X
Forum

Forum

Nahrada za LOXONE I...
 
Notifications
Clear all

Nahrada za LOXONE IR Control Air a Remote Air

15 Posts
6 Users
1 Likes
2,315 Views
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Protoze jsem nedavno koupil nove AVR a uz jsem mel i predtim 3 DO, premyslel jsem, jaky bude nejlepsi univerzalni DO. Jelikoz jiz jsem mel doma jeden Logitech Harmony 525,chtel sjem poridit stejny, bohuzel jiz se neprodava.

Nastesti jsem narazil na Logitech Harmony smart control a hledal jestli je jednoducha cesta integrace. Odpoved znela ANO.

 Takze za cenu 1700,-Kc nejenze konecne staci jen 1 DO na ovladani TV, AVR,Satelitu a dalsi IR veci,ale tyto diky Logitech harmony smart control jdou ovladat i pres loxone.

hub

Ta cerna krabicka je logitech HUB, ktera diky node-red, lze velice jednoduse integrovat do loxone a tedy vse co jde nastavit/ovladat na DO, jde i nastavit do Loxone, samozrejme to ma i vlastni mobilni APP, kterou to lze dale ovladat s vice moznostmi.

HW:

Logitech harmony smart control( nebo vyssi verze), RasPi(nebo linux masina), kde pojede node-red, doinstalovat contrib pro loxone a logitech harmony. A to je vse, Logitech hub je bohuzel jen na Wifi, ale zatim jede na 100%.

Jelikoz DO od logitech harmony bezi na RF a ne IR, je dosah cca 30m, samozrejem kazdou zdi, je dosah krute snizeny,takze se nemuze primo rovnat Remote AIR ovladaci od Loxone,ale v ramci jedne mistnosti je to 100%. Logitech HUB ma primo v sobe IR vysilac a prijimac(lze naucit kody, ktere nema logitech v databazi), takze lze umistit kde je AVR a satelit, dale je k nemu mozne pripojit 2 dalsi IR vysilace a ty umistit dle potreby k dalsim zarizenim, dosah je uctihodny i bez primeho namireni na zarizeni.

Logitech Harmony Smart Control


   
MartinB reacted
Quote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

A je teoreticky mozna pouzit jej i opacne - ovladac pouzit na ovladani veci v dome (svetla, zaluzie, audio,...)?

Napr. Po stisku nejakeho tlacitka by mi stahl vsechny zaluzie v obyvaku? Samozrejme pres Loxone.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Samozrejme, DO lze ovladat cokoliv co je v loxone(zasuvky,svetla,zaluzie atd..) Vyzkouseno a jede to dobre. Proto i ten popisek za Remote Air.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Můžeš dát prosím typ kde koupit?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  
Posted by: Pavel

Můžeš dát prosím typ kde koupit?

Odkaz je dole pod postem.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Objednal som. Tebe to šlo na preclenie?

Robil som nejaké pokusy s DIY blasterom postavenom na ESP8266 ...a fungovalo to, ale bolo to dosť citlivé na polohu IR LED, dúfam že tu to bude lepšie. ( https://github.com/mdhiggins/ESP8266-HTTP-IR-Blaster)


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Celnici mi to nechali projit v pohode, slo to UPS z USA ale v CR to dorucovala nasledne uz ceska posta. Za me to je fakt super, mam to 6m od AVR,satelitu a TV, satelit je dokonce schovanej za stredovym repro od AVRka,takze prima viditelnost tam neni a jede to na 100%. Takze ani nemam pripojene ext. IR, ale kdyby to delalo probemy, muzes pripojit IR, pripadne jeste druhe(podle me bude fungovat jakekoliv) a mas poreseno. Ja primarne chtel jen mit jeden dalkovy ovladac, ale kdyz uz byla i moznost pripojit o loxone, tak proc toho nevyuzit 🙂 Napr pro ovladani stmivani svetla nebo zaluzii je dalkovy ovladac 10x pohodlnejsi nez, jit pres tlacitko na zdi. 

Verze Logitech Harmony Companion All In One ma primo tlacitko na svetlo a zasuvky, tak premyslim, ze koupit jeste i to a stavajici hodim do loznice, tam se to taky shodi. Nebo staci jen prikoupit dalkovy ovladac, umi to mam pocit az 8 ovladacu.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Tak balíček došiel bez preclenia, čomu nechápem, ale teším sa.

Hardvérovo je to solídna záležitosť, tak ergonomický a materiálovo príjemný ovládač som dávno nedržal v ruke. Nastaviť na tv, soundbar, apple tv bola otázka minút pretože som len vyberaz z databazi zariadení a ostatné spravil Harmony resp. sprievodca ktorí mal celkom dobrý troubleshooting.

@David mám otázku: v Node Red vidím možnosť pracovať s Activity aj Commands, aký je postup ak chcem namapovať tlačidlo na nejakú Loxone akciu? 

H Observe blok mi vracia len zmeny v aktivity nie commandov:

Screen Shot 2018 06 22 at 08.02.20

   
ReplyQuote
(@alladdin)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 48
 

Nainstaluj si node-red-contrib-loxone rozsireni do node-red a pomoci toho bys mel byt schopen to propojit.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

To úspešne používam, problém je so zachytením príkazov z Harmony remote.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
Topic starter  

Pokud se nepletu, tak je to pres H command, jen si vyberes z jake aktivity to ma byt a nasledne ktere tlacitko. Kouknu na to jak se zitra vratim domu.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: David

Protoze jsem nedavno koupil nove AVR a uz jsem mel i predtim 3 DO, premyslel jsem, jaky bude nejlepsi univerzalni DO. Jelikoz jiz jsem mel doma jeden Logitech Harmony 525,chtel sjem poridit stejny, bohuzel jiz se neprodava.

Nastesti jsem narazil na Logitech Harmony smart control a hledal jestli je jednoducha cesta integrace. Odpoved znela ANO.

 Takze za cenu 1700,-Kc nejenze konecne staci jen 1 DO na ovladani TV, AVR,Satelitu a dalsi IR veci,ale tyto diky Logitech harmony smart control jdou ovladat i pres loxone.

hub

Ta cerna krabicka je logitech HUB, ktera diky node-red, lze velice jednoduse integrovat do loxone a tedy vse co jde nastavit/ovladat na DO, jde i nastavit do Loxone, samozrejme to ma i vlastni mobilni APP, kterou to lze dale ovladat s vice moznostmi.

HW:

Logitech harmony smart control( nebo vyssi verze), RasPi(nebo linux masina), kde pojede node-red, doinstalovat contrib pro loxone a logitech harmony. A to je vse, Logitech hub je bohuzel jen na Wifi, ale zatim jede na 100%.

Jelikoz DO od logitech harmony bezi na RF a ne IR, je dosah cca 30m, samozrejem kazdou zdi, je dosah krute snizeny,takze se nemuze primo rovnat Remote AIR ovladaci od Loxone,ale v ramci jedne mistnosti je to 100%. Logitech HUB ma primo v sobe IR vysilac a prijimac(lze naucit kody, ktere nema logitech v databazi), takze lze umistit kde je AVR a satelit, dale je k nemu mozne pripojit 2 dalsi IR vysilace a ty umistit dle potreby k dalsim zarizenim, dosah je uctihodny i bez primeho namireni na zarizeni.

Logitech Harmony Smart Control

ahoj,

tak konecne nekdo kdo to resi 🙂

jak prosimte funguje integrace mezi Remotem a Hubem?

Uz mnoho let pouzivat Harmony Touch a jsem stim moc moc moc spokojenej. Jediny co mi chybi je integrace s Loxonem resp Amazon Alexou...

Problem ktery vidim je ten, ze kdyz Loxonem/Alexou zapnout aktivitu treba AppleTV, tak v tu chvili se signaly pres TCP/IP predaj do Hubu, ten vsechno pozapina skrz infra... coz je pekny... ale remote v tu chvili nevi v jake je aktivite a tak se pak neda pouzivat. nebo tento co k tomu davaj dostava informace od HUBU kde je a co tlacitka v tu danou chvili delaj?

zapnuti a vypnuti dava externe smysl, ale rozhodne nechci na nasledujici ovladani pouzivat originalni ovladace

nebo mi neco z toho konceptu unika? 🙂

thx


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

tak jsem koupil HUB, se ok... ale ctu, ze na konci 2018 Logitech odebral lokalni API, takze uz je to asi disfunkcni ze?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

tak opravuji, nejnovejsi FW pridava OPTION na povoleni XMPP

@David - muzes sem hodit URL na ovladani? jede to pres GET nebo POST? Je potreba NodeRED nebo jde jednoduseji primo skrz virtual_OUT v loxonu?


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Ja neviem momentálne funkčnosť API potvrdiť pretože to mám od istej doby vypnuté pretože sa mi jedného dňa začalo cyklicky zapínať a vypínať TV.

Jednu vec je nutné poznamenať, to označenie náhrada Loxone IR ovládača nie je presná, pretože v súčasnej dobe nie je možné odchytiť stláčanie konkrétnych tlačidiel na ovládači a nie je možné namapovať ani žiadne Loxone akcie v Harmony hube. Jediné čo je možné, je zistiť aktivovanú Harmony aktivitu a spúšťať akcie z Loxone v rámci aktivity. Zapínať svetlá alebo žalúzie pomocou ovládača nefunguje.


   
ReplyQuote
Share: