X
Forum

Forum

Loxone config 10
 
Notifications
Clear all

Loxone config 10

13 Posts
7 Users
1 Likes
2,590 Views
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Ahoj, Loxone právě zveřejnil 10 verzi Loxconfigu.

Zatím bez informací, co je změněno.

Mužete vyzkouset, pridavam odkaz 🙂

https://goo.gl/B97ZUn

heslo loxone

 

 

 


   
Aleq reacted
Quote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

No tak to jsem zvedavej, co nam tam omezili :))) 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 444
 

Mísí se ve mně strach, obavy, ale i troška naděje. Jakmile to někdo zkusí, dejte prosím vědět a postněte screeny z webové aplikace. Mně nejvíc chybělo v 9, že to zobrazovalo místnost přes celou obrazovku. Zatímco 8.x (na které stále jsem), při dostatečné velikosti okna, používala fragmenty, tj. nalevo seznam a napravo vybraný obsah (pro ilustraci náhodný obrázek z Internetu  https://lh6.googleusercontent.com/proxy/ysOJh3XZxNDilCBGa54NdhJAs4eTXGomjCsh6Whv9t-Xw9ttag7jbYQXX_ZqD1ntfWYY4kqQfkxcAzkNyNxlP_83WsulV21zYDU5csAeeFQ=w5000-h5000  )


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 444
 

Rozdíly v Configu proti 8.3:

Energy Manager - to control consumption of electricity
Intelligent Room Controller (new) (stará verze zachována jako Gen 1)
Internorm Fan
KlimaController
Leaf Ventilation

Lighting Contoller (v9) + Gen1
Lighting Overview
Music Overview
Security Overview
Shading Overview
Authentication NFC Touch

 

EIB prvky zachovány.

Žádné nové Extensiony (proti 8.x samozřejmě DI z 9)


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

Je v tom stromě nová položka Systémové proměné

 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 444
 

Tam jsou jen read-only proměnné obsahující údaje ze služby předpovědi počasí. Takže jen takový úklid...


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Ten klimakontroller a energy manager vypadaji slibne


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 444
 

Public beta:

https://www.loxone.com/cscz/info/beta/


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: nksh

Ten klimakontroller a energy manager vypadaji slibne

Taky jsem zvědavý. Na dům plánuji, snad ještě letos, fotovoltaiku. Takže energy manager by se hodil. Tato funkce je již obsažena v rámci fotovoltaické elektrárny, ale dílčí dělení napájení se hodí. V mém případě to bude jednofázová FV a primárně napájený rozvaděč s loxone a komplet zahrada (bazén) s tím, že přebytky do ohřevu TUV. Bude to hybrid, takže nabíjení baterií buď z FV panelů nebo ze sítě. Bonusem ale je, že je to zálohované, takže žádné UPS nebo jednotlivé záložní baterie.

Loxone 10beta jsem zatím nainstaloval na chatě, kde ale pořádně nic nemám, takže jen takové lehké testování.


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

Pokud jsem to dobre pochopil. Tak kdo ma plynovy kotel tak muze pouzivat misto Iteligentni ovladani teploty tak klima kontrol.   A misto Inteligentni regulace pokojove teploty tak  Intelligente Raumregelung?

Pochopil jsem to dobre?

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Je úplně jedno jestli máš plynový kotel nebo tepelné čerpadlo. Je to jen zdroj tepla.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: koldavideo
Posted by: nksh

Ten klimakontroller a energy manager vypadaji slibne

Taky jsem zvědavý. Na dům plánuji, snad ještě letos, fotovoltaiku. Takže energy manager by se hodil. Tato funkce je již obsažena v rámci fotovoltaické elektrárny, ale dílčí dělení napájení se hodí. V mém případě to bude jednofázová FV a primárně napájený rozvaděč s loxone a komplet zahrada (bazén) s tím, že přebytky do ohřevu TUV. Bude to hybrid, takže nabíjení baterií buď z FV panelů nebo ze sítě. Bonusem ale je, že je to zálohované, takže žádné UPS nebo jednotlivé záložní baterie.

Loxone 10beta jsem zatím nainstaloval na chatě, kde ale pořádně nic nemám, takže jen takové lehké testování.

Pokud ty akumulátory nekoupíš hodně rozumně, tak je ukládání přebytků do aku ekonomická sebevražda...., bohužel.


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

ok ale to znamena ze musis pouzit oba dva bloky aby to fungovalo. Myslim tim ta verze V2.

CHtel sjem to nasadit na ostrou verzi protoz enepouzivam nic specialniho jako je knx atd

 

ale pisou toto:

 

  • Unfinished function block for heating (in Development) is visible. This block will not be in the upcoming release. It will be removed from your configuration.

 


   
ReplyQuote
Share: