaso, automatika je zapnuta po celou dobu. Zatim to pouzivam jenom na situace, kdy mezi 23:00-6:00 rano cena klesne pod 0.1kc/kWh, tak na hodinu zapnu nabijeni baterky, kvuli ranni spicce. 


   
ReplyQuote
 JML
(@jml)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 11
 

Já to mam na komplet topení (elektrické podlahové), algoritmus spočítá Demand a v dané hodiny to topí (plus TUV).


   
ReplyQuote
 Styx
(@styx)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Jsem z toho zmatený. Mám MiniServer1 a MiniServer2. U obou jsem odstranil Trigger. Předtím se již do MS1 načetli ceny na zítra u MS2 nikoliv. U MS1 ceny na zítra vidím u MS2 ne. Znamená to, že jsem prošvihl impulz od Loxone? Pokud ano, jak aktuální data načtu? I když jsem vrátil Trigger, do MS2 se mi aktuální ceny nenačetli. Co jsem nepochopil? Děkuji.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

TR je naprosto mandatory na vypocet tech demand_hours. Jakmile se sahne do nastaveni v aplikaci tak se to vypocita znovu... bohuzel se to neulozi do bloku v loxconfigu takze bych ocekaval, ze o pulnoci se to znovu vypocita pri impulsu na Tr

toto jsem tedy nekontroloval skrz blok meric, ale tu prvni cast ano... a opravdu jsem mel pri demand=12 z 24 nacteno 12h vykonu


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Ahoj, po páteční Vodnické hospodě jsem si jen tak, jestli "to" funguje, vložil blok do Loxplánu. Nechci teď nic komentovat spíš mi jde o vaši radu / zkušenost a to:

- u koho máte sjednanou dodávku el. ve spotovém režimu ?

FVE Victron mám zatím pořád na ostrov, baterka efektivně 17 kWh. Nemám přidělený výrobní EAN jen zarezervovaný.

Díval jsem se na Nano Green a také na bezdodavatele .

Musím vyřešit nového dodavatele od 1.1.2024 a zatím mám nabídky od e.ON a také ČEZ. V podstatě za stejné  love ( Kč ). V článku "oprav ( si) dům po babičce" se rozepisuji o celkové mojí situaci.

Nano Green se prsí s automatizaci parametrů FVE podle spotu a počasí pro Vicrton a Solax,  ale asi by to šlo (za)řídit přes diskutovaný blok a to včetně zapínání TČ NIBE. 

Jste někdo tak daleko, že máte výše popsanou konfiguraci v Loxplánu funkční a jste ochotni se podělit o řešení ?

Nebo aspoň...  koho byste doporučili jako spotového dodavatele? 

Díky 🙂 


   
ReplyQuote
(@dragot)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

@dalibor 

Ahoj, také od 1.1.2024 chci přejít na spot. Udělal jsem si takové malé, velmi rychlé, porovnání. A nejspíš to zkusím u Pražská Plynárenská. Ještě teda čekám na jejich smlouvu, kde zapomněli Koeficient navýšení spotové ceny. Ten by měl být cca do 350-400, ale konkrétní číslo nemám. Neplatí se u nich žádný paušál. 

Díval jsem se na:

  • bezdodavatele
  • bidli
  • nanogreen
  • electree
  • ppas
  • hanackaplynarenská (mají zajímavé ceny, 82,28 měsíčně + 242,-- za MWh, ceny s DPH)
  • tedomenergie
  • prvniceskaenergie

Pokud máte někdo nějaké zajímavý tipy, nebo zkušenosti, budu rád, když se o ně podělíte 🙂

 

Díky


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
 

@dragot doporucuji se podivat na reference, jak se tyto hlavne mensi firmy chovaji k zakaznikum. je toho docela dost na FB ve skupine Fitovoltaicke elektrarny. rovnou bych vyskrtnul Prvni ceske energii, s tou ma spousta lidi problemy a chteji na ni podat podnety ERU


   
ReplyQuote
Page 15 / 18
Share: