X
Forum

Forum

NFC Tag na akci zha...
 
Notifications
Clear all

NFC Tag na akci zhasnout/rozsvitit

22 Posts
7 Users
3 Likes
1,926 Views
 Kid
(@kid)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18
 

@l A jak jsi to tedy nakonec vyřešil? Udělal jsi si virtuální vstup a tím tagem řídíš ten virtuální vstup nebo jsi nějak zeditoval záznam v tom tagu?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj,

ozivim toto vlakno, protoze mam velmi podobny use-case jako Ludek.

 

Chci mit NFC tag v aute pro moznost zavrit/otevrit vrata pomoci telefonu.

Jak Loxone donutit, aby zavrena vrata otevrel a otevrena vrata zavrel pomoci jednoho NFC tagu?

 


   
ReplyQuote
(@signoflife)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

Jde to udělat celkem jednoduše. Elektronika vrat obvykle mívá externí vstup třeba na tlačítko nebo klíč. Na tenhle vstup připojíš relátko z Loxona a to relé ovládáš NFC Tagem. Na elektronice vrat pak bývá možnost nastavit několik variant sekvencí, co vrata dělají při každém impulsu z externího relé. U mě je tam třeba otevřít/zastavit/zavřít/otevřít. Funguje to spolehlivě.

This post was modified 2 years ago by Signoflife

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

@l-adamek 

Nepraktické.

Řeším to hlasovým příkazem do telefonu nebo hodinek. Neřeším zda mám jiné auto, zda mě veze někdo jiný ve svém autě, nebo přicházím pěšky. 

Otevírám hlasem branky, bránu, vrata. 

Tagy byly dobré tak před 10 lety. 


   
ReplyQuote
(@signoflife)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

@kobra23 Proč ne, každému vyhovuje něco jiného. Já to mám takto již mnoho let a pro případ jiného auta mám v mobilu na ploše zkratku, které Loxon vydal nedávno. Osobně jsem si zatím nenavykl užívat hlasové funkce, ale třeba mě to také chytí.... Ale hlavně to umí jen nakousnuté jabko a to také neužívá každý.

This post was modified 2 years ago by Signoflife

   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@kobra23 

Souhlasim, ze hlasove ovladani je jednodussi. Ale od Apple doma nic nechci a Loxone nativne jine hlasove ovladani nepodporuje.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Nějak mi nedošlo, že ještě všichni nepoužíváte Apple. 


   
Dav and Richard reacted
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: