X
Forum

Forum

Nabíjačka elektromo...
 
Notifications
Clear all

Nabíjačka elektromobilu v loxone

45 Posts
9 Users
0 Likes
3,410 Views
(@stanleyk)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 35
 

Mate teda nejaky overeny wallbox ? o tom loxonackom nieje vela info, skusil som si nahodit ho do loxplanu no nejako sa neviem vysomarit z toho riadenia vykonu.. 5stupnov vykonu mi je malo, potreboval by som to riadit po 1A. Aktualne riadim loxonom nabijanie cez auto, ale uz mam druhe a bolo by to zbytocne zlozite..


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Tak stačí najít Wallbox, který umí řízení 0-10V, kdy 0V =5A a 10V =16A. Na trhu je jich několik.


   
ReplyQuote
(@stanleyk)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 35
 

To ano, len som sa chcel opytat ci ma niekto nieco overene..


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

Tak to ja som  uplne v ... pravdepodobne bude loxone wallbox pouzivany na 2 nabitia na predaj 🙁

tym ze mam aj baterku , system mam Solaredge tak mi je nanic lebo  neviem nastavit  aby sa auto nenabijalo s baterky. Solaredge neviem zablokovat na dialku cez modbus aby nenabijal auto z baterie.ale potiahol si energiu zo siete  to dokaze len ich wallbox na internej komunikacii.

Z podpory Solaredge neviem ziskat zoznam modbus adries inych ako su popisane v sunspec protokole a tam su len adresy na komunikaciu s elektromerom.

Neviem  ovladat backup,wallbox atd...  


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
Topic starter  

@kobra23 To máš pravdu 👍 👍 👍 


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
Topic starter  

Ja mám Easee box zapojený cez Loxberry,funguje fajn,dá sa pekne a plynule regulovať.A tuším už sa teraz dá ovládať aj cez ich API,nevýhoda je ako aj ostatné cloudové zariadenia.Padne cloud server-nič nefunguje. 🤣 Veľmi neriešim zatial nejakú špeciálnu reguláciu pretože cez deň auto používame a nabíjame cez noc.

Baterku máme len 5,12kw,


   
ReplyQuote
(@stanleyk)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 35
 

@kozmo21 ak sa ho budes chciet na silu zbavit tak hod spravu, nech tu nespamujeme..

kazdopadne ja mam iba ostrov a riadim nabijanie auta podla dodavaneho/odberaneho prudu z baterie... celkom to funguje..


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 170
 

Udělal jsem takový průzkum v praxi, jak se chová Loxone Wallbox (divně 😐). Bohužel, firmou proklamované využití přebytků z FVE je vítězství marketingu nad realitou. Prý jsou jich prodaných tisíce až desetitisíce (díky dotacím), ale podle mě to ještě pořádně nikdo neintegroval s FVE, nebo to je většině jedno, jak to vlastně skutečně funguje.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Jedno to není, ale co má člověk dělat. 

Někde jsem to,už psal, že to je nepoužitelné a snad na tom pracuji a poladí to. 

Stejně tak doufám, že pracují na lepší verzi Wallbox managera. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Ještě je možné, že je to použití pro vytěžování myšleno jen pro červenec a srpen, kdy by to mohlo při celodenní bezoblačnosti fungovat.


   
ReplyQuote
(@kozmo21)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 72
 

Takze som sa rozhodol  moj Wallbox tree 11kw je napredaj  

cena 500€ + doprava. pouzity bol  2x tj. max kWh.

v zaruke  kupeny 12/23.

pridavam zatial sem do vlakna  kedze tu sa riesi wall box 

ked nie pojde na bazos a pod.. 

 


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

Ahojte. 

Vcera som objednal Teslu, tak mam 2-3 tyzdne na vyriesenie nabijacky. 

Do pristresku mam od hodin dotahnute 5G6 a odtial k nabijacke 5G4. Dostupny je Multi extension air, takze DO, DI a PWM a k tomu DMX.

Zvazujem tri moznosti:

  1. Wallbox zo Sampra, ktory tu spomenul Kobra. 
    + integrovany RCD
    + dobra cena
    - dizajn
    - potreba “vyrobit” AO (alebo mozem pouzit PWM/DMX?)
  2. Loxone Wallbox.
    + jednoducha integracia
    + priestor na RCD vo vnutri
    - spominana nedotiahnuta regulacia
    - potreba doplnit RCD
    - vysoka cena (pre Silver partnera)
  3. Tesla Wallbox.
    + integrovany RCD
    + tlacidlo na jednoduche otvorenie a odpojenie nabijania
    - integracia do Loxone (snad ide cez API, ale to uz chce Internet a to sa mi vobec nepaci.)

A teraz prosim poradte. Co z tychto moznosti mate vyskusane a co je podla Vas najlepsie? Teslaci, oplati sa zvazovat ako plus tlacidlo na konektore, ktorym sa otvara kryt/vypina nabijanie?

Dakujem. 

 

This post was modified 2 weeks ago by Dav

   
ReplyQuote
(@stanleyk)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 35
 

@dav 

zamna tlacitko je dobra vec, ale nezblaznim sa koli nemu. mam tesla mobile charger s tlacitkom, no pouzivam iny bez tlacitka.

co sa tyka loxon wallboxu, poradili mi ze ked pouzijes wallbox gen.1 blok tak ten ma plynulu regulaciu vykonu.

 

ostatne neviem.. stale sa rozhodujem ako Ty...


   
ReplyQuote
(@zoltan)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 121
Topic starter  

Ahoj

Tlačítko je zbytočná vec podľa mňa,port otvoríte dotykom,možno pri obopínani kábla vidím zmysel.fungujeme s teslou už 4 roky bez tlacitka

co sa týka wallboksu máme easee cez loxberry,nabíjanie cez energicky manager z brebytkou,funguje bezproblemovo

 

PS:keď potrebujete to tlačítko,dá sa kúpiť kábel typu 2 s tlačitkom a bude vám to fungovať s hociktorou nabijackou


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

Ahojte.

Dakujem Vam za rychle reakcie.

Nakoniec som sa rozhodol pre Loxone Wallbox. Presvedcila ma lahka integracia cez Air a tym padom nemusim riesit dodatocnu kabelaz, ktoru nemam pripravenu...

Ak mi bude chybat tlacidlo, nasiel som tychto belgicanov: https://www.evchargeking.com/en/tesla-retrofit-button-kit. Maju aj cely konektor s tlacidlom...


   
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: