X
Forum

Forum

Naklápění žaluzií
 
Notifications
Clear all

Naklápění žaluzií

29 Posts
11 Users
1 Likes
5,132 Views
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
Topic starter  

Ahoj,

jak řešíte naklápění žaluzií do přesné polohy? Koukal jsem, že se přivede analogová hodota na vstup AIl, ale když jsem to tam zkoušel pouštět výběrovým přepínačem, tak se to pohybovalo nějak chaoticky. Chtěl bych v případě, že chci bych chránit před sluncem, naklopit třeba na 80%, aby slunce dovnitř nemohlo, přitom tam bylo světlo.

Předem díky V.


   
Quote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já na to používám přímo funkci bloku žaluzií - shade (zastínění). Natočí to lamely do vodorovné polohy, což mi v 90% případů stačí. Pokud to nestačí (brzo ráno) tak žaluzie ručně přenastavím tlačítkem na stěně.


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
Topic starter  

Jj, to znám, ale to nestačí, resp. je to dobré přes zimu, ale ne teď, když slunce smaží jak o život. A obíhat místnosti se mi fakt nechce, když je na to přímo funkce 🙂


   
ReplyQuote
(@dan-bed)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 5
 

Vzdyt je na to primo blok automatickych zaluzii. Nastavil jsem casy jizdy nahoru/dolu/do vodorovna, sirky lamel a vzdalenosti, zemepisnou sirku/delku a uhel vuci severu, a funguje to genialne. Jak se slunko toci, zaluzie sama priklapi aby nesvitilo do pokoje a neprehrival se. Az odejde slunku z uhlu, tak se daji do vodorovne polohy.


   
ReplyQuote
(@xpumpa)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 30
 

Zeptam se ted blbe, zaluzie nemam, ale jak funguje to naklapeni, jsou na to specialni tlacitka, nebo se vse dela jen dvema (nahoru/dolu) s tim ze pri opacnym posuvu se nejdrive naklopi zaluzie a pak teprve sjizdi/vyjizdi ? Diky.


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
Topic starter  

@dan-bed Tobě to funguje geniálně? Tak to jsi asi první 😉 Já to ladil hodně dlouho, ale v praxi to většinu času zbytečně stínilo nebo naopak nestínilo, když mělo. 

Každopádně chci používat ten vstup AIl a řídit si to manuálně, proto jsem založil tohle vlákno...


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
Topic starter  

@xpumpa Motor točí buď doleva nebo doprava, takže nejdříve se lamely naklopí a když je pohyb delší, začnou jet nahoru nebo dolů. Žádná samostatná tlačítka na naklápěí nejsou...


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Jestli Ti nefunguje vstup Alp tak to jsi to moc dobře nenaladil 😉

Cil je nastavit hodnoty tak, aby to chodilo plynule treba po 15% od 0% do 100% a zase zpet. A zaroven aby lamely okolo hodnoty 85% nebyly uplne u sebe.


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
Topic starter  

Dík za poznámku, ale nejde mi o Alp, ale o AIl. Takže jsi mi moc nepomohl...

Všechno funguje, jak má, jen prostě nevím, čím poslat % hodnotu toho, jak mají být lamely natočené, protože výběrovým vypínačem to nešlo.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Sry samozrejme jsem myslel vstup All. 

Jinak radiobutton a jeho vystup Aq + vzorec


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

@vlada

Ja pouzivam toto (zjednoduseny priklad):

zaluzie

Tj. trik spociva v analogove pameti. Tento napad pochazi z tohoto fora mimochodem 🙂

Jen je potreba pocitat s tim, ze Loxone kvuli kumulujici chybe obcas zaluzie kompletne zacloni. Coz mi nedava moc smysl, cekal bych, ze zacloni (tim si vymezi vychozi bod) a pak znovu nastavi cilovou polohu. Ne. Nekdy proste zacloni naplno. Deje se to, pokud opakovane nastavuju nejakou cilovou hodnotu 0 < x < 100. Pokud jednou za cas sam polohu resetnes plnym zaclonenim, je to spolehlivy. Dalo by se to asi osetrit zkontrolovanim vysledne hodnoty, ale to se mi zatim nechtelo. Uz tak je to jak pavucina, ta stranka s zaluziema.

S timto mam v loznici ruzny rezimy podle casu, venkovniho svetla atd. Treba v noci privreno kvuli vetrani, rano pred svitanim zaclonit a pak znovu skvirky na vstavani. Jsem s tim spokojenej.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Pokud se ti to po opakovanym prepinani mezi 0 - X - 100% zcela zacloni, mas pravdepodobne prilis velkou jednu z hodnot Tot / Tr. 

Co pomohlo me bylo vyladit zaluzie na tech cca 85% tak aby tam byla i po x pokusech stale zretelna mezera. Od ty doby konecne funguje automatika na 1. 

 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Diky za tip!


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 
Posted by: dan.bed

Vzdyt je na to primo blok automatickych zaluzii. Nastavil jsem casy jizdy nahoru/dolu/do vodorovna, sirky lamel a vzdalenosti, zemepisnou sirku/delku a uhel vuci severu, a funguje to genialne. Jak se slunko toci, zaluzie sama priklapi aby nesvitilo do pokoje a neprehrival se. Az odejde slunku z uhlu, tak se daji do vodorovne polohy.

To jsi opsal z brožury o Loxone, ne? Protože dle mnoha uživatelů je realita jiná.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Presne. Ono to "out of the box" nejak stini, ale pro nekoho to je nepouzitelne.

Jinak perlicka - Loxone vubec nebere v potaz sirku lamely a vzdalenost mezi nima. Nechapu k cemu to v tom bloku je.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: