Forum

Forum

Naklápění žaluzií
 
Notifications
Clear all

Naklápění žaluzií

29 Posts
11 Users
1 Likes
5,017 Views
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
Topic starter  

Díky všem za tipy. Budu laborovat.

Můžete mi prosím postnout screenshoty s parametry, jak máte žaluzie nastavené vy? Zajímá mě hlavně TI, Tr, Tdt, Tot.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
 
Posted by: kobra23
Posted by: dan.bed

Vzdyt je na to primo blok automatickych zaluzii. Nastavil jsem casy jizdy nahoru/dolu/do vodorovna, sirky lamel a vzdalenosti, zemepisnou sirku/delku a uhel vuci severu, a funguje to genialne. Jak se slunko toci, zaluzie sama priklapi aby nesvitilo do pokoje a neprehrival se. Az odejde slunku z uhlu, tak se daji do vodorovne polohy.

To jsi opsal z brožury o Loxone, ne? Protože dle mnoha uživatelů je realita jiná.

Já to používám hodně na jednom okně a taky se mi to podařilo dostrkat do stavu, kdy to opravdu stíní jen tak, aby nesvítilo slunce dovnitř, ale jinak je zataženo co nejmíň. Ještě tam je dost prostoru k doladění (z mé strany), protože od určitého úhlu by to už stínit nemuselo atd., ale v zásadě to funguje jak Kobra a reklamní materiály píšou

Spíš by to chtělo nějakej podrobnej návod, jak to celý nastavit. Časy naklápění jsem měřil např tak, že jsem natočil pohyby na video a pak to v počítači pouštěl snímek po snímku, snažil se určit přesnou (s přesností na 1/30s nebo kolik FPS to video mělo) délku těch daných intervalů.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Tady je priklad jedne zaluzie. Ale nebral bych to jako bernou minci, kazdou zaluzii mam trosku jinak

Screenshot 2018 08 08 10 58 55 015 com.loxone.kerberos

S tou kamerou je to trosku zradne v tom ze celkovy cas jizdy z 0% (lamely vodorovne) do X% = Tl + Tdt + X% * Tr + Tot

Nejzasadnejsi je nastavit dobre Tr a Tdt (Tdt = cas kdy je jiz slyset motorek, ale zaluzie se jeste nepohla)


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
Topic starter  

@nksh Díky moc, jdu laborovat 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

A proto budu mít rolety 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@NKSH - čím prosímte meris ty parametry v řádech desetin sekund?

To je snad nemožný zmerit.. 

A jaký máš typ motoru? 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
 

Taky si myslim, ze to snad nejde zmerit jinak nez videem a odpozorovanim a odposlechem z nej pri krokovanim po jednotlivych framech. Plus pak by to mozna chtelo prave nejakej navod - pokud vam zaluzie delaji to a to, znamena to ze mate tu a tu hodnotu moc velkou/malou. Aby se to dalo takhle vyladit.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

To je samozrejme nemozny to takhle presne nastavit podle oka - ucha. Nejdriv nahrubo pomoci napr. kamery, a pak nasleduje dlouhe ladeni metodou pokus / omyl 🙂

Jinak jsem asi urazil boha automaticke zaluzie - dnes se to zase cele zatahlo kdyz nemelo (prvne po x-tydnech 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 
Posted by: nksh

Jinak jsem asi urazil boha automaticke zaluzie - dnes se to zase cele zatahlo kdyz nemelo (prvne po x-tydnech 🙂

Asi mu byl takovej čuďas, že se na to vykašlal a rači to zatáh 🙂


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Ahoj, řeším relátka pro žaluzie. Když mám X žaluzií, měl bych logicky použít X*2 relátek. Je tu ale ještě jedna teoretická možnost, a sice použít X+1 relátek (každá žaluzie jedno relátko + jedno globální relé na přepínání směru jízdy všech žaluzií). Pak ale samozřejmě nepůjde v jednom okamžiku pohybovat ruznými žaluziemi v opačných směrech ... a já nevím, zdali a jak často taková situace může nastat? Ušetřit 7 relátek je při astronomické ceně žaluzií samozřejmě blbost. Nicméně nezkoušel jste to někdo? Hejbá to automatické stínění všemi žaluziemi současně nebo ne?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 
Posted by: Stingray

Ahoj, řeším relátka pro žaluzie. Když mám X žaluzií, měl bych logicky použít X*2 relátek. Je tu ale ještě jedna teoretická možnost, a sice použít X+1 relátek (každá žaluzie jedno relátko + jedno globální relé na přepínání směru jízdy všech žaluzií). Pak ale samozřejmě nepůjde v jednom okamžiku pohybovat ruznými žaluziemi v opačných směrech ... a já nevím, zdali a jak často taková situace může nastat? Ušetřit 7 relátek je při astronomické ceně žaluzií samozřejmě blbost. Nicméně nezkoušel jste to někdo? Hejbá to automatické stínění všemi žaluziemi současně nebo ne?

Nehejba to zároveň, dokonce ani v pripade ze mas okna na stejny stranu a bez překážek. Bere to v potaz vic faktoru. Takze určitě 2 rele,vubec bych otom dal nepřemýšlel. Cena nejakch udp releay boardu je směšná. 


   
Stingray reacted
ReplyQuote
(@marwal)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

Jak řešíte aktivaci Tr aby se přepsala hodnota AQ na výstupu pouze při změně polohy rolet?

Už jsem si poradil a myslím že to je funkční. Posílám hodnotu z AQ do analogového hlídacího psa na horní a spodní práh TU, TL a porovnává to s hodnotou virtuálního vstupu. Pokud se liší, pošle jedničku z Q na TR.

loxone poloha žaluzií
This post was modified 4 years ago by marwal

   
ReplyQuote
(@marwal)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

Jak řešíte aktivaci Tr aby se přepsala hodnota AQ na výstupu pouze při změně polohy rolet?

Už jsem si poradil a myslím že to je funkční. Posílám hodnotu z AQ do analogového hlídacího psa na horní a spodní práh TU, TL a porovnává to s hodnotou virtuálního vstupu. Pokud se liší, pošle jedničku z Q na TR.

loxone poloha žaluzií

   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Pekna sestava, akorat ze vstup All tohle umi taky (zaluzie se hnou jen pri zmene hodnoty 😉 


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: