Forum

Forum

řízení DMX světla b...
 
Notifications
Clear all

řízení DMX světla bez bloku osvětlení

11 Posts
3 Users
0 Likes
672 Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Mám ve skleníku pěstební LED pásek (červené+modré LED), které řídím přes DMX (0-100%). A chtěl bych je zapínat / vypínat (stačí mi jen 0% a 100%) podle prostorové teploty, a intenzity světla. Pokud bude splněna min. 1 podmínka mají světla zhasnout, jinak budou svítit. Vcelku jednoduché. Nejsem toho ale schopen docílit.

Logika vyhodnocení (teplota + světlo) mi na výstupu dává trvalou 1 nebo 0. Jak nejjednodušeji podle toho ale mám spínat DMX výstup?

Napadlo mě použít monoflop (stav ZAP), kterým zapnu v bloku osvětlení výstup na 100% a negovaný monoflop (stav VYP), kterým restuji blok osvětlení. Zdá se mi to ale dost složité - není jednodušší cesta (ideálně bez bloku osvětlení)?

 

DMXsvetlo

   
Quote
Topic Tags
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Vzorec x 100.
0 = 0
1 = 100
alebo oprava na aktore DMX
0 - 0
1- 100


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

0 a 100 jsem zkoušel ale nešlo to. Mám pocit, že DMX rozeznává pouze hodnoty v %, nikoliv pouhé číslo. 

A nastavení aktoru DMX - kde se tohle dělá? V jeho vlastnostech nic takového není...

DMXaktor

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Mas to vytvorene ako RGBW?
Vytvor to jednotlivo , kazdy kanal zvlast.
Nastavenie 

image

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Mám to jako smart aktory.

Mám si tedy přes menu nahoře vytvořit nový DMX aktor RGB a W (žádný jiný RGBW nemám) a jemu ve vlastnostech vybrat Typ aktoru Standard?

image

Pak mi to vytvoří 2 DMX zařízení (1. RGB a 2. W). A opravu můžu nastavit pouze na zařízení W.

image
image

Pak ale nevím, jak na DMX modulu (mám 3-výstupový RGB) přiřadím jednotlivé výstupy...


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Ides nato moc zlozito.
Vytvoris 2x jedno kanalovy aktor(standart). Zadas kanaly kam mas pripojenu  tu cervenu a modru.
Na kazdom urobis tu opravu.
Vystup logiky co mas 0/1 pripojis na obydva.

Edit: este obr.

image

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Á díky moc, už sem konečně pochopil! Súúpr, už funguje 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Co pěstuješ? 🌻


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Zkouším zeleninu (saláty, ředkvičky, mrkev) jestli by se jí už chtělo růst. A kupodivu i roste 🙂

Tohle je už týden stará fotka, teď se mi to tam už pěkně zelená. Topnej káblík mi tam udržuje min. 10°C i při největších mrazech a když zasvítí slunko, tak je tam přes den i 20°C.

IMG 20210115 142652

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Hustý, budeš připraven na Covid apokalypsa 7. 👍 

Má na to, že tomu svítíš fakt vliv?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Když to lezlo ze země tak ne (krom toho že i ty LEDky trochu topí), ale teď už se to tam vesele zelená takže věřím že to tomu trochu pomáhá růst. Jen bych propříště ten topný kabel dal přímo do země (a ne na povrch) - rovnoměrněji by se tím prohřála hlína. Takhle mi nejdřív vyrostlo zelený jen kolem kabelu a až po pár dnech začalo růst i jinde a je trochu menší...


   
ReplyQuote
Share: