X
Forum

Forum

Nápad pro vylepšení...
 
Notifications
Clear all

Nápad pro vylepšení Loxone config

6 Posts
3 Users
1 Likes
1,428 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Zřejmě každý z nás nejednou narazil na problém co by v Loxone potřeboval a co mu chybí. Mě například teď (a nejen teď) chybí funkce podmíněného zobrazení prvku v app. 

Jednalo by se o funkci podmíněného zobrazení prvku ve vizualizaci.

Nejlepší řešení by bylo vytvořit digitální vstup, který by povolil resp. zakázal zobrazení prvku.
Například - v mém případě bych chtěl použít radiobutton, ve ktrém bych dal 3 možností přepnutí ON/OFF/AUTO.
ON - způsobí trvalé zapnutí zařízení, OFF jej vypne a pokud bych radiobutton přepnul do pozice AUTO, výstup z radiobuttonu by mi automaticky zobrazil ve vizualizaci časovač. Jinak by se časovač vůbec nezobrazil.
Vím že to jde pomocí vstupu "disable" ale ten způsobí akorát to, že uživatel nebude moci časovač použít - ale bude ho vidět ve vizualizaci.
Nevím jakým způsobem se provádí aktualizace právě otevřené stránky ve vizualizaci ale určitě by si taková funkce našla příznivce. Vzhledově by šlo o "čistější" menu pro ovládání. Takto když zákazník vidí časovač, který nemůže nastavit, tak bude volat proč? Tento digitální vstup by zpřehlednil menu. V podstatě by se jednalo o vyvedení zaškrtávátka "Povolit ve vizualizaci" ve formě digitálního vstupu.
To je obecné a jednoduché řešení. Daleko komfortnější by ale bylo vytvoření PODKATEGORIÍ, u kterých by se dalo nastavit podmíněné zobrazení ve vizualizaci. To by se jednoduše daly všechny prvky, které chci podmíněně zobrazit do některé z podkategorií a pak jí na základě splnění určitých logických kritérií zobrazit. 
Tento text jsem poslal do Loxone. Máte někdo lepší nápad?

   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

Tak to jsem zvedav co ti odpovi. Za sebe tipuju odpoved typu "toto neni potreba, zasedively prvek staci", pripadne "dodejte dokumentaci externiho systemu, kde bude presne videt proc to potrebujete a my to predame do rakouska"


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No já s nimi řešil něco jiného a samozřejmě mě nepomohli. Trošku jsem se ale rozepsal a odepsali mi, jestli bych to mohl více popsat. Tak jsem jim napsal tohle a zároveň mě napadlo, že třeba někdo přijde na něco ještě sofistikovanějšího 🙂

Ony by se pomocí tohoto daly v podstatě vytvářet různá podmenu. No je mi jasné že to zní jednoduše. Z pohledu programátora to bude jako velký zásah, takže asi nic no...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak už odpověděli 🙂 Jednoduchost asi znamená opatrně zapnout a vypnout. 

Dobrý den,

Vaše vylepšení pomůže těm, kteří se nedrží našich doporučení o jednoduchosti.

Určitě to není směr kterým se chceme vydat.

Váš blog jsem zběžně prošel, nevím zda je to jeho účel ale informace v něm mohou vést k problémům a diametrálně se liší od oficiálních doporučení a postupů.

Jistě chápete že se na něčem takovém nechceme podílet.

 


   
vlne reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

;-))). Neprekvapili.

 

Oni se proste budou divit, az jim ty lidi vsichni odejdou jinam


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak ja som to este nesundal zo stolu a uz teraz viem ze na ich app-ku zvysoka kaslem a spravim si asi vlastnu. Uvidime co bude za par rokov a kam sa tymto pristupom dostanu.


   
ReplyQuote
Share: