X
Forum

Forum

NFC Tag na akci zha...
 
Notifications
Clear all

NFC Tag na akci zhasnout/rozsvitit

22 Posts
7 Users
3 Likes
1,925 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Cau, vlakno o NFC se dost zvrtlo, tak zakladam nove, ciste, prosim, drzet se kontextu ;-).

Dorazily mi z ciny NFC tagy, funguji pekne. Bohuzel, bud sem natvrdlej, nebo je opet natvrdlej Loxone ;-).

Da se udelat NFC tag tak, aby umel rozsvitit i zhasnout? Kdyz dam v app zaznamenat akci, tak si ulozi, ze se jedna o rozsviceni, ale zhasnuti pak uz neudela. 

Jde nekde misto "on" mu rict, ze ma udelat "toggle"?

Diky


   
Quote
Topic Tags
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Neodpovím, ale přidám taky otázku k NFC. Jsem přesvědčený, že šlo nahrát na jeden NFC tag víc příkazů za sebou. Měl jsem nastavené odstřežení a otevření garáže. Pak to ale přestalo fungovat a při novém nahrání mi funguje jen jeden příkaz. Neví někdo, tak zadat víc postupných příkazů?

 

Díky

 

Stačilo se vykecat a už se mi to vyjasnilo, víc příkazů jsem nepotřeboval. Asi to ani nejde a nikdy nešlo. Jen jsem asi půl roku žil v domnění, že se něco v aplikaci změnilo.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Jinak k tomu původnímu dotazu. Jediné, co mě napadá je udělat virtuální tlačítko připojené do bloku osvětlení a klikat na něj. Takové řešení trochu přes hlavu. Možná ho dát do virtuální místnosti NFC, aby nepřekáželo ve vizualizaci.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@_petr_ diky za tip. pokud to nepujde jinak, tak to udelam. Ale prijde mi to teda jako dost nedomyslene/nedodelane, pokud nejde takova zakladni vec ;-(


   
ReplyQuote
 zip
(@zip)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 16
 

Akorát jsem to včera řešil, je potřeba si upravit ten příkaz co uloží loxone appka do tagu.

Ona totiž neumí když je to jenom vypínač udělat toggle, vždycky tam uloží rozsvícení nebo zhasnutí (změna nálady changeto).

Takže když si to v tom tagu změníš changeto/"IDnalady" na plus, tak to dá další náladu a funguje to.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

no to mne presne napadlo to zmenit z on na toggle, jenze ja nevim jak to vyeditovat.

kdyz dam nacist tag, tak to tam vidim "command"="on", ale nejde to nijak zmenit, je tam jen akce Erase Tag a Write Protect Tag.

Ted sem to chtel pro jistotu jeste zkusit, ale pro zmenu mi to pise "This tag doesn't have enough memory". Delaji to vsechny tagy, i nove, i po tom co je smazu. Tak nevim ;-(


   
ReplyQuote
 zip
(@zip)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 16
 

to neuděláš Loxone aplikací, já to dělal na adroidu pomocí NFC Tools

Taky je docela rozdíl jak velký sis ten NFC tag koupil, ty nejmenší čipy ani nestačí na to aby se tam vlezly delší loxone příkazy, taky jsem musel objednávat větší...

Jo, ty příkazy tam musíš poslat podle Structure File tvojí verze loxone configu, já to dělám na verzi 10


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@zip tak ten NFC Tools jsem prave taky zkusil, prepsal sem ON na TOGGLE , ale pise mi to neznamy prikaz. ale ted premyslim, jestli to nahodou neni PULSE a ne TOGGLE.

Ale co nechapu, proc nejdriv na to zapisovat slo a ted to nejde. Netusil sem, ze maji ruznou kapacitu, ale stejne, kdyz to nejdriv fungovalo, tak by melo i ted ne? 😉 Delam porad stejne tlacitko.

to leda ze by se tam veslo ON a OFF uz ne.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067

   
ReplyQuote
 zip
(@zip)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 16
 

I to je možné, mě se to tam taky nevešlo o pár bajtů. Ověřit si ty příkazy můžeš třeba noderedem, stejný princip.


   
ReplyQuote
 zip
(@zip)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 16
 

to máš ty nejmenší, já pak bral

tyto

888 bajtů


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

vemu, diky.

Jeste dotaz, mam ty NFC Tools (takove hnede, nahore jsou zalozky READ, WRITE, OTHER, TASKS).

Da se v te free verzi nejak vyeditovat ten zaznam, abych to vyzkousel? nebo pouzivas jen tu placenou?

Vidim tam nactena ty data, muzu to otevrit, ale nevidim tam nikde edit.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

tak uz mi to jede, nakonec to delam pres TagWritter, tam to jde editovat.

a mas pravdu, ze tech 144B je fakt tesne, takze staci 2 znaky navic a nevejde se to. 

Objednal sem ty 888B, tam uz bude mista dost.

Dik za nakopnuti


   
zip reacted
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

Děláš to tak, že tag se chová tak, jako když stiskneš plus, takže další scéna, nebo si zvládnul zapnutí/vypnutí konkrétního světla?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Tady sem resil jen tlacitko, se scenama je jina spousta radosti.

u sceny lze sice pristupovat na konkretni vystup svetla, jenze soudrzi z NDR implementovali jen on/off a ne pulse prikaz, ktery umi napriklad Button. Takze na urovni NodeRED to lze resit tak, ze si pamatujes posledni stav a ten pak negujes, ale do NFC tagu to nedostanes.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: